Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów!

 

na początku chciałbym podziękować za obszerne opisy dzięki, którym w szybki sposób da się namierzyć przyczyny. U mnie woda pojawiła się od strony kierowcy i z tyłu za nim. Dzięki strzykawce i wężykowi do akwarium i szmatkom udało mi się około 5litrów wody pozyskać z pod wykładziny.

U mnie przyczyna była jak w 80% czyli zatkane wyloty pod aku. Wody pełno. Szukałem wszędzie, ujścia wody do środka i zobaczyłem, że monterzy gazu przewiercili mi w 1 miejscu tą przegrodę w ogólę ją nie uszczelniając, w której umiejscowili nawiązkę kabli.

 

Chcę wszystko udrożnić i widzę że woda stoi mi tutaj na prawo od komputera. Czy ktoś wie jak zdemontować lub lekko podnieść ten koputer? niestety nie mogę dostać się do śrubki komputera w podszybiu, czy jest na nią jakiś sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podszybiu jest zaślepka przez którą dostaniesz się do tej śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W podszybiu jest zaślepka przez którą dostaniesz się do tej śruby.

 

Nie w podszybiu tylko w tzw. odrzutniku wody tuż obok otworu na oś wycieraczki. Można też zdemontować odrzutnik wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

No to mam dla was zagadkę rodem z archiwum X...

Wróciłem z tygodniowej delegacji, auto stało zamknięte na podwórku kluczyki miałem przy sobie więc ingerencja osób trzecich odpada.

Szyby w samochodzie nigdy nie parowały od środka co wyklucza stałą wilgoć w aucie...i były zamknięte jak mnie nie było.

 

A teraz zagadka, skąd w moim samochodzie pod nogami kierowcy znalazło się dużo wody, ale nie byle jakiej tylko SŁONEJ ?!

Już pokrótce streszczam...cofam fotel kierowcy i widzę biały nalot na dywaniku na obrzeżu gumowej wycieraczki (dodam że ostatnie 2-3 dni były w Szczecinie słoneczne więc auto się nagrzało). Ten nalot to była sól która skrystalizowała w bryłki jak na doświadczeniach w podstawówce z Przyrody.

Oczywiście cała powierzchnia pod gumową wycieraczka mokra jak gąbka, wszędzie na około sucho jak pieprz, tylko część dywanika pod wycieraczką mokra.

Oczywiście od razu wykładzina w górę a komputer prawie że pływał (3x szmatkę wyżymałem) oczywiście w słonej wodzie...

 

Ma ktoś logiczne wytłumaczenie? Dodam że na początku roku w styczniu sprzątałem generalnie całe auto z odkurzaniem i zawsze sprawdzam czy jest sucho pod gumami i było sucho.

Zimą przed wejściem do auta staram się zawsze otrzepać buty ze śniegu

Żadnych widocznych dziur nie ma w podłodze

Przegroda silnika sucha tak samo jak tunel środkowy.

Wystąpiło to tylko i wyłącznie pod nogami kierowcy.

 

Tylko nie wmawiajcie mi że od zimy tam mi stała słona woda wniesiona butami i nie zatrzymana przez gumowe wycieraczki, bo nawet do tej pory by wyparowała :/

 

Dodam jeszcze że ani akumulator nie przecieka, ani ubytków płynu nie mam żadnego bo nawet hamulcowy sprawdzałem :/

No ale nawet gdyby to kurde SŁONA WODA?!

 

Jeżeli nie macie pomysłu co, oprócz skrzatów podwórkowych peklujących mięso solanką w moim aucie, mogło to spowodować to przynajmniej podzieliłem się z wami taką ciekawostką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ma ktoś zdjęcia albo schemat połączenia tego lejka i tych kanałów od klimy?? gdzie ich szukac? za schowkiem nic nie widze :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że słona to chyba z morza więc chyba musiałby stać przy nabrzeżu morskim:P

I jeżeli nie pod komputerem po grodzi się wlewała woda to jeszcze mogą być kanaliki w drzwiach pozatykane albo uszczelka pod blachą pod tapicerką drzwi zparciała (jak u mnie było) i też się leje do auta zwłaszcza jak stoi trochę pod kątem.

Najlepiej sprawdzić drzwi,lejąc wodę na szybę i patrzeć którędy wycieka na dole,czy tylko z otworów czy też s pod tapicerki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że słona to chyba z morza więc chyba musiałby stać przy nabrzeżu morskim:P

I jeżeli nie pod komputerem po grodzi się wlewała woda to jeszcze mogą być kanaliki w drzwiach pozatykane albo uszczelka pod blachą pod tapicerką drzwi zparciała (jak u mnie było) i też się leje do auta zwłaszcza jak stoi trochę pod kątem.

Najlepiej sprawdzić drzwi,lejąc wodę na szybę i patrzeć którędy wycieka na dole,czy tylko z otworów czy też s pod tapicerki:(

 

Nie wiem skąd słona ale z morza raczej nie :P mówię Ci że to krasnoludki :D

Póki co wysuszyłem cała wykladzine (najgorzej było z tym filcem) no i doszczętnie i szczegółowo zapaćkałem całą podłogę uszczelniaczem profili zamkniętych (taka guma) bo coś mi się wydaje ze leciało przez korek ten do ewentualnego pozbywania się wody z samochodu (byl odwrotnie wsadzony)

Pojeździmy zobaczymy :D

A uszczelki w drzwiach mam nowe + nowe uszczelnienie płyty drzwi (wymieniłem jak zmieniałem prowadnice szyby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku uszczelniłem wszystkie 4 drzwi i myśłałem że mam spokój (lało mi się spod boczków drzwi)

po ostatnich ulewach znowu mokro - za fotelem kierowcy, a ostatnio miałem na dywaniku kierowcy kałuże (z góry kapało?)

muszę sprawdzić podszybie, pod akumulatorem mam drożny otwór odpływowy (sprawdzałem w zeszłym roku) - chyba że się tej zimy zatkał?

czytam ze po przeciwnej stronie akumulatora też jest otwór odpływowy - w którym miejscu?

czy prace blacharskie lewego przedniego błotnika mogą mieć wpływ na przeciek wody do kabiny (w zeszłym tygodniu byłem u blacharza-lakiernika) właśnie od strony kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytam ze po przeciwnej stronie akumulatora też jest otwór odpływowy - w którym miejscu?

 

Jeden jest pod aku drugi pod serwem , najlepiej gumy z otworów wywalić ,otwory wielkie a w gumie mocne przewężenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden jest pod aku drugi pod serwem , najlepiej gumy z otworów wywalić ,otwory wielkie a w gumie mocne przewężenie .

 

Potwierdzam. Dodam od siebie, że wspomniana guma ma kołnierz, który delikatnie wystaje ponad płaszczyznę podłogi podszybia i może sprawiać, że choć woda będzie spływała, to syfek się będzie gromadził wokół tego kołnierza. W prawdzie można raz na jakiś czas manualnie to oczyścić, ale powiedzmy sobie szczerze: są auta, z których przyjemniej się wyjmuje aku, niż z naszych Pasztetów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że mam basen w aucie, postanowiłem przeczesać forum i zderzyć to z rzeczywistością.

Na chwile obecna uszczelnianie były drzwi, progi, obudowa filtra kabinowego, przeczyścilem też odopływy.

Nadal mokro - pomimo iż nie padało!

Pogrzebałem dalej i okazuje się że woda leci w momencie gdy włączona jest klimatyzacja.

Powiedzcie proszę co to jest i jak to naprawic:

P_20170710_173957_vHDR_On.jpg

14997034756091019356931.jpg

bo z tego kapie woda, i jak sie klima rozkręca to łapie jeszcze mocniej :/

Edytowane przez erwinkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by sie zgadzało, gdyż na prawo od tego czerwonego "czegoś" jest odpływ skraplacza i o dziwo jest suchy.

To czerwone "cuś" wygląda na mechanizm ruchomy - i pomyślałem że moze sie nie domyka. Ale za chiny ludowe nie wiem co to jest.

 

E: Temat rozwiązany!

Dzięki za sugestię ze skraplaczem.

Niedawno wymieniłem nagrzewnice i ktoś zrobił żart, zawijając rurkę, ktora posłużyła mi jako przedłużenie skraplacza.

1499705570214460145170.jpg

Edytowane przez erwinkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatni raz podbijam i pytam czy ktos ma pomysl?

 

Musisz zdemontować wężyki za tapicerką i je przedmuchac i przelać wodą do drożności. One sie zapychaja od kurzu który z wodą zamienia się w błoto. I tak powstaje niedrożność. Wezyk idzie od gumowej uszczelki przy zswiasach klapy bagażnika do podlogi. Jezeli jest zapchany to będziecie mieli objaw w postaci stojącej wody w wannie koła zspasowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM(passat b5 2003)

ja rowniez borykam sie z prolemem mokrych dywanikow. gdy problem sie pojawil udroznilem dwa otwory pod akumulatorem ale problem wciaz nie zniknal. jedyne co zauwazylm to widac wode w srodku uszczelki po jej uchyleniu na progu ale tylko posrodku i to jest dzwine bo jak ona sie tam dostaje i sama uszczelka jest mokra rowniez tylko na srodku i woda wdziera sie od progu do srodka samochodu. sytuacja ta jest zarowno jaki i po straonie kierowcy, pasazera i z tylu po prawej, po deszczu po otwarciu drzwi zawsze na progu znajduja sie krople wodu. dodam ze po otwarciu drzwi pod spodem znajduje sie linia z wody w miejscu gdzie uszczelka styka sie z drzwiami.uszczelka sucha dookol. zamieszczam zdjcia ponizej. jakies uwagi od specjalistow ?

 

20170723_192430.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

drzwi.jpg

 

dziekuje za kazda odpowiedz

20170723_192406.jpg

20170723_192423.jpg

image-20170723_193612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nieszczelna alu-blacha pod tapicerką drzwi.

Otwórz drzwi i lej wodę po szybie, jak poleci spod tapicerki to wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedz

niestety wylalem 3 konewki wody i nic sie nie leje spod tapicerki, ale przy ostatniej zamknalem drzwi i lalem od dachu do szyby po otworzeniu drzwi woda na dole na progu w wewnatrz i zauwazylem ze uszczelka ta z meszkiem na gorze drzwi cala mokra gdzie przy zamknietych drzwiach powinna byc sucha?!jutro usczelnie ja czarnym silikonem. ale mysle ze to nie rozwiaze problemu chodz kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Jako że mamy deszczowe dni, wyszły kolejne kwiatki.

Prawe przednie, prawe i lewe tylne drzwi.

 

W jednym miejscu przy uszczelce zbiera się woda, podczas jazdy lub na postoju przy dużej ulewie, zauważyłem że woda zbiera się w takiej ilości że przecieka do środka.

Malutkim ciurkiem wlatuje, z przodu jest to w miejscu łączenia wewnętrznej obudowy z progiem. z tyłu również przy progu.

Zauważyłem że w drzwiach, przy ich dolnej części, mam jakby gumową nakładkę?, +/- 10cm długa i 3cm szeroka idzie ona w poprzek drzwi.

Jest przymocowana na "grzybek" który to jest lekko ułamany...

Dokładnie w tym miejscu zbiera się woda przy każdych drzwiach.

Co robić panowie, czy to wina uszczelki, czy tego grzybka i tego gumowego czegoś? jakiś patent ?

 

E: Ktoś kiedyś pisał że zrobił dodatkowe dziury w uszczelce ( w dolnej jej części ) i ponoć pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawe przednie, prawe i lewe tylne drzwi. Co robić panowie, czy to wina uszczelki, czy tego grzybka
Było omawiane już niezliczoną ilość razy... Powodem nieszczelności jest sparciała uszczelka metalowej osłony znajdującej się pod tapicerką drzwi.

Proponowana przeze mnie technologia naprawy http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie?p=1902962&viewfull=1#post1902962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności