Skocz do zawartości
Gość Mildek

Klamka B4....potrzebna nowa...sprawna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mildek

Mam pytanko, czy wymieniał ktoś u siebie klamkę w B4 od strony kierowcy? Czy może ma ktoś na sprzedanie klamkę do tych drzwi. Jeśli ktoś wymieniał u siebie bardzo bym prosił o podpowiedź czy i gdzie warto kupić, żebym nie naciął się na np. nie do końca pasujący bubel. Na allegro widziałem nową za 50zł (z centralnym zamkiem bo taką potrzebuję) opisana była jako "oryginalna HP" dokładnie ta aukcja http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86662991 Był bym wdzięczny jak by ktoś mi doradził czy warto ją wziąć. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz, napisz, w czym problem, bo obie przednie naprawiałem.

Być może wypadł mały sworzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, co padło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

a co popsulem ci do konca :610:

 

 

z tego co pamietam jak ogladalismy to klamka jest OK problem byl z zakmiem. najlepiej wykrec klamke z drugiej strony i doklanie porownaj obie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw z lewej, a po pół roku z prawej klamki wypadł sworzeń fi 4mm i długości ok. 15mm.

Podobno był on zwinięty z blaszki i napewno robił jako ośka cięgna (odlew z metalu) zakonczonego białą plastikową nasadką naciskającego na język zamka. Ośka wypadła i owo cięgno z białą nasadką przemieściło się wpadając obok języka zamka. Dorobiłem z ......gwoździa, dla pewności nadłozyłem sporo kleju do metalu, by nie wypadła.

Oryginalnie od góry "zabezpieczona" była żółtą farbą.

 

Objaw byl taki, że drzwi nie chciały się zatrzasnąć, po zatrzaśnięciu nie można było ich zaryglować, natomiast LEWE DRZWI OTWIERAŁY SIĘ PODCZAS JAZDY!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej klamki z allegro musze cie ostrzec - nie kupuj tego chłamu !!!!

 

to najgorsze badziewie jakie tylko można sobie woybrazić. kupiłem kiedyś coś takiego na giełdzie samochodowej do B3 (to to samo). klamka nie dała się dobrze założyć - odstawała od karoserii, gwint do jej dokręcenia - tragedia. wolę nie wspominać już o kluczykach, które sprawiały wrażenie jakby tylko czekały na odpowiedni moment żeby się rozpaść ;-)

 

nie bez powodu oryginalne używane klamki kosztują o wiele więcej kasy. wiadomo że z używkami może stać się to samo co z Twoimi obecnie, ale... nie kupuj tego badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem i zobaczyłem, że pęknięty jest ten dzyndzel co kręci się razem z kluczykiem. Moja klamka jest z centralnym zamkiem ale nie muszę używać centralnego. Ewentualnie czy dało by się przełożyć pęknięty element?

Dołączam foto, może ktoś poradzi co z tym zrobić. Jak na razie nie znalazłem oryginalnego zamiennika całej klamki a podróbek nie chcę bo za kilka miesięcy będzie znowu problem.

klamka_A.jpg

klamka_B.jpg

klamka_C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz złamane, jest wymienialne. Podejdzie nawet z b3. Prewencyjnie włóż kluczyk żeby zapadki nie wypadły, ściągnij zawleczkę i wszystko ładnie zejdzie. Gdzieś na forum jest opisane jak rozbierać klamki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

sory że odświeżam (ale w sumie to na ten temat). Szukam klamek na przód do mojego B3 1991, stare się połamały, przez pół roku męczyłem się z tymi niepasującymi zamiennikami za parenaście zł (4szt. zużyłem, powinna być zabroniona i karana ich sprzedaż, ale nieważne).

Krótkie pytanie, czy jak znajdę używaną klamkę z centralnym to będę mógł ją bez problemu włożyć w miejsce mojej bez centralnego? tam sterczą jakieś kable, da się ich pozbyć albo założyć z nimi i będzie pasować?

Pytanie alternatywne, może ktoś ma doświadczenie że jakiś zamiennik działa i da się używać, to miło by było gdyby zostawić informacje jaka marka zamiennika, ewentualnie jak długo już działał i czy jeszcze działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się założyć klamkę z centralnym, kable wsadzisz i upchasz w drzwi. Możesz je też odciąć. Jeżeli chodzi o zamienniki to nie słyszałem jeszcze od nikogo pozytywnych opinii, sam też nie polecam. Ja preferuję tylko szrot i sprawdzenie klamki przed zakupem w jakim jest stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, ciężko znaleźć nawet w całej Polsce więc z osobistym ustaleniem stanu przed zakupem trudno. Nieraz jest z demontażu a zamiennik. No ale trzeba próbować, może coś znajdę i wiem już że z centralnym też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, towar chodliwy ale myślę że na większym złomie dostaniesz. Mi się tak udało dorwać klamki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klamkami to jest jakaś masakra. Ja zewnętrzne i wewnętrzne z przodu od strony pasażera już 2 razy wymieniałam. I od roku otwieram pasażerowi od środka, praktycznie wyłamując klamkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi klamkami to jest jakaś masakra. Ja zewnętrzne i wewnętrzne z przodu od strony pasażera już 2 razy wymieniałam. I od roku otwieram pasażerowi od środka, praktycznie wyłamując klamkę :P

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/148622-Fotoporada-Naprawa-klamki-wewn%C4%99trznej-Passat-B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, wiem, po prostu stwierdziłam, że nie będę tego robić, bo to nie ma sensu :D

 

Sens jest,ja zrobiłem i śmiem twierdzić że wytrzyma aż do wywiezienia auta na złom :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sens jest,ja zrobiłem i śmiem twierdzić że wytrzyma aż do wywiezienia auta na złom :luka

 

To może się skuszę ;) Ale dopiero jak będę mieć odpowiednią motywację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może się skuszę ;) Ale dopiero jak będę mieć odpowiednią motywację

 

Motywacja to bardzo ważna rzecz,muszę się zmotywować żeby drzwi od strony pasażera zrobić bo idą mrozy ;-) i znów do rozgrzania nie będą się zamykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motywacja to bardzo ważna rzecz,muszę się zmotywować żeby drzwi od strony pasażera zrobić bo idą mrozy ;-) i znów do rozgrzania nie będą się zamykać.

 

Oj, to widzę poważniejszy problem! Miałam okazję kilka razy trzymać w zimie drzwi w B3 znajomego - niezbyt miłe :blink

Póki co przyszedł śnieg, przynajmniej do Krakowa, więc najwyższy czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności