Skocz do zawartości
pawel1994

14 sekund do setki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) mam pytanko do tych co maja passata 1.9 TDI 110 KM czy wasz passacik tez śmiga do setki w 14 sekund > ? Przebieg 340 tys Czy to normalne przy takim przebiegu ?? Wydaje mi sie ze idzie za słabo jeżeli wasz passacik idzie coś lepiej to co może być przyczyna tego ze ciągnie źle, gdzie jej mogę szukać znajomy ma passata B5 kombi 1.9 TDI 90 KM i wydaje mi się ze nie czuć różnicy przy przyspieszeniu miedzy moim a jego on twierdzi tak samo. A ostatnio czyściłem turbinę bo odcinała i problem zniknął ale z mocą samochodu nic się nie polepszyła.  Czy może ktoś kiedyś tez miał taki problem kolega zaproponował mi ze podniesie mi moc poprzez zmiany oprogramowania ale jeszcze chciał bym się dowiedzieć może ktoś miał tez taki przypadek ? Nie chce na razie podnosić mocy żeby coś się nie rozpadło z silnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pawel1994 napisał:

czy wasz passacik tez śmiga do setki w 14 sekund > ? Przebieg 340 tys Czy to normalne przy takim przebiegu ??

 

Jak był nowy to miał coś koło 12 sek. do setki. Teraz pewnie z tych 110 KM zostało z 90 albo mniej. Czyli - tak, najzupełniej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, motomouse napisał:

Teraz pewnie z tych 110 KM zostało z 90 albo mniej.

Nie sądzę. Sprawny powinien mieć 110 albo więcej, bo nowe zazwyczaj mają więcej. Moja 115-ka mimo lekko niedomagającej turbiny i prawdopodobnie zatkanego katalizatora zameldowała na hamowni 115 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to gdzie szukać problemu >? czy po prostu tak musi być ? trochę zaciekawiło mnie to ze kolegi passat podobnie ciągnie jak mój. Może ten mój passat  minimalnie coś lepiej ciągnie ale wielkiej różnicy nie ma. A czy zapchany katalizator by miał taki duży wpływ na moc ??  tez tak myślałem ze po prostu z wiekiem zgubił tych koni, ale dziwne ze kolegi passat ciągnie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zrobić logi - tam by wniknęło w jakim stanie są poszczególne komponenty typu przepływomierz, zaworki N75, czujniki doładowania itp itd etc.

Może jakaś nieszczelność, może zawalone kanały dolotowe, może złe wskazania z czujników, może złe sterowanie turbiną, kąt synchronizacji. Dużo tego jest. 

 

EDIT: a setka na czas jest wybitnie niemiarodajna, więc się tym nie wolno kierować. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel1994 generalnie sprint do setki jest mało miarodajny, bo przy pomiarach stoperem jest duży margines błędu. Być może wszystko jest w porządku.

Jeśli jednak podejrzewasz, że coś jest nie tak, to podjedź na diagnostykę do kogoś ogarniętego, niech wykona logi dynamiczne i zobaczy co nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz hamownię gdzieś w okolicy? Pomiar mocy to koszt ok 50zl. Warto by sprawdzić.

Mimo przebiegu sprawny silnik powinien trzymać te seryjne 110KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolege do samochodu vag i sprawdzac przy jakich obr odpala turbo i czy pasuje to co jest do tego co chce komputer miec. Ja tak sprawdzilem ze trzeba czyscic turbo. Najpierw poganialem paska na 2-3 kilka razy i jest duzo lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczone turbo miałem. Nie rozumiem kolego tego zdania ""Najpierw poganialem paska na 2-3 kilka razy i jest duzo lepiej. ""  Hmm umówie sie do innego mechanika na jakieś logi może coś mi doradzi bo po przedni twierdzi ze wszystko gra. Hamownia kosztuje 150 zł bo sprawdzałem. Wiec szkoda wydać na to wole zapłacić znajomemu żeby wgrał mi nowa mapke co podniesie moc, jeszcze na hamowni powiedzą mi ze mam 80 koni to się dopiero wkurzę he. W tyg podjadę do jakiegoś mechanika za podłączenie kompa i sprawdzanie biorą 5 dych. Tylko ze mechanicy tez się nie chcą bawić i szukać co to może być jeden mi powiedział ze może mi turbine podkrecic jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawel1994 napisał:

Hamownia kosztuje 150 zł bo sprawdzałem. Wiec szkoda wydać na to wole zapłacić znajomemu żeby wgrał mi nowa mapke co podniesie moc

 

6 minut temu, pawel1994 napisał:

jeszcze na hamowni powiedzą mi ze mam 80 koni to się dopiero wkurzę he.

 

6 minut temu, pawel1994 napisał:

W tyg podjadę do jakiegoś mechanika za podłączenie kompa i sprawdzanie biorą 5 dych.

 

Daj sobie spokój lepiej. Albo podejdź do tematu poważnie, albo zapomnij o tych 14 sekundach i po prostu używaj samochód

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo hamownia albo pod komputer i zrobić logi silnika i jego osprzętu czy wszystko dobrze pracuje.

Nie chcesz płacić za hamownię to zgadaj się z kimś kto Ci zrobi logi za flaszkę. Do mechanika nie jedź. To trzeba zrobić porządnie zgodnie ze sztuką, a nie byle szybciej bo klienci czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2018 o 17:07, StreamHD napisał:

Do mechanika nie jedź. To trzeba zrobić porządnie zgodnie ze sztuką, a nie byle szybciej bo klienci czekają.

Mechanik też potrafi konkretnie zrobić ze sztuką tylko kwestia ceny.. Każda roboczogodzina kosztuje przecież..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja absolutnie nie mówię, że nie potrafi!  

Chodzi mi tylko o to aby to było na spokojnie i na luzie, a nie na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy prze gazowaniu na luzie nie składa się przypadkiem wąż od turbiny(wychodzący z intercoolera) miałem taki problem jak się potem okazało zatkany ic.

 

afv 131km 320 tyś przebiegu czysto fabrycznie 9.5 s do setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności