Skocz do zawartości
Luki93

Brak komunikacji z wybierakiem B7 2,0 TDI DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem w moim Passacie B7 2011 rok 2,0 TDI 140 KM, skrzynia biegów DSG: po przyjechaniu do domu, wyłączeniu autoholdu zgasło mi podświetlenie oznaczeń biegów (PRND). Podczas jazdy samochód płynnie zmieniał biegi, nie szarpał. Od tej pory po zgaszeniu silnika nie mam możliwości zmiany biegu ani wyciągnięcia kluczyka (jedyna szansa to odłączenie akumulatora). Na wyświetlaczu ciągle widnieje napis by wrzucić Parking. Po podłączeniu komputera do samochodu, okazało się, że skrzynia biegów nie ma żadnego błędu. Jedyny komunikat brzmi: 'brak komunikacji z wybierakiem'. Bezpieczniki sprawdziłem - wszystkie są w porządku (te pod maską oraz z boku konsoli, po stronie kierowcy). Miał ktoś już może taki problem? Orientuje się ktoś skąd wychodzi wtyczka podłączona do wybieraka (zaznaczona na zdjęciu na czerwono)?  Dodam, że w samochodzie była wyciągana konsola - może to pomoże w rozwiązaniu zagadki.

wtyczka passat.jpg

Edytowane przez Luki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zdemontuj konsolę i sprawdź poprawne osadzenie wszystkich wtyczek-możliwe, że coś się rozłączyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Może ktoś będzie miał podobny problem do mojego i pomoże mu to rozwiązać problem - w samochodzie uszkodził się wybierak, po wymianie wszystko ok. Pozdrawiam

Edytowane przez Luki93
Problem naprawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności