Skocz do zawartości
bbbb

Nie można wejść do grupy "000" silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sprawdzić kąt wyprzedzenia wtrysku. Wybieram Silnik(01)>Bloki pomiarowe(08) i nie mogę wejść w grupę "000". VCDS pozwala na wejście dopiero od grupy "001"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bbbb napisał:

Chciałem sprawdzić kąt wyprzedzenia wtrysku. Wybieram Silnik(01)>Bloki pomiarowe(08) i nie mogę wejść w grupę "000". VCDS pozwala na wejście dopiero od grupy "001"

Grupy 000 niema w B6 a kąt wyprzedzenia jest w grupie 004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. I jeszcze tak z ciekawości, w którym oknie podany jest kąt wyprzedzenia wtrysku? I czy w silniku BLS sprawdza się synchronizację i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, bbbb napisał:

I czy w silniku BLS sprawdza się synchronizację i gdzie?

No właśnie w 004 masz synchronizację wałka, reguluje się na kole.

 

Generalnie to jaki masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem(mam) problem z drugim autem(Cordoba 2005r 1.9SDI). W Passacie od jakiegoś czasu podczas rozruchu występuje mocne szarpnięcie silnikiem. Raz na jakiś czas odpala "miękko" bez szarpnięcia. A ustawiając kąt wtrysku w Cordobie, po wymianie pompy wtryskowej, robiłem to w grupie 000 i 2 okienku(jest ich bodaj 10). Niejako przy okazji chciałem sprawdzić ten kąt wtrysku w Passacie i zdziwiłem się. Stąd moje pytanie. W grupie 004 są 4 okienka i w którym jest ten kąt wtrysku, bo nie chciałbym skopać czegoś. Regulacja w sumie to nic skomplikowanego, tylko trzeba to robić z wyczuciem metodą prób i błędów-na zgaszonym silniku luzujemy 3 śruby(na kole od pompy wtryskowej) i delikatnie obracamy osią pompy. Później odpalamy i kontrolujemy co nam się ustawiło. I tak do skutku aż uzyskamy pożądane wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności