Skocz do zawartości
mieszko330

Zawór EGR 2.0TDi cr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z zaworem EGR... chyba. Samochód Passat 2.0TDi 140KM cr 2009 rok. Pół roku temu blokował się strasznie ten zawór. Wymontowałem go i po tym co zobaczyłem w środku (nagar) stwierdziłem że czyszczenie nic nie da. Kupiłem zamiennik. Przy okazji w rurze która doprowadza powietrze do przepustnicy znalazłem dziurę więc i ją wymieniłem. Wszystko było oki - auto więcej nie wywalał błędów. Aż do grudnia. Szczególnie na zimnym silniku. Zaraz po odpaleniu przechodziło w tryb awaryjny. Sprawdziłem błędy. Znów wywalił problem z systemem EGR dodatkowo za mały przepływ powietrza. Uznałem że to wina przepustnicy - na zimnym silniku od razu wywalał błąd - kiedy samochód był ciepły działał poprawnie jeśli nie ciągnąć go wysoko na obrotach. Jako że nie mam garażu pojechałem tydzień temu do znajomego mechanika. Wymienił przepustnicę - zamontował oryginalną. W czwartek odebrałem auto i wszystko było pięknie - przegoniłem się po obwodnicy. Potem auto stało kilka dni aż do wczoraj. Wieczorem musiałem gdzieś pojechać i 2-3 minuty po tym jak ruszyłem z pod domu znów zapaliła się kontrolka świec żarowych (zaczęła migać) i silnik przeszedł w tryb awaryjny. Podłączyłem komputer i wywalił mi tak błąd:


                Address 01: Engine       Labels: 03L-906-022-CBA.clb
Control Module Part Number: 03L 906 022 QC    HW: 03L 907 309
  Component and/or Version: R4 2,0L EDC G000SG  3732
           Software Coding: 0000072
            Work Shop Code: WSC 00001 067 57207
                      VCID: 76E300530132E6AEBEF-8023
1 Fault Found:

001027 - EGR Valve (N18)
               P0403 - 000 - Malfunction - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00100000
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 2
                    Reset counter: 255
                    Mileage: 186123 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2036.14.14
                    Time: 19:13:29

             Freeze Frame:
                    RPM: 1311 /min
                    Speed: 2.0 km/h
                    Load: 14.5 %
                    Load: 100.0 %
                    Lambda: 64.7 %
                    Mass Air / Rev.: 615.0 mg/str
                    Temperature: 17.1°C


Readiness: 0 0 0 0 0

 

Wykasowałem błąd i w grupie 04 zrobiłem test egr basic settings on -> po zakończeniu wywalił ponownie błąd EGR... Ponownie wykasowałem błąd i przegoniłem na krótkim odcinku samochód. Kiedy już podjeżdżałem pod dom ponownie przeszedł w tryb awaryjny... Pytanie co się dzieje??
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz pecha i jednak egr padł ponownie. Być może dlatego, że to zamiennik. Przy tym samym kodzie błędu EGR wymieniłem na nowy ale ori Valeo razem z ori przepustnicą VDO i autko pięknie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. A przyczyną może być walnięty przepływomierz?? Dziś rano jadąc do pracy podłączyłem kompa i zapisałem logi z jazdy. Silnik był zimny więc jechałem spokojnie. pod koniec jak się nagrzał nieco mocniej dałem gaz i ilość powierza jest ciągle mniejsza niż wymagana... Może tu jest problem. Może wcześniej to nie były problemy z przepustnicą a właśnie z przepływomierzem. Tym bardziej że starą przepustnicę rozebrałem w domu i mechaniczne jest sprawna - bez problemów otwiera się i zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój EGR jest zaolejony jak cholera. Tzn olej wydostaje sie na zewnątrz. Diagnoza? Co trzeba zrobić?

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności