Skocz do zawartości
jogo

Kodowanie lampek w drzwiach, migaczy oraz małe pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od trzech miesięcy Passata B7 Variant z ksenonami i światłami dziennymi LED oraz parę pytań a dokładnie trzy:

1. Lamki w drzwiach ( te od spodu). U mnie ich nie było. Kupiłem LED z kabelkami. Wpiąłem według instrukcji kolegi z forum i zakodowałem ale nie świecą.

Jest to możliwe ze w B7 trzeba jeszcze coś włączyć innego bo instrukcja kolegi jest dla B6. Ja kodowałem elektronice drzwi prawych i lewych i nic.

2. Gdzieś na niemieckich stronach znalazłem ofertę kodowania (płatną) i była tam mowa o przygasaniu LED w reflektorach jak włączę migacz. Wie ktoś jak to zakodować bo nigdzie  tego nie umie znaleźć.

3. Jest tam tez mowa o światłach autostradowych (Autobahnlicht). O co w tym chodzi i na czym to polega.

Dodam że mam dostęp do VCDS.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jogo napisał:

3. Jest tam tez mowa o światłach autostradowych (Autobahnlicht). O co w tym chodzi i na czym to polega.

Pewnie chodzi o automatyczne światła drogowe inaczej asystenta świateł. Jest na forum-poszukaj.

4 minuty temu, jogo napisał:

1. Lamki w drzwiach ( te od spodu). U mnie ich nie było. Kupiłem LED z kabelkami. Wpiąłem według instrukcji kolegi z forum i zakodowałem ale nie świecą.

 

Może źle podłączyłeś, źle zakodowałeś, podaj jakie kodowanie zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lysy78_03 napisał:

 

Może źle podłączyłeś, źle zakodowałeś, podaj jakie kodowanie zrobiłeś.

też tak myślałem i rozebrałem jeszcze raz. Prawa strona "+" pin18 a "-"pin19. Lewe odpowiednio 6 i 18.

Kodowanie: drzwi kierowcy adres 42,  a pasażera 52 i w odu przypadkach bajt 2 i bit 6 (Door Exit/Warning Light installed)

Jest to możliwe ze nie widzi tylko tych LED. Są kupione w Chinach (Wish). Posiadają tez male projektory z logo VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jogo napisał:

Lewe odpowiednio 6 i 18

nie lewe a tylne.

różnią się przód-tył a nie strona lewa - prawa.

przód piny 18 + i 19 -

tył piny 6+ i 18 -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze racja, ale to chociaż od kierowcy by musiały działać.

Musze sprawdzić na zwykłych żarówkach, bo może wina leży po stronie tych LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jogo napisał:

2. Gdzieś na niemieckich stronach znalazłem ofertę kodowania (płatną) i była tam mowa o przygasaniu LED w reflektorach jak włączę migacz. Wie ktoś jak to zakodować bo nigdzie  tego nie umie znaleźć.

3. Jest tam tez mowa o światłach autostradowych (Autobahnlicht). O co w tym chodzi i na czym to polega.

Ad.2. Przejrzyj wszystkie bajty w Bordnetz (w B7 BCM)-gdzieś tam musi być opcja przygaszania DRL w czasie włączenia kierinkowskazu-jest na bank w B6 i Golfie 6.

Ad.3. Autobahnlicht polega na przełączeniu DRL na światła mijania przy prędkości powyżej 140km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2018 o 11:08, Krawcol82 napisał:

Ad.2. Przejrzyj wszystkie bajty w Bordnetz (w B7 BCM)-gdzieś tam musi być opcja przygaszania DRL w czasie włączenia kierinkowskazu-jest na bank w B6 i Golfie 6.

Ad.3. Autobahnlicht polega na przełączeniu DRL na światła mijania przy prędkości powyżej 140km/h.

Dziś dopiero dostałem od kolegi w swoje ręce VCDS. Co do pytania nr.2 można konkretniej (jaki bajt i bit). VCDS jest po angielsku, a to nie jest moja najmocniejsza strona (a nie chce mu go przeinstalowywać).

A co do pytania nr 3 można trochę po chłopsku o wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pyt 3 bardziej po chłopsku chyba wytłumaczyć się nie da.

Na pyt 2-nie znam bajtów na pamięć, tylko podłączam vcds i szukam... na forum jest opis tych funkcji wraz z bajtami-poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2. Bajt 15, bit 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2018 o 01:08, nTomek napisał:

Ad. 2. Bajt 15, bit 3.

Zrobione. Dzięki koledzy za pomoc. :hurra

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności