Skocz do zawartości
situ82

instalacja vcds na Win 10,-problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w zainstalowaniu vcds na Win 10. Miałem starego laptopa na XP i mój vcsd 16.8.0 chodził ja trzeba lecz stary laptop padł.  Na nowym nie mogę poprawnie zainstalować tzn. na początku vcds się włączał ale był brak kodowania i brak opisu błędów ( na win xp chodziło ;poprawnie kodowanie i opis błędów). Po kolejnej próbie instalacji vcds nie włącza się wcale. Mas ktoś pomysł jak to zainstalować?? ps . mam " tańszy zamiennik vcds"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj, usuń pozostałości po prgramie z dysku. Wyłącz kartę sieciową i antywirusa. Program tylko i wyłącznie ten który dostałeś na płycie z kablem. Na win10 64bit tak robiłem i było ok:

1. Instalacja VCDS wraz ze sterownikami
2. Podpięcie interfejsu do usb
3. Wybranie sterowników dla interfejsu z folderu C:\Ross-tech\VCDS , zainstalować zgodnie z instrukcjami na ekranie
4. Włączyć program VCDS
5.Interfejs wpiąć w gniazdo obd
6.Wejść w Options, zaznaczyć USB, kliknąć test.Później save.
7.Wejść w główne menu, Kliknąc na "ABOUT. Numer seryjny świeci się na czerwono, program nie aktywowany.
8.Wejść w menu główne i połączyć się ze sterownikiem silnika, odczytać błędy i wyjść do menu głównego.
9.Sprawdzić zakładkę "ABOUT". Jeśli wszystko się powiodło kod seryjny świeci się na zielono a program jest aktywowany - pełna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Spróbuję dzisiaj kolego, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na win 10 i lipa, nie chce się nawet program uruchomić. Natomiast na win7 lata jak trzeba z długim kodowaniem. Mie mam pojecia co dalej zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj uruchamiac vcds w trybie zgodnosci z win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ElNinijo napisał:

sprobuj uruchamiac vcds w trybie zgodnosci z win7

Próbowałem i nic nie pomogło. Chyba jakiś laptop mam dziwny z tym win 10. A tak fajnie na win7 działa - ale to pożyczony laptop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tzw "prawami administratora" próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił virtuala z win 10 i zobaczyl moze problem w systemie, bo mnie 10 smiga. A jak nie to na wirtualu xp-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z prawami administratora.

22 godziny temu, Kuba2000 napisał:

Ja bym postawił virtuala z win 10 i zobaczyl moze problem w systemie, bo mnie 10 smiga. A jak nie to na wirtualu xp-ka.

Nie umiem tego zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz obrazu systemu operacyjnego na dysku/plycie/pendrive. Pobierasz virtual boxa wybierasz system jaki chcesz zainstalowac (wazna jest wersja dokladna home/pro 32/64bit) przydzielasz tam 10/15gb dynamicznie przydzielane na wirtualnym dysku (oznaczone chyba vmi albo cos takiego) odpalasz tą maszyne i pokazuje sie okno nosnika rozruchu tam wskazujesz obraz windowsa a dalej prosto, bo klikasz praktycznie tylko dalej ;) gdyby coś pisz tutaj/pw @situ82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zainstalowany program antywirusowy to go odinstaluj, VCDS nie za bardzo współpracuje z programami antywirusowymi. W win 10 z automatu masz zainstalowany Windows Defender który również może blokować aplikację VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem że zrobię test kabla wszystko działa i wgl ale jak chcę wejść w jakikolwiek sterownik czy abs czy to silnik to klikam komputer chwile myśli i nic więcej się nie dzieje nie pojawia się żadne okienko nic totalnie. Postara mi się ktoś pomoc w tej sprawie>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy ktoś próbował mieć 2 różne wersje vcdsa na jednym laptopie bo ostatnio poprzez aktualizacje programu ale nic nie aktualizowalem program chyba robi to samoistnie po podłączeniu do netu, oczywiście nie odznaczylem zakładki ( aktualizuj gdy będzie dostępna nowsza wersja) i niestety wywaliło mi kabel i program na szczęście uczciwy sprzedawca podał mi jak zrobić nowy wsad do kabla ? i hula ale tak sobie pomyślałem, że warto było by mieć zapasowy kabel i program czy jest to wykonalne na windows 10. Np. Vcds 19 i wersję 21. I zastanawiam mnie czy jak znowu w jakiś dziwny sposób się zaktualizuje czy wywali mi oba kable i 2 programy?

Edytowane przez Wasyl22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, jestem spod Koszalina. Czy jest możliwość skontaktowania się z Panem Prezesik18?. Pozdrawiam. Gosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności