Skocz do zawartości
norbert2205

Wymiana oleju w skrzyni manulanej

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden problem jest taki że ASO nie chce podawać takich informacji, bo bardzo dużo ludzi ucieka od nich na rzecz innych warsztatów (przynajmniej w IE) Jakiś czas temu pytałem o numer części, to kontr pytań zadane mi zostało tyle ... "a po co mi to wiedzieć ??? itd ...

W końcu z łaską i widocznym DUŻYM nie zadowoleniem, otrzymałem numer o który pytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden problem jest taki że ASO nie chce podawać takich informacji, bo bardzo dużo ludzi ucieka od nich na rzecz innych warsztatów (przynajmniej w IE) Jakiś czas temu pytałem o numer części, to kontr pytań zadane mi zostało tyle ... "a po co mi to wiedzieć ??? itd ...

W końcu z łaską i widocznym DUŻYM nie zadowoleniem, otrzymałem numer o który pytałem...

 

Przypomnji mi się jutro postaram ci się dowiedzieć co i jak :)

 

nr tel na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba 2,3 litra do mojej skrzyni.

 

Kupiłem dziś olej przekładniowy G052171A2 w IE ASO ... cena obłędna :( 78€ / 319 pl za 3 litry

20140611_132259.jpg

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 3 litry zapłaciłem w ASO 280zł. Może nie kombinuj tylko kup olej w ASO. Z doświadczenia ci powiem że żadnej różnicy w pracy skrzyni nie poczujesz. Drugi raz bym nie wymieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za 3 litry zapłaciłem w ASO 280zł. Może nie kombinuj tylko kup olej w ASO. Z doświadczenia ci powiem że żadnej różnicy w pracy skrzyni nie poczujesz. Drugi raz bym nie wymieniał

 

Zbyszek na pewno taka wymiana skrzyni nie zaszkodzi tylko wyjdzie jej na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia ci powiem że żadnej różnicy w pracy skrzyni nie poczujesz. Drugi raz bym nie wymieniał

Zbyszku, ja ci powiem że bardzo dobrze zrobiłeś że wymieniłeś olej, nawet na opakowaniu oleju który kupiłem jest napisane "użyć do 4 lat od daty produkcji" - Więc jak olej w skrzyni po 8 latach i 119 tys km może być dobry ... ?

 

Co do różnicy- Ja niczego nie oczekuje, prócz dalszej bez awaryjnej jazdy, na "może" kolejne 8 lat

 

Pozdrawiam Lukasz

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użyć do 4 lat od daty produkcji
Użyć, czyli wlać do skrzyni. sorry za oft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszukałem się ... potrzeba 2,6 litra do mojej skrzyni.

 

Łukasz, nie 2,6l lecz 2,3l. Uwaga na to bo co za dużo to nie zdrowo.

 

[ATTACH=CONFIG]120173[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użyć, czyli wlać do skrzyni.

No właśnie Bartek ... Ja nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem ... Czyli jeśli ten olej ma jakiś termin przydatności (bo co by mu przeszkadzało sobie leżeć w zamkniętej CZYSTEJ butelce np. 8 lat, tak jak jest już 8 lat w skrzyni biegów i posiada już w sobie opiłki metali oraz inne zabrudzenia, łącznie ze skroploną parą wodną) fakt w skrzyni pracuje, ale nikt mi chyba nie próbuje wytłumaczyć że się nie zużywa i nie traci swoich właściwości.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nie 2,6l lecz 2,3l

Jarek, Bardzo ci dziękuje ... Jesteś pewny co do tej ilości ...? Bo w ASO nie powiedzieli mi jaka ilość powinna być, miałem zamiar spuścić stary i zobaczyć ile go będzie i zalać taką samą ilością nowego.

 

Pozdrawiam Lukasz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

oleju sie nie wymienia jak nie trzeba

"Producenci samochodów to firmy, które utrzymują się z produkcji i naprawy swoich pojazdów. Żeby przetrwać muszą sprzedawać kolejne wyprodukowane samochody. Gdyby auta się nie psuły, szybko zwinęliby swoje interesy. Przyjęto zatem średni okres eksploatacji samochodu, po którym potencjalny klient powinien oddać samochód na złom lub sprzedać i kupić nowe auto. W zależności od marki są to okresy 5-7 lat.

W tym momencie dochodzimy do sedna - logiczne jest, że dla producenta okresem eksploatacji jest okres, który przyjmuje za średnią żywotność swojego produktu. Oczywiście auta te jeżdżą dłużej, a w naszym kraju jeszcze dłużej."

 

Czyli okres eksploatacji mamy zdefiniowany - Myślę że tym cytatem zakończę rozterkę wymiany oleju w skrzyni biegów

 

"Myślę że powyższe powody obalają mit oleju perpetuum mobile w skrzyni biegów.

Oczywiście zawsze są wyjątki i wiele osób powie - ja mam najechane 300; 400 tyś i skrzynia chodzi jak ta lala. Na 10 palaczy po 15 latach palenia 3 czy 5 nie ma raka, a przecież papierosy są rakotwórcze

 

Podsumowując - należy wymieniać olej w skrzyni biegów. Okres to ok. 5 lat lub 150 tyś km.

Przy wymianie oleju najważniejszy jest .... olej. Prawidłowo dobrany, posłuży spokojnie do następnej wymiany lub dożywotnio"

 

Użyłem komentarzy z artykułu - Autokult.pl "Oleje w skrzyni biegów"

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TDI sześciobiegowym napewno wchodzi 2,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, Dzięki za PDF - wszystko jasne. (Myślę że nasz kolega Jarek nie będzie miał za złe)

 

Transmission.pdf

 

Pozdrawiam Lukasz

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łuki olej się wtedy wymieani ajk biegi cieżko wchodzą lub ją słychać to są dwa przypadki w których się wyminia olej w skrzynni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łuki olej się wtedy wymieani ajk biegi cieżko wchodzą lub ją słychać to są dwa przypadki w których się wyminia olej w skrzynni

 

Olej się Wojtek wymienia jak jest przepracowany.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biegi cieżko wchodzą lub ją słychać to są dwa przypadki w których się wyminia olej w skrzynni

Wojtek z całym szacunkiem, ale jak taka sytuacja ma miejsce, to myślę że nie pomoże nawet olej z "Akademi Pana Kleksa" bo skrzynia jest do wyje****

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21.06.2014 -

Olej wymieniony przy 120.000 tyś km, żadnych niepokojących objawów. Biegi chodzą jak w masełko, polecam każdemu po takim przebiegu i 8 latach. Weszło 2.3 litra - Dzięki Jarek !!!

Olej po 8 latach i 120 tyś km był brunatny ... (koloru coli), nowy olej jest koloru "miodu".

 

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21.06.2014 -

Olej wymieniony przy 120.000 tyś km, żadnych niepokojących objawów. Biegi chodzą jak w masełko, polecam każdemu po takim przebiegu i 8 latach. Weszło 2.3 litra - Dzięki Jarek !!!

 

Pozdrawiam Łukasz

A jak kolego stwierdziles ze weszlo 2.3 litra??? Lales az do przelewu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są dwie śruby ... Jedna spustowa, druga kontrolna. W trzeciej 1 litr butelce zostało mi 700 ml.

Skrzynia jest zalana do dolnej krawędzi śruby kontrolnej (wymieniajcie uszczelkę na nową ZAWSZE)

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby wiecie jaki było zapytanie na początku.

Olej w skrzyni manualnej a nie automacie.Producenci ze względów marketingowych nie mówią o wymianie.Ma sie nie zepsuć na gwarancji.Myślę że nie jest wieczny a zatem kiedy wymieniać czy po 100tys,po 200.Może ktoś z branży kompetentny sie wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21.06.2014 -

Olej wymieniony przy 120.000 tyś km, żadnych niepokojących objawów. Biegi chodzą jak w masełko, polecam każdemu po takim przebiegu i 8 latach. Weszło 2.3 litra

Olej po 8 latach i 120 tyś km był brunatny ... (koloru coli), nowy olej jest koloru "miodu".

 

Pozdrawiam Łukasz

 

Producenci samochodów to firmy, które utrzymują się z produkcji i naprawy swoich pojazdów. Żeby przetrwać muszą sprzedawać kolejne wyprodukowane samochody. Gdyby auta się nie psuły, szybko zwinęliby swoje interesy. Przyjęto zatem średni okres eksploatacji samochodu, po którym potencjalny klient powinien oddać samochód na złom lub sprzedać i kupić nowe auto. W zależności od marki są to okresy 5-7 lat.

W tym momencie dochodzimy do sedna - logiczne jest, że dla producenta okresem eksploatacji jest okres, który przyjmuje za średnią żywotność swojego produktu. Oczywiście auta te jeżdżą dłużej, a w naszym kraju jeszcze dłużej."

 

Czyli okres eksploatacji mamy zdefiniowany - Myślę że tym cytatem zakończę rozterkę wymiany oleju w skrzyni biegów

 

Myślę że powyższe powody obalają mit oleju perpetuum mobile w skrzyni biegów.

Oczywiście zawsze są wyjątki i wiele osób powie - ja mam najechane 300; 400 tyś i skrzynia chodzi jak ta lala. Na 10 palaczy po 15 latach palenia 3 czy 5 nie ma raka, a przecież papierosy są rakotwórcze

 

Podsumowując - należy wymieniać olej w skrzyni biegów. Okres to ok. 5 lat lub 150 tyś km.

Przy wymianie oleju najważniejszy jest .... olej. Prawidłowo dobrany, posłuży spokojnie do następnej wymiany lub dożywotnio

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Fuchs robi oleje dla grupy VW, na 99% na tym wyjechal Twoj pasek z fabryki...

NA100% NIE WYJECHAŁ NA TYM PASEK Z FABRYKI.

 

G052171A2 - Olej przekładniowy dla mojej skrzyni GVT

 

20140611_132259.jpg

 

skrzynia.png

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Za oryginal chca ok 100zl

 

300 pl za 120-150 tyś km to chyba nie tak dużo = 0.25 pl za kilometr

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki olej do manualnej 6-stki 2.0 TDI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności