Skocz do zawartości
norbert2205

Wymiana oleju w skrzyni manulanej

Rekomendowane odpowiedzi

czyli tak szczerze i konkretnie, automat dsg 2006r co ile wymieniac olej

Jak zaleca producent co 60k km. lub częściej jak wolisz.

jaki polecacie, co myslicie o G052 180 A2, zalecany do audi i vw?

Poczytaj tutaj: Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli mi że w automatach się nie wymienia.Na moje pytanie dlaczego po 250 tk skrzynia idzie do remontu gostek tylko się uśmiechnął . W końcu wydusiłem z niego że w zasadzie to olej w skrzyni wypadałoby wymienic po 80tk Moja rada nie kupujcie oleju gdzie taniej możecie się nadziac na nieprzewidziane koszty.Tylko orginalny olej z serwisu.W misce jest też filtr oleju doradzam wymianę razem z olejem.Wprawdzie wygląda jak nowy ale opiłki metalu są tak małe że ich nie widac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serwisie powiedzieli mi że w automatach się nie wymienia.Na moje pytanie dlaczego po 250 tk skrzynia idzie do remontu gostek tylko się uśmiechnął . W końcu wydusiłem z niego że w zasadzie to olej w skrzyni wypadałoby wymienic po 80tk Moja rada nie kupujcie oleju gdzie taniej możecie się nadziac na nieprzewidziane koszty.Tylko orginalny olej z serwisu.W misce jest też filtr oleju doradzam wymianę razem z olejem.Wprawdzie wygląda jak nowy ale opiłki metalu są tak małe że ich nie widac. Pozdrawiam

W skrzyniach DSG w 2,0TDI wymiana oleju co 60tkm!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki olej i ile wchodzi do skrzyni biegów, zwykłej 6-biegowej, gdzyż mam już przejechane prawie 300k km i chciałbym wymienić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualnej skrzyni, oleju zadnego sie nie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja już mam ponad 270 tyś na blacie i chciałbym wymienić olej w skrzyni manualnej 6 biegowej.

Zmieniałem już w passacie b5 i naprawdę warto było to zrobić.

Czy olej do b6 jest taki sam jak do b5? Jaki olej warto kupić?

Proszę nie pisać mi ze się nie wymienia, że tylko niepotrzebnie wydaje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ja już mam ponad 270 tyś na blacie i chciałbym wymienić olej w skrzyni manualnej 6 biegowej.

Zmieniałem już w passacie b5 i naprawdę warto było to zrobić.

Czy olej do b6 jest taki sam jak do b5? Jaki olej warto kupić?

Proszę nie pisać mi ze się nie wymienia, że tylko niepotrzebnie wydaje pieniądze.

 

Cześć,

 

Ja też już zakupiłem olej do skrzyni biegów, mi się zbliżą 200 000 i chcę wymienić... Ja kupiłem oryginalny, niestety bardzo drogi, za 2 litry zapłaciłem coś ok 230 zł (G052 171 A2) w normalnym sklepie, w ASO kosztuje 126,52 za litr. Jest też zamiennik firmy Fuchs za ok 45 zł za litr. Wchodzą ok. 2 litry (2 z małym haczykiem, ale zależy od typu skrzyni). Jaki olej jest do Twojego auta to najlepiej jak wyklikasz w ETCE - ale raczej mamy to samo bo mamy te same silniki (co nie znaczy ze skrzynie też są te same).

 

Ja wybrałem oryginalny bo ciężko jest znaleźć parametry tego oleju, VW podaje tylko ten numerek i nie wiesz jaki to olej tak naprawdę. Raczej jest to inny olej niż do B5 (nie jestem pewny, ale VW ma kilka olejów do skrzyń).

Czytałem na necie że niektóre skrzynie od VW są bardzo wrażliwe na olej i nie warto kombinować, bo czasem na nowym nieoryginalnym oleju morze być gorzej niż na starym oryginalnym (nie wiem jak w B6 i nie wiem czy to parwda w ogóle). Uznałem że raz na 200 000 km przepłacę i kupie coś oryginalnego, bo tak naprawdę nikt nie wie co to za olej tam powinien siedzieć - na necie znalazłem kilka nie do końca zgodnych opinii a orygniał musi pasować - niestety cena z kosmosu.

 

PS. olej od skrzyni i dyferencjału jest rozdzielony, sprawa jeszcze się komplikuje jeśli masz 4motion. Wymiana wszystkkich olejów w napędzie z 4motion to jak nic wyjdzie 700 PLN (na oryginalne).

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czyli tak szczerze i konkretnie, automat dsg 2006r co ile wymieniac olej

 

Ja jakis czas temu pytalem o to w ASO , co jesli ktos 60 tys.km nie robi w rok tylko w sporo wiecej lat . Odpowiedz padla ,ze albo 60 tys km ,albo 5 lat . Nurtowalo mnie to dlaczego inne takie tam ,maja z jednej km a z drugiej lata ,a tu przy DSG nigdzie nie napisali tej granicy w latach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po wymianie oleju w skrzyni manualnej i powiem, że nie ważne wymienia się czy nie jak mówią "ludzie" "znawcy" i inni.."mechanicy" bo prawda jest taka, że skrzynia dostała nowe życie, biegi wchodzą o wiele łatwiej i problem z synchronizatorem 2giego biegu zniknął (jak narazie ok 3000km po wymianie), więc te 140 zł (olej z wymianą) można spokojnie przeboleć i mieć pewność tego co się ma w skrzyni biegów... na pewno jej nie zaszkodzi... skrzynia manual 6... olej motul gear 75w90 jak lali inni Koledzy na forum, olej od Kolegi Elementaeur z forum polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju jest zalecana przy problemach ze skrzynią, najczęściej problemy z drugim biegiem występują w skrzyniach przy silnikach 1.9 TDI i wtedy ASO wymieniają i ponoć pomaga. Jeżeli nic się z manualną skrzynią biegów nie dzieje to wymiana nie jest konieczna. Natomiast nowy olej to lepsze smarowanie i łatwiejsza praca skrzyni więc na wydatek ok 200 zł raz na jakiś czas np co 150 tkm można sobie pozwolić (ale to wg uznania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie moze ktos mi poradzic jaki i ile oleju idzie do skrzyni biegow w passacie b5FL 1.9TDI 4Motion przebieg zbliza sie do 200tys i chyba trzeba by bylo sie tym zainteresowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można sprawdzić w dsg poziom oleju w skrzyni? Pytam, bo mam wyciek czerwonego oleju czyli ze skrzyni i nie wiem ile go ubylo.

I czy w ASO przy wymianie oleju, oni wyjmuja całą skrzynię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w ASO przy wymianie oleju, oni wyjmuja całą skrzynię?

Nie wyciągają skrzyni. Spuszczają stary olej i leją nowy, wymieniają filtr oleju, trwa to 1,5-2 godziny i wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam wyciek czerwonego oleju

 

Raczej ten olej nie jest czerwony ,ten oryginalny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniłem w ASO wiec na pewno jest oryginalny. Może nie jest czerwony jak krew ale taki czerwonawy. Ale jeśli to nie ze skrzyni to co innego to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli masz oryginalny plyn chlodzacy czy rozowy czy bardziej w fiolet wchodzacy ,to moze puszczaja ci przewody od tej malej chlodniczki nad DSG . Tylko taka mozliwosc widze ,sprawdz te rurki ,powycieraj i moze bedzie widac skad to tam sie pojawia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do skrzyni 6 biegowej moge lac motul gear 75w90 ? jest jeszcze motul gear 300 75w90 czy to to samo? Moj silnik 2.0 TDI 103kw. A oznaczenie skrzyni to HDU..

 

---------- Dodano o 12:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:18 ----------

 

A c taki moze byc???Castrol 75w90 Syntrans Transaxle 75w-90 1L TAF-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej wymieniłem w ASO wiec na pewno jest oryginalny. Może nie jest czerwony jak krew ale taki czerwonawy. Ale jeśli to nie ze skrzyni to co innego to może być?

 

U mnie też jak wymieniałem w ASO - zlewany był "czerwonawy" i nowy też ta sama barwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki ten olej moge lac?? Moze byc ten Castrol?? Doradzi ktos . Czy motul?? Zalewal ktos motulem?? I ile tego oleju ma byc??

 

---------- Dodano o 11:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:23 ----------

 

A moze ten widac ze chyba oryginalny?http://www.skrzynie.com.pl/vw-g-070-726-a2.html

 

---------- Dodano o 12:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:40 ----------

 

Dzwonilem tutaj http://www.skrzynie.com.pl/vw-g-070-726-a2.html i pan mi ladnie polecil zamiennik za 39zl litr Fuchs do mojej skrzyni o symbolu HDV i wchodzi tam 2.3 litra. Za oryginal chca ok 100zl za litr a ten zamiennik smialo mowil ze moze byc,mowil ze montuja skrzynie i taki leja...co myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności