Skocz do zawartości
korzen121

Kontrolka niezamkniętej klapy nie gaśnie (B7)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem wygląda następująco.

 

W moim Passacie B7 komputer zaczął pokazywać, iż jest niezamknięta klapa tylna bagażnika. Stało się to nagle i nie potrafię powiązać tego problemu z jakąś konkretną przyczyną. Wygląda to tak, iż losowo system pokazuje klapa jest otwarta lub klapa jest zamknięta ( przy zamkniętym cały czas bagażniku). Gdy mam "opcję klapa jest otwarta" włączają się wewnątrz światła, na wyświetlaczu jest informacja i wskazanie otwartej klapy tylnej oraz nie działają tylne wycieraczki. Gdy mam "opcję klapa jest zamknięta" wszystko jest w porządku. Tak jaki pisałem informacja raz się włącza raz się wyłącza jakby coś dawało mylne sygnały "raz otwarte", "raz zamknięte" , bez jakiejkolwiek reguły i w różnych odstępach czasowych.

Poczytałem trochę na ten temat i ludzie stwierdzają, iż najlepiej jest wymienić zamek na nowy i problem znika (ponieważ zawodzi najczęściej mikro styk). Tak też zrobiłem kupiłem oryginalny zamek (ZAMEK BAGAŻNIKA KLAPY PASSAT B6 B7 GOLF 1K6827505E) i zamontowałem go. Ku mojemu zdziwieniu nic to nie pomogło myślałem, iż wymienię zamek i problem zniknie. 

W tym momencie postawiłem sobie pytanie oraz Wam o co w takim razie tu chodzi i gdzie może być faktyczny problem.

 

pozdrawiam

Bartek

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy udało Ci się rozwiązac problem ? Dzisiaj identyczna sytuacja wystapiła w moim B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

INFORMACJA DLA tymek9 oraz POTOMNYCH:)

Problem rozwiązany!:) Okazało się, iż problem tkwił w delikatnie pękniętym (choć powiększającym się pęknięciu) wężyku płynu do tylnego spryskiwacza. 

Wężyk wraz z kablami idzie w jednym peszlu. Woda zalała kostkę (zalane, zaśniedziałe), w końcu zwarcie i efekty były jak powyżej. 

Rozwiązanie -> wymiana wężyka + naprawa spalonej kostki. Ja oddałem to to warsztatu i mi to wykryli i naprawili. 

 

Zobacz czy nad prawą tylną szybą (tą z bagażnika) na podsufitce nie masz jakiś zacieków, bo u mnie się w końcu pokazały i to 

dało informację mechanikom, że coś tam jest nie w porządku. Najlepsze jest jednak to, że jak ściągniesz plastiki z tylnej klapy to nic nie

widać jest fajnie sucho jakby nie było problemu. A woda idzie we wspólnym peszlu przez przełamanie (klapa-nadwozie) i wchodzi pod dach a podsufitkę i tam się

może wylewać.

 

Czyli zazwyczaj opcje są dwie:

1) albo przetarte (przełamane przewody) na przegięciu tylnej klapy

2) zalanie kostek lub złączy i jakieś zwarcia (U MNIE TA OPCJA)

 

 

pozdrawaim

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje uprzejmie za odpowiedz:) w sobote sie za to biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po temacie. Dokładnie w 100% tak jak napisał kolega korzen121, peknięty weżyk od spryskiwacza walił po elektryce powodując zwarcie.

Mechanik poradził sobie z tematem w 4h.

 

Pozdrawiam,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Potrzebuję pomocy.
Passat B7 alltrack z elektryczną klapą. 
Komunikat o otwartej tylnej klapie na ekranie MFA czasem się pokazuje, czasem jest ok. Czasem też włącza się alarm jak auto stoi zamknięte. 
Dziś też zamek zaczął sam działać. To znaczy słychać tak jakby coś próbował zrobić z klapą. 

Od czego zacząć? Rozebrałem plastiki w około przycisku otwierania od środka jest trochę rdzawego nalotu. Sprawdzałem jednak czy wężyk nie leje - wg, mnie jest ok.
Wymienić sam zamek?
Błędów na komputerze brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz instalację elektr. klapy, tj. tą w osłonie gumowej co wchodzi do karoserii- być może jest tam problem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie to rozebrać czy kroić? Zauważyłem że jak klapa opada to na moment gaśnie prawe światło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Jutro będę działał. Myślę że raczej u mnie będzie przetarta instalacja niż wężyk ale zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał ile wymiana wiązki w ASO - około 1000 zł. Ale jeżeli nie ma dramatu to naprawiają. Takie dostałem info. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, snap171 napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał ile wymiana wiązki w ASO - około 1000 zł. Ale jeżeli nie ma dramatu to naprawiają. Takie dostałem info. 

To zapytaj, jaki w tym jest koszt robocizny.

Bo wiązkę możesz samemu naprawić lub kupić używkę na alkedrogo za kilkadzisiąt złotych i samemu wymienić.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krawcol82 napisał:

To zapytaj, jaki w tym jest koszt robocizny.

Bo wiązkę możesz samemu naprawić lub kupić używkę na alkedrogo za kilkadzisiąt złotych i samemu wymienić.

Widziałem te aukcje na allegro. Trochę boję się robić to sam bo ostatnio nawet wymiana świec nie poszła jak powinna.

Żebym miał jeszcze pewność czy to zwarcie czy przetarty kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2018 o 15:35, Krawcol82 napisał:

To zapytaj, jaki w tym jest koszt robocizny.

Bo wiązkę możesz samemu naprawić lub kupić używkę na alkedrogo za kilkadzisiąt złotych i samemu wymienić.

Całość na 5% marży. Wiązka jest cała, wszystko co wchodzi do klapy. 
Dodatkowo zrobiłem serwis klimy.

fv wiązka.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480zł wymiana (robocizna) wiązki... i aż 3h policzyli... samemu w garażu można byłoby to zrobić w ciągu jednego piwka (no może dwóch piwek, gdyby była osoba towarzysząca)... ale co kto lubi ? Zdzierstwo w tych serwisach ?

A wiazka 350zł... na allegro jest za 100zł...

Do tego jeszcze kolejne 360zł za kable i wtyk-szczerze nie wiem, do czego one.

Jeśli mnie by to spotkało (ta usterka), to bym to zrobił sam-oczywiście nie neguję Twojej decyzji, żebyś nie obraził mi sie tutaj ?

Edytowane przez Krawcol82
Literówka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko szybkie bo mam to samo tylko u mnie jeszcze przestał płyn lecieć wycieraczka sie zacina i zanikają linie pomocnicze kamery cofania czy są jakieś problemy żeby rozebrać tył klapy i się dostać do wnętrza klapy???

Jeśli to wina wężyka czy można sam wężyk wymienić???

Swoją drogą co za pomysł żeby elektrykę ładować w wiązkę z wężykiem od spryskiwaczy.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sebek81 napisał:

Witam pytanko szybkie bo mam to samo tylko u mnie jeszcze przestał płyn lecieć wycieraczka sie zacina i zanikają linie pomocnicze kamery cofania czy są jakieś problemy żeby rozebrać tył klapy i się dostać do wnętrza klapy???

Jeśli to wina wężyka czy można sam wężyk wymienić???

Swoją drogą co za pomysł żeby elektrykę ładować w wiązkę z wężykiem od spryskiwaczy.

Dzięki za odpowiedź

Do klapy dostaniesz się bez problemu. 

Skoro nie leci ci płyn to masz już dobrą rzeźnie. Wiązka do wymiany (naprawy), kamera pewnie zalana. Jak otworzysz to zobaczysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie u mechanika w waw kosztowało to 360 pln za wszystko. Peknięty wezyk lał po kostkach i spowodował zwarcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności