Skocz do zawartości
lukaswu

Adaptacyjne zawieszenie DCC

Rekomendowane odpowiedzi

Już wszystko zorganizowane. Tak że dziękuję za chęci ;-).  Paszczur będzie w czwartek wyrobiony ;-). Sprężyny będą 2, jakieś tam łożyska amortyzatorów, klocki, tarcze, oleum, filtry, zbieżność.

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępnie chciałbym się przywitać. Tak wiec Dzień Dobry wszystkim.

Posiadam Passata B6 3.2 Vr6 2010r. z zawieszeniem DCC. Mój problem to niemiłosiernie stukające zawieszenie nawet na najmniejszej nierówności nawierzchni. Jadąc np. po lekkiej nierównej drodze słychać głuche pukania w rytm bujającego się auta. (armortyzującego). W zawieszeniu zostało wymienione łączniki stabilizatora i główne tuleje wahacza oraz prawe łożysko amortyzatora wraz z poduszką. Stuki nadal występują. Sytuacja jest na tyle dziwna ze zmiana trybu jazdy nie powoduje zmian częstotliwości stukania (comfort, sport, normal). Drugą ciekawostką jest to ze po pod lewarowaniu lewego przodu auta stukanie ustaje na kilka kilometrów. Wystarczy tylko podnieść i opuścić i jest nagle cisza. Na stacji diagnostycznej zawieszenie nie wykazuje żadnych widocznych luzów, amortyzatory ponad 80 % sprawności. Auto nie nurkuje itp. prowadzi się stabilnie. Jeden z mechaników obstawia właśnie amortyzatory, chciałbym być pewien, że jak wymienię amorki to będzie dobrze ale On nie daje mi takiej pewności a jak wiadomo koszt to przynajmiej 2200 zł. Prosiłbym Was o jakieś porady co można jeszcze sprawdzić.

PS. Jak jest na dworze mokro to także jest lepiej mniej słychać pukanie oraz jak jeździe się szybciej ponad 90 km/h. Najbardziej odczuwalne to jest w przedziałach prędkości miastowych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Odgrzewam zamiast zakładać nowy temat.

Passat CC z DCC na jakiś obniżających sprężynach ABT ( auto było na 20" robione przez ABT w Holandii ).

Chce zmienić na standardowe. Czy każde podejdą pasujące do CC ,czy muszę być jakieś specjalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę każde, ale auto może dziwnie stać, jeśli nie dobierzesz odpowiednich twardości. Odezwij się do mnie na priv żebym nie zapomniał to wieczorem podam tu jakie kropkowanie sprężyn powinno być do CC z DCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wiadomość prywatną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki kolor powinien być na sprezynach ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już piszę co i jak.

Twardość sprężyn dobieramy na podstawie kodów wyposażenia. 

Na początek to co ja mam w swoim aucie.

Przód 3C0411105B

obraz.png.3d769cbe8d87ba6253302438bd69ea51.png

Tył 1K0511115CA

obraz.png.d8f23925cdb33c1a90183e1f4c2bbf56.png

A teraz jak sprawdzić jakie sprężyny powinniśmy mieć w aucie

Na wlepie w książce serwisowej lub w bagażniku szukamy kodów wyposażenia. (to nie jest moja wlepa, to tylko przykład :) )

image.thumb.png.b6459782ee5e6a5a42a586b90cd170e9.png

Przechodzimy do ETKI i w niej szukamy sprężyn właściwych dla powyższych indeksów:

(wszystkie sprężyny na poniższych obrazkach są przeznaczone dla aut z DCC)

OŚ PRZEDNIA

image.thumb.png.dc57ff1aa214014fda375ed0675ab664.png

OŚ TYLNA

image.thumb.png.cfea7f1139d83f305072edd881bc41ec.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol Czasami jest jeszcze jeden kod zaczynający się od "G" ale będzie on również podany na wklejce (na tej przykładowej jest G61 oznaczający DCC ale mogą być też inne z tego co widziałem w ETKA). To tak aby doprecyzować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 ten temat jest tylko o sprężynach do DCC, więc co do zasady dotyczy kodu wyposażenia G61. Samochody ze zwykłym zawieszeniem mają kody G60 i G62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol Racja - przeoczyłem, że to tylko o DCC. Jedyne co mogę dodać to dla CC jest rozgraniczenie na wersję kanapy tylnej dla tylnych sprężyn ale to raczej drobiazg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaka cena sprężyn na przód jest w serwisie?? Pytam poniewaz na internecie sa rozne zamienniko do wyzej podanego numeru sprezyn lecz w większości przypadków maja one inne długości oraz stopień twardości. U siebie mam zamienniki jakies wsadzone i komfort jazdy zmienil sie drastycznie na minus..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.motorpol.pl/sklep

Tutaj możesz sobie sprawdzić ceny

38 minut temu, radekrp90 napisał:

to dla CC jest rozgraniczenie na wersję kanapy tylnej dla tylnych sprężyn

Jak chodzi o sprężyny tylne, to podstawowe rozgraniczenie jest na dwu- i czteronapęd. Poza tym oczywiście, tak jak napisałeś, na 4 i 5 osób, na wersję z kołem zapasowym i zestawem naprawczym. I pewnie jeszcze kilka innych sądząc po liczbie wariantów :). 

Aczkolwiek nie wiem czy występuje kombinacja 4x4 + DCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to problem jest w silentblokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu na wahacz przerzuca na wybór FWD/4M więc to tylko kwestia wagi ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. U mnie ta sama sytuacja z tym głuchym stukaniem. Dziś kazało się, że drążek stabilizatora do wymiany za ponad sześćset złotych. Miesiąc temu samochód był na badaniu technicznym i prosiłem żeby szczegółowo sprawdzić zawieszenie. Niczego diagnosta nie wykrył. A tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

W moim pasku z zawiasem DCC jest to samo. Dodam ze w zeszlym roku wymienilem wszystkie gumy i amortyzatory skretu z przodu. Niedlugo sciagam zawieszenie do pomiaru sprezyny i zamawiam amortyzatory oraz sprezyny. Jezeli sie poprawi to dam znac.

 

Wracam do tematu, pojechał na warsztat aby zrealizować stuki i okazało się że stuki są na przekładni. Sposób sprawdzenia: samochód na kanał i podnieść na kobyłkach. Jeden siedząc w aucie wykonuje szybkie, krótkie ruchy a drugi na dole łapie oba drażni kierownicze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2018 o 21:55, mkpol napisał:

http://www.sklep.motorpol.pl/sklep

Tutaj możesz sobie sprawdzić ceny

Jak chodzi o sprężyny tylne, to podstawowe rozgraniczenie jest na dwu- i czteronapęd. Poza tym oczywiście, tak jak napisałeś, na 4 i 5 osób, na wersję z kołem zapasowym i zestawem naprawczym. I pewnie jeszcze kilka innych sądząc po liczbie wariantów :). 

Aczkolwiek nie wiem czy występuje kombinacja 4x4 + DCC

POtwierdzam ze występuje kombinacja 4x4 + dcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKPOL, szcun dla Ciebie za swietny opis.

Ja osobiście nie mogę zrozumieć jak to możliwe ze np. sprężyny 3C0411105C w zależności od producenta mają rozną wysokość, średnicę i nawet mogą różnić się grubością drutu. Czy ktoś to potrafi wytłumaczyć?

01.PNG.106193b3c5d541ebd4ad1e6a372cec6b.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na Sachs i Monroe (jeśli są), bo oni produkują w głównej mierze zawieszenie na 1-szy montaż. Przynajmniej tak mi się wydaje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

borykam się z tym samym problemem od ponad roku i nie mogę dojść co tak dudni i najlepsze jest to że w rytm obracanego koła. Opony wymienione były na nowe, amorki nowe, łapy wahacza nowe + gumy + końcówki drążków + łożyska  można powiedzieć że prawie wszystkie elementy amortyzujące, nawet półosie wraz z przegubami i dalej du..a. Prócz poduszki silnika i skrzyni. A czy nasila się to np: w koleinach,  przy bardziej obciążonym aucie, po ujechaniu dłuższego odcinka trasy u mnie tak się dzieje i tak naprawdę nie mam już pomysłu co może być nie tak. Jak uporasz się z problemem to odpisz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności