Skocz do zawartości
Gość siwekj

Po wymianie radia fabrycznego na inne brak odbioru.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką antene wybrać żeby był lepszy odbiór? czy ta ze wzmacniaczem nie powinna mieć dodatkowego przewodu?

http://allegro.pl/antena-vw-golf-4-passat-b5-b5fl-skoda-wzmacniacz-i3508114495.html

http://allegro.pl/antena-vw-passat-b5-golf-4-skoda-fabia-octavia-i3509821952.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nie ori radio to tańsza, pasywna. Analogicznie ori radio - aktywna, droższa. Zasilanie anteny idzie przewodem sygnałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz nie ori radio to tańsza, pasywna. Analogicznie ori radio - aktywna, droższa. Zasilanie anteny idzie przewodem sygnałowym.

 

Wielkie dzięki kolego

 

UP.

Po wymianie samego bata i uszczelki radio zaczęło ściągać o wiele lepiej.

Edytowane przez Kozi31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kakan

Mam podobny problem jak grzesp32.Passat 2005 po wciśnięciu kluczyka radio zaczyna grać słabiej a po odpaleniu silnika fale całkowicie zanikają.Instalacja antenowa jest sprawna.tak samo się dzieje jak podłączę inną-zewnętrzną antenę.Przy oryginalnym radiu wszystko działa bez zarzutu.Proszę o info na adres [email protected] lub GG 48828492

Edytowane przez kakan
dodano adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem radio z fabrycznego na sony cdx gt430 i strasznie kiepsko odbiera fm. Na FABRYCZNYM WSZYSTKO SMIGAŁO A TU KICHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem radio z fabrycznego na sony cdx gt430 i strasznie kiepsko odbiera fm. Na FABRYCZNYM WSZYSTKO SMIGAŁO A TU KICHA

 

potrzebujesz separator antenowy - poczytaj na forum bylo z milion razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pewien może niezbyt powazny, ale za to denerwujacy problem, kupiłem ostatnio radio Pioneer, poprzednio było JVC, nowe radio ma zmienne kolory podswietlen, ustawiłem czerwony klawisze, niebieski wyswietlacz, lecz po każdym dłuższym postoju, radio powraca do fabrycznych ustawien, białe podswietlenia, w czym moż. Tkwić problem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie podłączyć zasilanie do separatora antenowego? Uciąć kabel i złączyć, czy jakoś w kostkę wcisnąć? Rozumiem, ze w kabel który wychodzi z auta?

 

Już sobie poradziłem i dalej nie działa. Musze jeszcze pewnie wymienić antene, bo moja jest złamana(bat odleciał).

Edytowane przez piter88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie...mam nadzieje,że w dobrym temacie. Otóż mam zamontowane radio kenwood podpięte kostką iso. problem polega na tym,że po wyjeciu kluczyka radio traci wszelkie ustawienia. nie idzie tez włączyć bez kluczyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie...mam nadzieje,że w dobrym temacie. Otóż mam zamontowane radio kenwood podpięte kostką iso. problem polega na tym,że po wyjeciu kluczyka radio traci wszelkie ustawienia. nie idzie tez włączyć bez kluczyka...

 

witaj,

niestety nie ten temat...

tu: http://forum.vw-passat.pl/threads/267-jak-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-radio?p=824777&viewfull=1#post824777 szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów

Problem dotyczy Passata B6 2006r

Otóż któregoś pięknego dnia wpadłem na pomysł wymiany oryginału MFD2 (navi DVD) na radio a androidem.

Wszystko pięknie działa oczywiście po za radiem które odbiera tylko w mieście i to tez czasami zaszumi. Za miastem o RMF czy nawet Radio Maryja mogę zapomnieć :D

Po kilku dniach dorzuciłem wzmacniacz antenowy który też podłączyłem wg instrukcji pod 12V. Efekt ? W mieście prawie przestało szumieć ale za miastem totalne zero.

Co jest ? Czy było można coś jeszcze źle podłączyć ? Czy może nie wzmacniacz a separator ?

 

Pytanie dodatkowe

Czy jakiś wpływ na odbiór radia ma fakt że pozostają niepodłączone dwa kabelki o kolorach (tutaj by musiały wypowiedzieć się kobiety :P ) beżowy po lewej oraz kawowy(jasny brąz) po prawej -----> patrz zdjęcie

Od czego bądź do czego te kabelki w ogóle są ?

 

f2691efadeda.jpg

Edytowane przez homer0315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam drogich forumowiczów

Problem dotyczy Passata B6 2006r

Otóż któregoś pięknego dnia wpadłem na pomysł wymiany oryginału MFD2 (navi DVD) na radio a androidem.

Wszystko pięknie działa oczywiście po za radiem które odbiera tylko w mieście i to tez czasami zaszumi. Za miastem o RMF czy nawet Radio Maryja mogę zapomnieć :D

Po kilku dniach dorzuciłem wzmacniacz antenowy który też podłączyłem wg instrukcji pod 12V. Efekt ? W mieście prawie przestało szumieć ale za miastem totalne zero.

Co jest ? Czy było można coś jeszcze źle podłączyć ? Czy może nie wzmacniacz a separator ?

 

Pytanie dodatkowe

Czy jakiś wpływ na odbiór radia ma fakt że pozostają niepodłączone dwa kabelki o kolorach (tutaj by musiały wypowiedzieć się kobiety :P ) beżowy po lewej oraz kawowy(jasny brąz) po prawej -----> patrz zdjęcie

Od czego bądź do czego te kabelki w ogóle są ?

 

f2691efadeda.jpg

 

Jako że troszkę pogrzebałem to i po części sam sobie odpowiedziałem na jedno z pytań.

Jaśniejszy (lewa strona) - jest od radia

Ciemniejszy (prawa strona) jest od bluetooth - prawdopodobnie telefon

 

Lecz pojawia się kolejne pytanie...czy mam kupić coś takiego ?

 

7adcc5ba17b3.jpg

 

Jeśli tak to co zrobić z kablem antenowym który wystaje w samochodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli antena jest aktywna czyli z wzmacniaczem to musisz podać 12V w kabelek od anteny poprzez separator. W przeciwnym razie antena odbiera jak by miała kabelek urwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze

Kupiłem separator. Podłączyłem 2x fakra, podłączyłem 12V i wsadziłem końcówkę antenową w radio. Zaczęło lepiej odbierać jednakże za miastem ciągle gubi fale.

Pytanie dodatkowe. Co z kablem antenowym który po prostu wychodzi z "samochodu" ? Po podłączeniu separatora dla standardowej anteny VW nie ma już miejsca.

Pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kabel antenowy trzeba "włożyć " 12V wtedy wzmacniacz który jest przy antenie zacznie działać i będziesz miał normalny odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a moze ktos mi pomoze pasek 2007 rok 1.9 105 horses chce wymienic standardowe radio na navigacje robl ktos juz cos podobnego?? czy wszystkie podlaczenia sa standardowe??nie chce kupic navi bez sensu jesli nie bede mogl zamontowac jej na miejscu radia pomoze ktos???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi śmiga po podłączeniu ale najgorsze że tylko w mieście. Parę kilometrów za miasto i juz szumy i gubienie stacji przy czym na fabrycznym było wszystko ok. Wina leży po stronie samego radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w B6 fabryczne RNS300 na erisina, kupiłem podwójny separator, dałem na niego zasilanie z wyjścia antenowego i teoretycznie OK, ale tylko po mieście gdyż wczoraj w trasie okazało się, że radio gubi fale. Wyciągnąłem radio odłączyłem separator od zasilania oraz przewodów antenowych z samochodu, wpiąłem go w gniazdo radia i okazało się, że radio gra tak samo jak z antenami. Wniosek taki, że ten separator nie spełnia swojej roli w moim przypadku. Anteny mam dwie w tylnych szybach i może one nie mają wzmacniacza. Napięcie na środkowym pionie separatora jest.

Ma ktoś pomysł jak to zmusić do działania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160414_153013.jpg

Jaki separator antenowy do takiego wtyku w passacie b5 mam kupić? (radio SONY)

 

z tego co widzę to chyba mam jakąś przejściówkę włożoną w wtyk oryginalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności