Skocz do zawartości
Gość siwekj

Po wymianie radia fabrycznego na inne brak odbioru.

Rekomendowane odpowiedzi

witam twoj problem polega na tym , ze pewnie kupiles antene do wersji z telefonem lub tv bo takie tez byly i wtedy maja 2 przewody, ale pokombinuj moze jak podlaczysz do tego drugiego przewodu to bedzie smigalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7
Wzmacniacz antenowy pobiera pewną wartośc prądu.

I teraz: gdybyś nie jeździł autem kilka dni (nie uruchamiałbyś silnika), to któregoś pięknego dnia stwierdziłbyś, że akumulator jest rozładowany w stopniu uniemożliwiającym zadziałanie rozrusznika, co w B4 zwłaszcza lepszą zimą doprowadza czasami do totalnej śmierci tablicy wskaźników opartej na ELMOSIE (obniżenie napięcia instalacji przy bardzo niskiej temperaturze otoczenia).

Jeśli radio nie jest włączone, to nie ma absolutnie żadnej potrzeby zasilania wzmacniacza antenowego. Notabene napięcie na przewodzie sterującym automatyczną anteną pojawia się wraz z włączeniem odbiornika.

 

witam

czy to że rano po odpaleniu samochodu mam wyraźnie slabszy sygnał na radiu niż po dłuższej jeździe może mieć z wiązek z powyższym cytatem

nadmienie że mam słaby akumulator- pika sygnał

radio blaupunkt antena chyba orginalna

czy z tych danych można wywnioskować czy działa wzmacniacz anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzmacniacz antenowy pobiera pewną wartośc prądu.

I teraz: gdybyś nie jeździł autem kilka dni (nie uruchamiałbyś silnika), to któregoś pięknego dnia stwierdziłbyś, że akumulator jest rozładowany w stopniu uniemożliwiającym zadziałanie rozrusznika, co w B4 zwłaszcza lepszą zimą doprowadza czasami do totalnej śmierci tablicy wskaźników opartej na ELMOSIE (obniżenie napięcia instalacji przy bardzo niskiej temperaturze otoczenia).

Jeśli radio nie jest włączone, to nie ma absolutnie żadnej potrzeby zasilania wzmacniacza antenowego. Notabene napięcie na przewodzie sterującym automatyczną anteną pojawia się wraz z włączeniem odbiornika.

 

witam

czy to ................ może mieć z wiązek z powyższym cytatem....?

 

Nie, jedno z drugim nie ma absolutnie żadnego związku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo

Mam ten sam problem co kolega Babel a mianowicie meczę sie z tą anteną już dłuzszy czas - rozbierałem podsufitkę ominąłem wzmacniacz w stopce anteny, mierzyłem kable miernikiem i tu pojawia sie pytanie. Kabel po rozpieciu złaczki przy podsufitce i odpieciu od radia mierzony miernikiem ma przejscie i jakąś rezystancje pomiędzy ekranem kabla a gorącym drutem (rdzeń kabla - jak kto woli)

 

1 pytanie - czy tak powinno być ?

2 pytanie - gdzie jest druga złączka kabla antenowego bo wg. dokumentacji którą

znalazłem jest gdzieś druga czyt. kabel składa się z 3 częsci.

 

Dodam że przy bezpiecznikach niema w progu po stronie kierowcy gdzie idzie kabel też niema. Wiem że kabel schodzi w dół z podsufitki lewym słupkiem do lewego progu a poźniej gdzieś sie chowa za skrzynkąz bezpiecznikami.

aha dodam że Samochód to Kombiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli mogłbs napisac czy masz sedana czy kombi.

Jesli ktos ma kombi to moge pomoc. Kabel antenowy idzie srodkiem auta( w kombi napewno a czy w sedanie to nie wiem) Pierwsza złączka jest kolo ... jakby to napisac :)) jest kolo sterownika AIR BAGU czyli musisz rozbierac caly tunel ;) a druga jest z tylu przy lampce w bagazniku :)) Mam nadzieje ze komus sie to przyda :))

 

U mnie byly porozłączane zlączki ... radio ledwo co chodzilo ale teraz po podlaczeniu dziala bez zarzutu :D zadnych wzmacniaczy antenowych :))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie..

mam b5 i radio beta nie wiem ktore...

mieszkam we wroclawiu i w miescie sluchanie radia...nie ma prawie sluchania radia bo strasznei traci sygnal.poza miastem jest ciut lepiej ale tez straszna lipa.jest normalnei po czym nagle traci sygnal i znowu glosniej...tragedia. zastanawiam sie czy wymieniac radio (mialbym mp3 itp) czy antene czy po prostu cos moge naprawic i dozbierac do lepszego radia.prosze o pomoc...

Jafo odgrzebuje lekko temat bo czytalem juz kilka watkow i ten jest najmlodszy a w pozostalych nie znalalzem identycznego problemu(moze jest zbyt duzo innych i mi umknal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdz czy od anteny idzie jeszcze 1 dodatowy przewod i czy nie jest urwany lub cos.

2. zaluz separar antenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same problemy radio niezbierało i przerywało a mam oryginalne radio i antene trójfunkcyjną. rozebrałem antene a tam okazało się ze była cała zaśniedziała, ale wyczyszczenie nic niepomogło. jak wymieniłem na nową antene całą to było już super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi sie uda w jakis domowy sposob wyciagnac radio to sprawdze a jak nie to moze ta antene zdemontuje, jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scicagasz uzsczelke od gory, demontujesz listwe wykonczeniowa gora - jest na spinkach i masz elegancki dostep, klucz 17:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamus_cf
Mam mały problem z anteną w moim aucie. Wymieniłem oryginalne radio na radio pioniera i strasznie źle odbiera mi radio. Z tego co się dowiedziałem w to w VW antena na dachu jest razem ze wzmacniaczem. I jeżeli jest fabryczne radio to ok. bo do wzmacniacza anteny idzie prąd przez kabel antenowy z radia. Mój pioneer niestety nie ma czegoś takiego i z tego powodu jest bardzo słaby sygnał. Czy ktoś może miał podobny problem? Jak podłączyć zasilanie do tej anteny??

 

 

jak mam nowe radio w pasku to mysle ze wymiana anteny na antene ze wzmacniaczem tez jest ok

co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może się komuś przyda (testowane na radiu BETA 5):

 

Radio automatycznie włącza zasilanie na gnieździe antenowym jeśli podłączona jest antena aktywna (ze wzmacniaczem).

 

Jeśli odłączymy antenę aktywną i włączymy radio - zasilanie na gnieździe antenowym nie pojawi się.

Może to zmylić diagnozującego, sugerując uszkodzenie radioodbiornika ;-)

 

To czy radio "rozpoznało" antenę aktywną można stwierdzić diagnozując je VAG-iem lub wchodząc w menu diagnostyczne radioodbiornika:

 

1771948b1c5a78d9dd.jpg

 

Brak połączenia ze wzmacniaczem będzie sygnalizowany napisem FERN AUS.

Także zwykła antena (bez wzmacniacza) spowoduje napis FERN AUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy właśnie stałem się posiadaczem nowego Kenwooda :D i jak zawsze proszę Was o pomoc :P.

Chodzi mi o prozaiczną sprawe ale.... jak to podłączyć???

Rozumiem że i tak muszę kupić separator gdyż wyjście antenowe mam krótkie a radio wejściowe ma długie + kwestia tu już poruszana czyli "niefabrycznego radia".

Chodzi mi jeszcze o ten kabelek z kostki od auta - biało niebieski. Prawdopodobnie jest to do elektrycznej anteny której i tak nie mam, czyli jego zostawiam w spokoju a zasilanie do separatora biore od sterowania anteną od radia, czy tak?

Proszę o szybką odpowiedz, chciałby zestaw dziś usłyszeć :634:

 

 

 

JUŻ PO SPRAWIE..... :mad: ..... KENWOOD GRA JAK OSZALAŁY. CZYLI MÓJ POST DO KASACJI. OT.

radio 007.jpg

radio 002.jpg

radio 003.jpg

Edytowane przez pawelfre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymontowałem RCD 300 i wkładam Pioneera.

Radio gra pięknie .

Zastosowałem gotową wtyczkę/przejściówkę ISO (taką : http://multisort.pl/product/873.Zlacza;ISO;do;instalacji;radiowej;VW;Golf;V;Passat.html)

Musiałem tylko wpiąć dwa przewody w odpowiednie miejsce we wtyczce (czerwony i pomarańczowy).

Teraz czas odpalić radio. I mam zgrzyt....

Radio RCD 300 (tak mi cos podpowiada) ma takie złącza antenowe:

100d2508xd1.th.jpg

Mam też separator (kupiłem na wszelki wypadek) :

http://multisort.pl/product/7594.Separator;antenowy;DIN;VW;Audi;Seat;Skoda;2002;.html

Ale nie wiem co jest co w tym radiu...

Biały wtyk jest od czego? A od czego beżowy?

Potrzebuję szybkiej pomocy aby zacząć skręcać kokpit....

Acha , radio Pioneer na taka wtyczkę do anteny:

http://multisort.pl/product/5404.Gniazdo;antenowe;z;przewodem.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może trochę zboczę z tematu ,potrzebuję schematu do podłączenia radyjka beta w vw golf z 99r kiedyś wyjąłem oryginalne radyjko i włożyłem pioneera namieszałem w kablach ,żeby pioneer działał, teraz sprzedaję auto i nie mogę podłączyć oryginalnego o co tam chodzi?co prawda jest na nim schemat ale nie wiem np co oznaczają tam takie strzałki >> jeżeli ktoś pomoże niemądremu będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ze zmieniarką w moim pasku po wciśnięciu w radiu przycisku CD pojawia sie na wyświetlaczu NO CD CHANGER czy moze mi ktoś pomóc co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam pytanko.Kupiłem radio alpine 4x50 i chciałbym dokupic do tego 2 głosniki duze http://allegro.pl/item832293227_alpine_spr_17c_max_300w_165mm_komponent_gwar24m.html

i czy wzmacniacz ktory jest w radiu da sobie z tym rade ? Z gory dzięki za info :)

Ps.jestem nowy i nie mogłe utworzyć swojego tematu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również jest szczęśliwym posiadaczem VW PASSAT B5 już piątego z kolei,

ostatnio miałem sedan 1,6 benz z 96 roku, oryginalne radyjko Beta, autko z 90 000 przebiegu 1 ręka od starszego Pana z Hanoveru,autko śliczne garażowane, radyjko grało miodzio, jak złoto!! wszystkie stacje z okolicy czysto z RDS, natomiast teraz mam Passka 99 kombi radio beta te już ładniejsze po lifcie, że tak powiem sz....k mnie trafia jak mam wsiadać do autka, odbieram tylko R*Maryja, nie mam czasu żeby się zebrać za zwalanie podsufitki,ale teraz po przeczytaniu postów idę w zaparte, robię rozbiórkę i poprawiam antenę.

Ze swojego doświadczenia widzę że Vw Passat ma problem z antenami,

autko narażone na wilgoć i nie garażowane na 99% będzie miało problem z anteną

natomiast autko od zawsze garażowanie (jakie miałem osobiście posiadać - obecnie jest w Zielonej Górze - pozdrawiam szczęśliwego nabywcę) nie ma takich problemów.

Ps.

ruszając głowicą anteny zmienia mi się odbiór radia, zatem pora działać, spray kontakt i jechane!

Ps.2

Czy możecie podpowiedzieć jak nie inwazyjnie dostać się w kombi do anteny?

lubię mieć oryginał?

Niech ktoś podrzuci czy bez łamania, urywania można się dostać do anteny?

Może ma ktoś fotki z prac rozbierania tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek co prawda niemam ale da się zrobić bez łamania :) 1.Otwierasz klapę :D 2.Ściągasz boczki(bo inaczej nie zdemontujesz tej podłużnej listwy) 3.Odginasz lekko podsufitkę i już masz dostęp do anteny...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm boczki to znaczy całe te boki bagażnika czy tylko te krótkie jasne słupeczki ostatnich tylnych słupków?

Jak się zabrać one są na zaczaski? trzeba jakoś podwarzać? czy wsunąć palce i ciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności