Skocz do zawartości
Gość siwekj

Po wymianie radia fabrycznego na inne brak odbioru.

Rekomendowane odpowiedzi

Wywal tą przejściówkę i kup taki separator

separator.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś udało się rozwiązać problem z anteną na szybie w passacie b6 - widzę że dość dużo osób ma problem i zadaje pytania (ale odpowiedzi brak)

 

 

Mam kenwooda dnx7200 + podwójny separator (radio ma problem z graniem gubi sygnał).

 

Może ktoś ma zdjęcia jak dostać się do anten w szybach i jak zweryfikować ich działanie ???

Edytowane przez Moonracker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś ma zdjęcia jak dostać się do anten w szybach i jak zweryfikować ich działanie ???

 

W moim przypadku sprawdzenie jest bardzo proste, gdyż podpinam fabryczne radio i wszystko jest OK łącznie z rds'em a jak zapnę chińczyka to ledwo to gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takiego chińczyka: https://pl.aliexpress.com/store/product/F6063B-7-inch-HD-Touch-Screen-Double-2-DIN-Car-In-Dash-FM-Radio-Receiver-Bluetooth/918448_32629843433.html?detailNewVersion=&categoryId=200000299

HTB103_3LVXXXXbNXFXXq6xXFXXXe.jpg

 

Niestety nie ma ramki montażowej więc lata sobie niebezpiecznie ,czy da się taką kupić aby było stabilne?

Sygnał Radiowy jest bardzo słaby, czy to wina radia, separatora ? Czy da się jakość poprawić ? Kupić wzmacniacz sygnału?

 

Proszę o linki do ramki i separatora ,bo nie wiem co robić z tym radiem.

 

Ramka?: http://allegro.pl/ramka-radiowa-2-din-vw-lupo-passat-b5-golf-4-bora-i6526867721.html

 

Separator?: http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-vw-seat-skoda-audi-i5469181410.html?reco_id=5450f327-aa9c-11e6-9e7e-0224efe04af0&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

Edytowane przez Nato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie ma ramki montażowej więc lata sobie niebezpiecznie

 

Dlaczego nie szukałeś typowego z mocowaniem pod passata? Nie wiem w sumie jaką teraz ramkę możesz tam zastosować bo to co pokazałeś to chyba nie do tego celu służy.

Separator pojedynczy masz na aukcji a ile kabli masz w aucie jeden czy dwa? Do jakiego w ogóle samochodu to kupiłeś do B6cc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie szukałeś typowego z mocowaniem pod passata? Nie wiem w sumie jaką teraz ramkę możesz tam zastosować bo to co pokazałeś to chyba nie do tego celu służy.

Separator pojedynczy masz na aukcji a ile kabli masz w aucie jeden czy dwa? Do jakiego w ogóle samochodu to kupiłeś do B6cc?

Do B5FL ,a radia wyciągnąłem z innego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ważne, ale coś mi częstotliwości FM nie pasują. U nas stacja nadają w zakresie 88-108, to z linka ma letko inne. Może dlatego źle odbiera. W aukcji masz też podane dokładne wymiary obu przedmiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zamierzam kupic radio 7cali do passata b5fl kombi pytanie czya ktos ma fotki jak to wyglada jak z miejscem pasuje trzeba cos ciac przerabiac jakies wskazowki macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FL'u musisz zmienić całą ramkę i tyle. Sprawdź dział warsztat, coś tam powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie podłączyłem niefabryczne radio do instalacji antenowej ale odbiór jest tragiczny szumy trzaski kupowałem już separatory i inne cuda brak poprawy czy na ktoś jakieś rozwiązanie dodam że na fabrycznym radiu rcd 310 i na tej samej antenie odbiór jest idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska jakość głowicy i nic nie poradzisz. U siebie cuda wianki próbowałem i jak blisko przekaźnika to OK, ale poza miastem już tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zarejestrowałem się na forum, ale nie mogę założyć nowego tematu więc napiszę tutaj. Otóż, wywaliłem fabryczną antenę z mojego Passata, bo słabo odbierała i traciła fale podczas jazdy. Zakupiłem nową, bez wzmacniacza. No i zadowolony nie jestem z niej, bo odbiera mi tylko RMF i ZET. Dużo czytałem i wiem, że można kupić separator, ale można też wzmacniacz. W fabrycznym radiu z tyłu auta jest kabel na wzmacniacz, bo fabryczna antena miała wzmacniacz. Chciałbym żeby antena odbierała mi więcej fal. Co w mojej sytuacji pomoże? Wzmacniacz czy separator? A może jedno i drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie zaszkodzi z może pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kupić wzmacniacz czy separator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem radio 2 din alpiny antenę miałem oryginalna kijowo odbierało dokupiłem tylko separator i problem się rozwiązał, kup na razie separator antenowy kosztuje grosze podłączysz sprawdzisz i będziesz wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem separator i nie pasuje...wtyczka z tego separatora jest za duża na wejście w radiu, dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu. Jakiś czas temu zakupiłem stację multimedialną GMS 6808 wraz z usługą montażu w sklepie/serwisie zajmującym się car audio i od początku borykam się z problemem słabego odbioru FM, o ile w mieście radio sobie jakoś radzi o tyle poza nim jest już gorzej. Do radia podłączony jest separator antenowy (kolejny, bo poprzedni szwankował), mam zamontowaną nową antenę na dachu bo padło podejrzenie że może ona jest winowajcą (sparciała uszczelka). Ostatnio zauważyłem że problem z odbiorem FM pojawia się po włączeniu świateł (zarówno postojowych jak i bixenonów). Z racji że mam zamontowany nieoryginalny włącznik świateł (jakiś chińczyk z allegro z chromem) postanowiłem powrócić do oryginalnego włącznika vw - jednak to nie to, na oryginalnym jest to samo. Mam zamontowane żarówki ledowe w pozycjach, kupiłem zwykłe w5w lecz nie rozwiązało to problemu, odłączyłem kompletnie żarówki z postojowych i sprawdziłem czy szumi - SZUMI. Wykluczam xenon bo jest oryginalny. Wykluczam sam przewód antenowy bo na ori radiu było ok. Na wyłączonych światłach radio nie szumi i nie gubi fal (sprawdzane podczas jazdy) Miałem wymieniane wiązki do bixenonów, bo poziomowanie nie działało z powodu "przegnitych" kabli. Jakieś pomysły? sugestie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności