Skocz do zawartości
christodevillo

Dieselgate, pomocy - szukam kogos kto przywroci 'stare' oprogramowanie sprzed software update

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, 

Czy moze ktos polecic tunera albo innego speca ktory przywroci oryginalna mape/ustawienia w ECU w moim 2009 2.0TDI 140ps?  Najlepiej w okolicach Warszawy...

Auto chodzilo przez 6 lat jak igla, po update zmulil sie, pali wiecej, wydaje dziwne dzwieki.

Czy zna ktos speca ktory przywroci fabryczne ustawienia (oryginalne, sprzed update)

Najlepiej w okolicach Warszawy.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

w.s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aligator w Katowicach . U mnie bez problemu przywrócił oprogramowanie sprzed aktualizacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej odrazu zrobić softa? Koszt może nieco większy niż wgranie fabrycznej mapy, a radość z jazdy na pewno większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to ostatnio. Janki diagtronik. Polecam. To nie jest prosta sprawa przynajmniej u mnie tak było, ale się udalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt przywrócenia starego oprogramowania z przed aktualizacji,czy robi to ktoś z podkarpacia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sserwis z Czernicy także przywraca stare oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2018 o 21:49, Glajcor napisał:

Jaki jest koszt przywrócenia starego oprogramowania z przed aktualizacji,czy robi to ktoś z podkarpacia ?

Kilka 100 ? zależy czy jest zabezpieczenie czy pójdzie po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,6 TDI 105 kM jaka cena jest przywrócenia oprogramowania z przed akcji, też chętnie bym to zrobił (Śląsk) może ktoś już robił. Kilka stów to mało precyzyjne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kemot może trochę nie na temat - ale jak mocno zmieniło się jeżdżenie (przyspieszenie, praca silnika, spalanie) CAYC po update? ja swój kupiłem już ze zaktualizowanym softem i nie mam żadnego porównania, czy warto szukać downgrade. BTW w CAYC montowany był jakiś dodatkowy element zmieniający przepływ powietrza, ciekawe jak się potem sprawuje silnik ze starym softem i zamontowaną ww. częścią?

ale wracając do tematu: kto to robi w wlkp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzilem przez to ostatnio. Przywrócenie oprogramowania przed akcja serwisową u w okolicach Łodzi 500zl. Ja od razu podnosiłem moc, bo uznałem że wolę dodać kolejne 500zl i niech to autko się lepiej zbiera. Z ciekawostek. Autko po akcji serwisowej miało poniżej 130km. Seria powinna mieć 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2018 o 12:14, czernobyl napisał:

@kemot może trochę nie na temat - ale jak mocno zmieniło się jeżdżenie (przyspieszenie, praca silnika, spalanie) CAYC po update? ja swój kupiłem już ze zaktualizowanym softem i nie mam żadnego porównania, czy warto szukać downgrade. BTW w CAYC montowany był jakiś dodatkowy element zmieniający przepływ powietrza, ciekawe jak się potem sprawuje silnik ze starym softem i zamontowaną ww. częścią?

ale wracając do tematu: kto to robi w wlkp?

w przypadku mojego auta to najbardziej jest widoczne zużycie paliwa (1-2l/100km na trasie a w mieście to nawet 3l/100km) i częstotliwość wypalania, najbardziej wkurza to że robię trasę wracam do domu i na światłach na osiedlu rozpoczyna się proces wypalania (8/10 właśnie tak jest )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kemot napisał:

częstotliwość wypalania, najbardziej wkurza to że robię trasę wracam do domu i na światłach na osiedlu rozpoczyna się proces wypalania (8/10 właśnie tak jest )

przekonałeś mnie, tak właśnie miałem w ostatni weekend - 400km drogami szybkiego ruchu, średnia prędkość z MFA ~115kmh, parkuję pod blokiem i co? i zaczyna się wypalanie DPF :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2018 o 12:14, czernobyl napisał:

ale wracając do tematu: kto to robi w wlkp?

Np. TuneForce

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje przywrócić soft sprzed dieselegate lub też wybiera się na akcję, a chce zgrać stary to śmiało pisać pomogę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był zmieniony soft i nie wiem  ludzie co  wy  wypisujecie, że gorzej jeżdżą, więcej palą itd. Nic takiego nie zauważyłem. A jak  deptałeś po  trasie robiąc średnią 115 to  się nie dziw, że dpf ci  wypala. Depczesz-dymisz i zawalasz dpf,więc musi się wypalić. A jak  CR z e5 chcą w VW przerabiać na  e6 to  wg waszej opinii te  samochody już nie będą wcale jeździły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2018 o 22:00, kemot napisał:

1,6 TDI 105 kM jaka cena jest przywrócenia oprogramowania z przed akcji, też chętnie bym to zrobił (Śląsk) może ktoś już robił. Kilka stów to mało precyzyjne info.

Do mnie masz blisko .Jak coś priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska sprowadzonego z Niemiec. B7 2010r. 2.0 TdI 140KM. Jak sprawdzić czy został zmieniony soft. Nie mam książki serwisowej. Mam Vcds. 

Czy ktoś porównywał mapy? Co zostało zmienione? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, DebeGod napisał:

Jak sprawdzić czy został zmieniony soft

Zacznij u źródeł. Wejdź na stronę VW i wpisz swój VIN to dowiesz się, czy auto podlega naprawie serwisowej.

https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/serwis/akcje-przywolawcze/informacje-dotyczace-silnikow-wysokopreznych-ea189.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jaki był ostatni soft przed tą aferą? zastanawiam się czy w swoim nie przywrócić starego softu lub wgrać najnowszy jaki jest dostepny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2019 o 21:22, Pokonamwas napisał:

Do mnie masz blisko .Jak coś priv.

Hej. Jak się mogę z Tobą skontaktować w tym temacie? Na priv moja wiadomość nie przechodzi. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności