Skocz do zawartości
Vittoriok

diesel Po odpaleniu silnik nie wchodzi na obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,dopadł moje auto jakiś dziwny problem.

Pierwszy raz stało się to przy wyjeżdzie na autostrade ,nie chciał jechać ,silnik gasł przy próbie ruszenia.Zgasiłem silnik poza pasem wyjazdu i po ponownym odpaleniu wszystko było już normalnie.

Pojechałem na drugi dzień zaraz do mechanika i był tylko błąd czujnika temperatury płynu chłodniczego nic więcej.czujnik wymieniony.

Wymieniony filtr paliwa i zaś powtórka problemu,nawet przy próbie dodania gazu silnik gasł ,chodził na wolnych obrotach w miare normalnie ,podłączony komputer i zero błędów.

Dziś zaś trzeci raz to samo ,zgasiłem silnik i po chwili już normalnie odpalił .

Ktoś już miał coś podobnego bo boję się że następny raz i będzie laweta z autostrady .

pozdrawiam i najlepszego w nowym roku .

 

 

Witam ,dziś zaś silnik dziwnie odpalił i podłączyłem kompa lecz żadnego błędu ni było.

W mojej wersji VCDS 11.11pl nie mam opcji wejścia w podgląd bloków pomiarowych  tylko pomiary rozszerzone .

Mam w aucie zawór EGR wyłączony programowo kilka miesięcy temu więc on odpada raczej , dziś jak sprawdzałem VCDS auto poczułem swąd spalin w środku.

Zgasiłem silnik i próbowałem odpalić na nowo ,wcześniej to pomagało lecz o dziwo dziś po którymś dopiero razie zapalił normalnie ale błędu żadnego nie pokazało.

Dojechałem na miejsce ,raptem brakło mi 1 km i nim zgasiłem silnik zaś sprawdziłem VCDS to był błąd przepustnicy bo zdejmowałem wtyczkę z niej .

pozdrawiam

 

Byłem teraz zaś z laptopem w aucie i brak błędów a auto odpali i zaraz gaśnie ,dodałem filmik

MOV_1573[1].mp4

Edytowane przez Vittoriok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem filmik bo teraz już zaraz gaśnie po odpaleniu

czyżby pompa wysokiego ciśnienia ??

 

Witam ,problem się wyjaśnił wczoraj

zdjąłem węża pod klapą gaszącą (przepustnicą) i silnik zapalił ale kopcił z klapy.

Mój EGR był wyłączony programowo ale nie był zaślepiony mechanicznie i zablokował się dziwnie tak że dawało spalinami na dolot,wczoraj na prowizorke dwie blaszki z puszki po piwie i już motor normalnie odpalił.Dziś będę dorabiał ze stali nierdzewnej żeby był święty spokój

pozdrawiam i temat do zamknięcia

Edytowane przez Vittoriok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności