Skocz do zawartości
Påtryk.k

1.8t dymi na biało po włączeniu ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około 2 lat w okresie jesienno zimowym gdy temperatura jest bliżej 0 po odpaleniu auta i włączeniu ogrzewania samochód zaczyna silnie dymic na biało przez około 3 minuty. W lato nic się takiego nie dzieje. Nie ubywa oleju ani płynu chłodzącego. Zrobiłem przez te 2 lata około 50 tys km w tym trasy do niemiec. Samochód sprowadzony ze Szwecji z pakietem na rynek skandynawski(rozkodowalem ślepe w bagażniku) w tamtym roku jak były mrozy po minus 20 wyjechałem z pod domu i po 10 minutach jazdy dałem temp. Na climatroniku na hi i wtedy auto zaczlo rąk dymic że potownalbym to do rozbiegania silnika diesla. Kiedy silnik się rozgrzal wszystko ok. Znalazłem na necie przypadki uszkodzonego webasto i dymienie było identyczne. Ale nie znalazłem nic takiego w aucie ani na desce rozdzielczej. I poza opisanym problemem w aucie nic się nie dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak Webasto dymi?

Jeżeli jest to wersja skandynawska to jest duże prawdopodobieństwo że samochód je posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kompletnie nic mi nie wiadomo że webasto jest tam zamontowane. Rozkodowalem cała naklejke z bagażnika też nie było słowa o czymś podobnym. I jak oglądałem filmy i zdjęcia to żadne webasto nie miało wydechu podłączonego do wydechu auta bo właśnie z rury wydechowej wydobywają się kleby dymu. 

Ale dziś przy temp. 1 st. Żadne anomalia nie wystąpiły. Włączyłem ogrzewanie na max raz na szybę też na maks później regulowalem temp ale nic się nie działo. Więc niestety chyba nie zależy to od ogrzewania tylko zwyczajnie w jakieś dni auto dymi na biało później przestaje i przez miesiąc wszytko jest ok. Ostatnio przez dwa dni z rzedu dymil a dziś wszystko ok. Objawy podobne do padające turbo ale przez dwa lata już tak jeżdżę. Ale gdyby z uszkodzonej turbiny tyle dymu leciało napewno by nie jeździło auto normalnie i raczej ciągle by dymil. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny benzyniak na mrozie dymi na biało i już. Jak nie ubywa płynu i nie przybywa oleju (ubywać może) to jest dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuki nie wygląda to jak pożar stodoły z sianem to jak najbardziej jest wszystko dobrze. 

 

Problem dymienie został l rozwiązany. Po wymianie wszystkich zaworów na odmie, wyczyszczrnia jej i wymianie przewodu doprowadzajacego powietrze z filtra do turbiny(byl dziurawy w miejscu gdzie wchodzi n75) samochód nie dymi wogole i w zimne dni dymienie para wodna również znacz nie się zmniejszyło. 

Edytowane przez Påtryk.k
Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności