Skocz do zawartości
rosol

1.8 TSI - wykres z hamowni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiada ktoś wykres i jest po chipie? Skrzynia manualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RaffyXXX napisał:

ja mam ale w DSG7 w serii było 196,5 KM  264Nm .... a teraz jest lepiej :D 

 

2017 09 05 VW hamownia no name.pdf

Dziwny ten wykres. Wg danych technicznych moc max auto ma przy 4000 one/min. Wg tego wykresu przy 5600. Bardzo duża różnica. 

Edytowane przez brono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oddzielny wątek o tym silniku z DSG.... ja szukam danych z manualną skrzynią :)

Modyfikowali przez złącze OBD czy wyciągali sterownik na stół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi RaffyXXX długo już jeździsz na virusie. Tuner określił ile auto może wytrzymać na tej skrzyni. Pytam bo sam się zastanawiam mi chodzi głownie o poprawę elastyczności przy wyprzedaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tobi-one napisał:

Pytanie do kolegi RaffyXXX długo już jeździsz na virusie. Tuner określił ile auto może wytrzymać na tej skrzyni. Pytam bo sam się zastanawiam mi chodzi głownie o poprawę elastyczności przy wyprzedaniu

box jest konfigurowalny w skali od 1 do 9 - ja mam program 6 "niby" bezpiecznie i bez szaleństwa... co do elastyczności jest przepaść :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny 1.8 już fajnie śmiga

Raczej lepiej niż tdi 150 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galux20 napisał:

Fabryczny 1.8 już fajnie śmiga

Raczej lepiej niż tdi 150 

Lepiej bo pomijając sama wartość mocy max ma lepszy przebieg mocy i momentu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2018 o 20:03, brono napisał:

Lepiej bo pomijając sama wartość mocy max ma lepszy przebieg mocy i momentu. 

I o to właśnie chodzi w sofcie, może być nie duży przyrost w stosunku do serii ale przebieg mocy i momentu zmienia się i dlatego odczuwamy duża różnice. 

 Swoją droga ładna seria :-) gratki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiano_72 Czekaj czekaj, chcesz powiedzieć, że seria ma prawie 210KM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Damiano_72 napisał:

Tak to podobno norma w tych silnikach.

 

O kurka to muszę sprawdzić, ale potwierdza to fakt, że to świetny i żwawy silnik do B8 :ok A wycisnąć z niego jeszcze 250 kucy, kto by przypuszczał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Damiano_72 napisał:

Tak to podobno norma w tych silnikach.

 

Albo źle skalibrowana hamowania. Zastanawiające jest, dlaczego zazwyczaj przekłamuje w górę ;-) 

A ile wychodzi na kołach mocy? 

Co realnie daje 250 km w ośce? Poza buksowaniem kół? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 30KM więcej niż seria.... momentu też więcej o 30Nm... coś tu nie gra... może ktoś jeszcze wrzuci to się porówna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie też mnie zdziwienie rypło :o

Na kołach nie mam pojęcia.Pomiary V-Tech Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Macmaciek napisał:

Co realnie daje 250 km w ośce? Poza buksowaniem kół? 

300 w ośce daje radę bez problemu, trzeba tylko umieć jeździć.

 

Same wartości na wykresie mocy byłyby prawie OK bo te silniki mają zazwyczaj 200 w serii i 240 po programie, ale wartości momentu są już abstrakcyjne.

Obstawiam że źle ustawiony odczyt obrotów silnika, moc i moment pojawiają się za wcześnie i z powodu podanie złych wartości sztucznie rośnie moment.

To taki mały tip dla tych co wierzą że hamownia mierzy moment a nie moc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, paolokos napisał:

Dla osób które nie mają o tym pojęcia umyka jedna informacja "na kołach". Moment na kołach ma się nijak do tego wielbionego na silniku.

Zasada działania hamowni jest mi znana, jak i pojęcia fizyczne na poziomie podstawówki. Tak dokładnie, to hamowni inercyjna mierzy wyłącznie czas. Czas obrotu rolki, z tego wylicza przyspieszenie, z tego wylicza... moc i moment jednocześnie, bo moment to pierwsza pochodna mocy. Chociaż tak naprawdę to moc, bo wiedząc jakie są rozkłady mas wirujących i wzrost obrotów to tak samo się prosi by wyliczyć dostarczoną energię, czyli moc*czas. Tak, te same masy co niektórzy wiedzą że są ale nie wiedzą jak je policzyć, to już było w temacie o felgach. Ale to wartości na kołach, nie na silniku. Amerykanie podchodzą dość praktycznie i rysują sobie wykres mocy na kołach ignorując co jest na silniku. W europie żyjemy wartościami na silniku więc zaczynamy wróżyć opory toczenia z tzw wybiegu i znowu wyliczamy... tylko moc. Pomiędzy kołami a silnikiem jest tzw skrzynia biegów której przełożenie jest dla niej tajemnicą, tutaj potrzeba OBD albo kalibracji obrotów. To dlaczego liczy moc to taki problem żarówki, o nim później. Praktyk by podszedł do wartości mocy bo w końcu to prace silnik ma wykonać, ale amator wychowany na wiedzy gazet po 2PLN które lansują "moment=przyspieszenie" zaczynają patrzeć na drugi parametr zwany momentem nie mając zielonego pojęcia czym jest. I lansując tą wiedzę tak naprawdę starają się udowodnić że 1x100 to lepiej niż 2x50. Mnie znowu obchodzi moc bo wiem ile pracy wykona, a nie określę momentu bez wiedzy o obrotach. Tak jak dla mnie istotne jest to że potrzebując 1000PLN dostaję 1000PLN i nie interesuje mnie czy to z 50-tkach czy setkach.

A problem żarówki jest taki: mamy żarówkę w domku na bezludziu, sieci energetycznej brak więc kupujemy generator. A producenci generatorów podają w danych tylko moc, nic nie wspominają o momencie. Jak żyć? A jednak z samej mocy będziemy wiedzieć czy generator da radę czy nie, gdyby podawali sam moment to mało by powiedzieli.

Teraz posłucham twojej wersji, autorskiej wersji a nie czegoś z netu co prawie dobrze opisuje hamownie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz, że moment jest pierwszą pochodną mocy, jeśli piszesz, że moc jest najważniejsza bo w żarówkach, generatorach ja podają a momentu nie, to mogę tylko stwierdzić, że jesteś najmadrzejszy, Wikipedia to przy Tobie pikuś, coś tam opisują ale niedokładnie itd. Trochę dziwne, za jak kupowałem wkrętarka makity to podali mi tylko napięcie i moment obrotowy, nigdzie nie było mocy, a to idioci zapewne, nie wiedzą, za przez to ludzie nie wiedzą co kupić, bo nie ma mocy. Ostatnio kupiłem latarkę co ma 1000 lumenów i nie sprawdziłem mocy, to bardzo źle? Świeci rewelacyjnie, ale teraz to już nie wiem, nie wiem ile ma mocy. Do tej pory było mi to obojętne, ale teraz jak mi wyjaśniłes co i jak z żarówkami i mocą to jakaś lipa z tą latarką. Także śmiało możesz edytować wpisy w Wikipedii, bo ludzie muszą znać prawdę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności