Skocz do zawartości
rosol

1.8 TSI - wykres z hamowni

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kuwik napisał:

chyba tak + za szybko prawa ręka zadziałała") ale ofiar nie było ani w sprzęcie ani w ludziach

na uślizg przodu nie ma mocnych. No chyba, że jesteś MM93 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, SeBa_ napisał:

Wyraźne zaznaczyłem, że piszę o DSG. Automat ma mniejszy moment więc to logiczne, że doładowanie będzie mniejsze niż w manualu. ?

a masz logi dynamiczne doladowania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam.
Ciśnienie odczytuję z wskaźnika doładowania dostępnego na ekranie Discovery PRO. Wartości zgadzają się z danymi skanera OBD (ciśnienie w kolektorze). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 22:57, SeBa_ napisał:


Co ciekawe, tak z rok temu, zamieniliśmy się samochodami z @pablosik73 (on ma manuala - wtedy jeszcze w serii) i pamiętam stwierdziliśmy, że obie wersje dają podobne wrażenia z przyspieszenia. 
 

Tak faktycznie było ...


Ale fakt, że głównie po mieście wtedy jeździliśmy, więc nie rozwijaliśmy też zawrotnych prędkości - swoją drogą to oznacza, że tak na codzień, gdy ktoś jeździ okazjonalnie autostradami, to wybór automatu jest dużo sensowniejszy. Nie odczujecie różnicy w ruszaniu i jeździe do 70-80km/h, a w mieście i tak się szybciej nie jeździ ...

 

Pytanie, czy teraz byłaby to odczuwalna różnica?

SeBa_ - musimy się umówić drugi raz i to sprawdzić ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, posiadam skodę superb 1.8 TSI z DSG - czy ktoś z Was zdecydował się na chip tuning? Trochę o tym czytałem i mam wątpliwości, fajnie byłoby znać jakieś przykłady praktyczne. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Igi Chyba ten post był pisany po piwku bo ciężko go rozkodować ?
Wynik zacny, 250KM i ponad 400 Niutów to jest już czym jeździć.

 

Btw ktoś się pokusił na zrobienie tego silnika ze skrzynią DSG na 360Nm - gdzie zwykle robi się maks 300-315Nm ze względu na sprzęgło.

 

123118169_3458731174209238_2287422734814

Edytowane przez SeBa_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, możecie kogoś sprawdzonego polecić w Poznaniu lub w wielkopolsce do kogo by jechać na zrobienie programu podniesienie mocy?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuneforce

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od TSI polecam VAG Performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym się przywitać - jestem tu nowy ;) 

Teraz do sedna sprawy - passat 1.8 tsi dsg 7. Wykresy poniżej. W Warszawie polecam Kivi Racing Factory :) 

4FDA0145-9247-44D9-8D6A-96DAAA3B1B81.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) Wykresik bardzo ładny, silnik ma fajny potencjał, a co Wujek Kivi na temat uzyskanego momentu dla tej skrzyni? Tunerzy robiąc program raczej, starają się nie przekraczać około 320Nm, powyżej niby jest to już mocno szkodliwe dla tej skrzyni. Dlatego seria DSG też była kastrowana z momentu względem manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że seryjnie Nm są wycięte vs manual. Pytałem i twierdził, że nic nie powinno się dziać, bo inaczej by mi takiego programu nie robił. Zna się na robocie. Jak to mówi klasyk - jeździć i obserwować ;) na ten moment przejechałem pewnie coś około 1000 km z modem. Wiadomo, tyle co nic, ale obecnie jest elegancko. Postaram się coś wrzucić od czasu do czasu, jak to funkcjonuje w dłuższym okresie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zasada jest taka, że jak będziesz z głową jeździł to wyższy niż zalecany moment obrotowy DSG nie rozwali, ale jak ktoś dowali od dołu boostu to i manual klęknie, faktem jest to, że DSG szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, po dwóch miesiącach użytkowania auta w serii, teraz powtórnie poznaję jak auto chodzi, różnice są znaczne: jeszcze łatwiej zerwać przyczepność na 1-2 biegu, a że letnie opony mają 3-4 mm, to i na jakieś pomiary przyspieszenia poczekam do wiosny i nowych gum. Elastyczność właściwie w każdym zakresie na ogromny plus, za to spalaniem bardzo łatwo osiągnąć okolice 10 l/100 km przy jeździe autostradowej. Nie robiłem szczegółowych pomiarów spalania, ale mam ogólne wrażenie, że w tej samej trasie, natężeniu ruchu, sposobie jazdy - żłopie flaszkę więcej na 100 km.

Natomiast mam pytanie o te wskazania ciśnienia doładowania. Na tym zegarze, gdzie jest też chwilowe przeciążenie oraz wartość kW - w serii max wynosił ok. 2.1 bara, obecnie 2.4, więc wartości zupełnie inne niż w postach na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RobertM pokazuje prawidłowe ciśnienie doładowania.... doładowanie +atmosferyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to wiadome, że jak masz więcej KM i Nm, i nie jeździsz 50 km/h, to spalisz więcej. U mnie po sofcie - obecnie prawie 5 tys. km zrobione, w mieście pali +\- 8.2. Na trasie około 1500 km (Warszawa - Bieszczady + okolice i powrót do Warszawy) średnio było 6.8. Dla mnie wyniki satysfakcjonujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraków korki 9-10, kraków-mazury 8,1 w tym ok 300km dwupasmówki z v do 200, przeważnie 160-180

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżdżąc normalnie wyższego spalania nie zauważysz, ponieważ ruszone są mapy przy obciążeniu.... jazda z sandałem w podłodze spowoduje większe zużycie paliwa niż taka sama jazda na seryjnych mapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności