Skocz do zawartości
Adams300

Wystrzelone poduszki kolejność napraw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabieram się za wymianę poduszek w pastuchu po niewesołej przygodzie (b5 fl sedan 1.9) zamówiłem już nowy moduł główny o takich samych numerach i wszystkie poduszki. Wystrzelone poduszki były kierowcy, pasażera i jedna w prawym fotelu ( w lewym nie wystrzeliła nie wiem czemu). Jaka jest kolejność montażu?muszę zamontować moduł i podłączyć poduszki ale nie wiem czy nie wystrzelą czasami. A czy muszę też wymienić czujnik uderzenia bocznego w tym prawym fotelu czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jakiej kolejności zamontujesz nie ma znaczenia. 

Najlepiej jak odłączysz akumulator i poczekasz minutę, wtedy nic się nie stanie.

Czujnika uderzenia bocznego wydaje mi się że nie musisz wymieniać, to zależy czy się da skasować błąd z tego czujnika, jak się da to to nie trzeba wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli odłącze akumulator później wymieniam moduł podłączam nowe poduszki i z powrotem podłączam akumulator?  A te czujniki uderzeniowe są jednorazowe ? Mogą spowodować wystrzał jak mają zapisane dane o kolizji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak łatwo spowodować aby poduszki wystrzeliły, zanim sterownik da napięcie na poduszkę musi być wcześniej spełnione kilka warunków, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego prace przy poduszkach należy wykonywać na odpiętym Aku.

Sam czujnik nie spowoduje wystrzału poduszek nawet jak uderzysz w niego młotkiem, chyba że jest coś nie tak ze sterownikiem.

Czujniki raczej nie są jednorazowe, mi przynajmniej nie zdarzało się ich wymieniać, chyba że były uszkodzone.

Jeżeli posiadasz napinacze pasów to je też musisz wymienić jak wystrzeliły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności