Skocz do zawartości
Gość rafek81

Jak sprawują się automatyczne skrzynie w B5?, automat czy manual?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam możliwość zakupienia passata kombi z rocznika 09/2005 96 kW (131 KM)

z automatem, cena jest atrakcyjna ale jest problem ze czasem bieg nie wskakuje, wiecie może jaki to może być problem i ile może kosztować naprawa automatu w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile może kosztować naprawa automatu w tym modelu?
W nzaleznosci od zakladu i rodzaju usterki 1tys-5tys.

U Kisielnickiego w Szczecinie nawet 8tys, ale to jeden z najlepszych w kraju ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

rocznika 09/2005 96 kW (131 KM)
Myslalem, ze w I polroczu 2005 skonczyla sie produkcja passka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$_27.JPG

Tutaj foto autka dokladnie taka data jest w ogloszeniu

 

 

Myslalem, ze w I polroczu 2005 skonczyla sie produkcja passka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do automatow nic nie mam ale w benzynie badz wlasnie 330d choc sa awaryjne praca i kultura jest inna. wujek ma passka 1.9tdi 110km w automacie. i bez urazy dla nikogo ale straszne padlo.wyje jechac nie chce. ale fatem jest ze sama pracy skrzyni jest fajna biegi zmienia idealnie itp jednak kultura tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie znacie w dolnoslaskim magika od skrzyn biegow?? padl tip-tronik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. posiadam b5 1998 1.9 tdi 110 automat. Mam problem gdyż gdy jadę autem to skrzynia drga. przy np. 60km/h automat zachowuje się tak jakby redukowal bieg i pochwili zwiekszal go i tak ciagle czuc to w obrotach gdyz rosna i spadają i tak na okrągło. Wedlug mnie skrzynia jakby sama redukowala i zwiekszala bieg niepotrzebnie. Przy 80km/h tez jest to zauwazalne i denerwujące. Wczoraj wymienilem olej i filtr i nadal jest to samo. Zaznaczam przy tym ze w starym oleju nie bylo żadnych opiłków i zadnego syfu. Jesli ruszam autem dynamicznie i go cisne sytuacja nie ma miejsca. Ponad to skrzynia nie szarpie przy zminie. Występują tylko te drgania i redukcja biegow. Czym to moze byc spowodowane??? moze to jakis sterowik??? pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej konwerter pada. Trzeba sprawdzic na vagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam automat i śmiga aż miło, wystarczy dbać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam sprawdzic na vagu ten konwerter?? jak wpinalem to nie pokazywalo mi bledu. W ogole w ktorym miejscu jest konwerter?? z kanału go wykręcać czy z góry i czy mozna go sprawdzic jakos na "sucho"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do Dup... nie kupuj paska z tipem. To padaczka która psuje sie co chwile. Naprawy w Polsce nie mają najmniejszego sensu bo to koszt 4tys zł i za pół roku znów będziesz naprawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem ze skrzynią .Skrzynia chodziła płynnie bez problemów i nagle zaczeła szarpać przy wbiciu z R,P,N na pozycję D,najpierw w miejscu poza tym jeździło płynnie a nagle i w jeździe przy zmianie na niższy bieg jedno mocne szarpnięcie.Wszystko z dnia na dzień kod błędu ze skrzyni to 18112-Przełącznik kickdown zwarcie do masy nieciągły ,18265 -sygnał obciązenia błedny komunikat -Stały.Pomożecie? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziłbym podjechać do jakiegoś magika od skrzyń, kod błędu to polowa sukcesu, druga rzecz, to sprawdzenie przez fachowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radziłbym podjechać do jakiegoś magika od skrzyń, kod błędu to polowa sukcesu, druga rzecz, to sprawdzenie przez fachowca...

to i ja wiem że najlepiej to zapłacić ale nie tedy droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy takich usterkach, przyczyn moze byc wiele... a tak, to chociaz na diagnoze podjechac, zawężą się możliwości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu do Dup... nie kupuj paska z tipem. To padaczka która psuje sie co chwile. Naprawy w Polsce nie mają najmniejszego sensu bo to koszt 4tys zł i za pół roku znów będziesz naprawiał.

 

a po czym wnosisz? Ja jeżdże czwarty ro i nic sie nie dzieje. Jak dbasz tak masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy skrzynia automatyczna 5hp19. 

W skrzyni automatycznej został wymieniony kosz biegu wstecznego gdyż stary był pęknięty został wlany nowy olej do skrzyni na zimnym oleju auto jedzie a jak sie olej Zagrzeje auto ani na D ani na R nie jedzie obroty rosną auto nie rusza. 

Proszę o pomoc dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, kupiłem rok temu paska B5 w automacie 2005r i uważam że to największe nieporozumienie, skrzynia bardzo awaryjna, mimo wymiany, sterownika, oleju i dbania o auto, przestrzegam wszystkich przed paskiem w automacie, tylko można pieniążki zmarnować a i tak się rozdupczy, sterownik skrzyni ciężko już dostać.

 nawet ułożyłem wierszyk bo cieszę się że pozbyłem się takiego zloma:

 

Lepiej mieć posrane gacie niż passata w automacie.

 

Pozdrawiam i nie kupujcie tego g**na...

Edytowane przez Kierowcabombowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie B5 nie było multitronic tylko tiptronic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności