Skocz do zawartości
Gość rafek81

Jak sprawują się automatyczne skrzynie w B5?, automat czy manual?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafek81

witam.. rozgladam sie za paskiem B5 gdzies z rocznika 00/01.. i powaznie zastanawiam sie nad automatem tiptronic.. prosze o komentarze... warto automat czy manualna? oczywiscie silnik TDI bo chyba automata w benzynie nie ma a jak jest to potworek na bezyne... jakie sa mankamenty..?? (oprocz czestej wymiany oleju)... aha.. i pozdrawiam wszystkich forumowiczow to moj pierwszy post... obecnie mam vw golf mk3.. ale niedlugo bede z Wami.. prosze o wyrozumialosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic to dość szybka skrzynia, lecz przy tym nerwowa. Znaczy się nie ma tak aksamitnej zmiany biegów jak w Mercu, ale też i powodów do narzekań nie ma. Możesz w zależności od siły wciskania gazu zrobić z niej skrzynię oszczędną (biegi przełączają się szybciej, już przy ok 2500 obr/min) lub dynamiczną (biegi przełączają się tak, żeby po przełączeniu moment obrotowy był bliski maksymalnemu). Spod świateł 50 to nie wiadomo kiedy jest - dla mnie ta skrzynia to superwygoda. Bawiłem się ręczną zmianą biegów, ale szybko porzuciłem ten zbytek łaski. Po prostu komputer dba o to lepiej. Na razie defektów ze skrzynią nie miałem, kick down działa jak się należy, ogólnie samochodzik wart polecenia. W mieście to nieziemska wygoda. Spalanie kapkę większe, lecz przyspieszenia porównywalne (sekunda różnicy, z tym, że Ty zawsze przyspieszysz w tyle ile napisano w instrukcji do setki, a w manualu ta sztuka rzadko kiedy się udaje). Ogólnie moje wrażenia są pozytywne i skrzynię polecam!

 

Poza tym TDI ma tak potężny moment obrotowy, że elastyczność tego silnika nawet z automatem jest przeogromna. Koleś się dziwił, że ja z automatem i dieslem dotrzymuję mu kroku, a on miał punciaka i to jakiegoś wzmocnionego. Po prostu - depniesz i nie ma takiej górki pod którą by ten samochód nie podjechał. Przyspiesza też się fajnie, nie ma mowy o zabraknięciu pary pod gazem, bo zredukowaliśmy za nisko! Ma to znaczenie przy wyprzedzaniu, gdzie ciężko jest wajchą manewrować będąc skupionym na samej czynności wyprzedzania. A zmiana biegu podczas tego manewru to kilkanaście metrów straty (wysprzęglenie, przełączenie biegu i ponowne zasprzęglenie podczas których samochód nie przyspiesza), które mogą zakończyć się źle. Przy prędkości 100 km/h samochód w ciągu sekundy pokonuje ponad 27 metrów, które tracimy! Tu się to robi samo i samochód rwie do przodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem posiadaczem takiego passata od dwoch miesiecy, automatem jezdzi mi sie bardo dobrze i napewno nie przesiadl bym sie na manual a co do tiptronic to zmieniasz biegi jak manual tylko nie uzywasz sprzegla a na niszy bieg redukuje automat a jak chcesz to tez manualnie ogolnie dobra sprawa,jeszcze jedno jak chcesz passata w automacie to tylko 130km bo z mniejsza moca bedzie za slaby pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Skrzynia super, częste wymiany oleju - moim zdaniem nie, 60 tys. km. to nie tak mało. U mnie wszystko chodzi płynnie cichutko i komfortowo, zero szarpnięć czy innych tego typu odczuć. Ja dość często kożystam z tiptronica nie wiem czy mi się wydaje, ale auto jest dynamiczniejszcze niż na D i chyba troszke mniej pali. Skrzynia warta polecenia, szczególnie w mocniejszych jednostkach.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez automat z tiptroniciem i podzielam poprzednie posty. Generalnie super sprawa. Tiptronic uruchamiam jedynie z nudow i jak chce miec "wiekszego kopa" przy wyprzedzaniu - ale konczy sie z reguly tak, ze zapominam, ze jest na "manualu" a komputer i tak robi swoje i uruchamia wyzszy bieg jak obroty siegaja juz maxa :)

A co do awaryjnosci, to poki co nic sie nie dzieje a jak duzo jezdzisz i dbasz o auto, to i wymiana oleju w skrzyni nie bedzie znowu az tak bolesna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również jestem posiadaczem Passata ze skrzynią TIPTRONIC. Wcześniej byłem ogromnym przeciwnikiem automatów ... ale to nie jest zwykły automat, on nie ma strat w dynamice porównując do manuala jak miały i mają co niektóre automaty. Komfort, wygoda i dynamika to są główne zalety tego automatu, jedyną wadą może być troszke większe spalanie w mieście około 0,5 litra. Na początku gdy się jeszcze nie ma wyczutego autka to spalanie może być około 1 litra wieksze w mieście. Tak jak ktoś wyżej pisał ta skrzynia super się sprawuje z silnikiem TDI PD 130KM (symbol AVF lub AWX) ... gdy się do tego zdecydujesz kiedyś na chipa to poprostu "katapulta" zwlaszcza na 3 biegu :) Moment 350Nm jest jeszcze bezpieczny dla tej skrzyni o ile dba się o samochodzik (wymiana oleju i filtra u profesjonalistów - czyt. nie ASO). Jadąc w trasie tym autkiem w takiej konfiguracji to czysta przyjemnosc :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam taka skrzynie i moge polecic :) jezdzi sie poprostu super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie dopisuję.

Pierwszy raz mam automat - i nie żałuję wyboru.

Komfort i odejście jak cholera. Sama czysta przyjemność.

Też czasem się bawię tiptronikiem, ale nie za często.

Zmiana biegów automatyczna jest bardzo płynna.

Przy ruszaniu - nigdy żadnego szarpnięcia - jak to się zdarza przy manualu...

Pod górkę - nigdy ani milimetr cofnięcia przy ruszaniu..po prostu się "odpływa"...

 

Polecam każdemu kto nie jeździł i ma opory... potem juz nie będziecie chcieli machać lewą nogą i prawą ręką... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam automaty. Ten to mój kolejny (4-ty automat) i w mieście się nie męczę ze sprzęgłem. Tylko nie daj sobie wmówić w ASO, że się oleju nie wymienia :!:

poczytaj na forum, popytaj o P. Olczaka i się dowiesz więcej.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hazard

witam wszystkich.mam problem ze swoją skrzynią automatyczną,kupiłem passata b5 i jak wrzucam D to nie wchodzi mi pierwszy bieg,auto rusza z drugiego biegu i nie przerzuca też na wyższe ,ale jak pojeżdże troszke to po czasie zaczyna działać jak trzeba,czy ktoś wie o co chodzi?czy może być to brak oleju w skrzyni?jeżeli tak to jaki olej mam wlać bo jutro się wybieram do mechanika zeby mi olej dolał,ale nie wiem czy jest sens?pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hazard moim zdaniem to w żadnym wypadku nie jest kwestia zbyt niskiego poziomu oleju ... ale bardziej bym wskazywał na to że skrzynia domaga się profesjonalnej diagnozy i przedewszystkim wymiany oleju. Gdy sie nagrzeje jest wszystko ok ... prawdopodobnie olej do wymiany, jeżeli długo na tym jeździsz to bez dwóch zdań skrzynia będzie wymagała naprawy w serwisie który bardzo dobrze zna się na automatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich.mam problem ze swoją skrzynią automatyczną,kupiłem passata b5 i jak wrzucam D to nie wchodzi mi pierwszy bieg,auto rusza z drugiego biegu i nie przerzuca też na wyższe ,ale jak pojeżdże troszke to po czasie zaczyna działać jak trzeba,czy ktoś wie o co chodzi?czy może być to brak oleju w skrzyni?jeżeli tak to jaki olej mam wlać bo jutro się wybieram do mechanika zeby mi olej dolał,ale nie wiem czy jest sens?pomocy

Kolego automat to bardzo czuła jednostka. Dolewanie oleju nic nie pomoże. Jedynie wymiana wraz z filtrem. Dlatego nie radzę tego robic u tzw.pana "Henia". Potem kasowanie błędów w kompie i jazda dalej. Co do porady zakupu automata. Mam na ten temat swoje zdanie, ponieważ używam dwóch skrzyń. Automat nie może byc mocno przeciążany. Nie lubi zbyt dużych ładunków (naprawiałem już 3 razy skrzynię w T4). Naprawa automatu to dośc spore koszty ( w granicach 3 - 6 tys.zł ). Przy spokojnej jeździe i wymianach oleju co 60kkm jednostka sprawuje się dobrze. Wymiana oleju wraz z uszczelką i filtrem w T4 to 450 zł. Jeśli na fakturę to doliczyc vat. Tyle suchych faktów. A decyzję podejmuj sam. Dodam tylko że nie mam tiptronika i nie znam tych skrzyń, ale mimo wszystko nie polecam do ciągnięcia przyczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hazard

problem tkwił w elektronice,naprawa 350zł i jest ok,auto jeździło na biegu awaryjnym,ale już jest wszystko OK.dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hazard

czy może ktoś wie czemu przy wlaczaniu zapłonu nie pali sie kontrolka oleju?czy jest to jakiś problem czy moze coś nie łączy,i jeszcze mam wyciek płynu wspomagania kierownicy tylko nie wiem dokładnie skąd,może to jakiś przewód puszcza?czy to jakiś poważniejszy problem może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT jest wychwalany. Ma swoje zalety i wady.

posiadam starsza skrzynie auto (4biegi) i daje sobie rade, nawet przy wyprzedzaniu.

CZYTAJ =

poznaj jak to dziala i wyczuj = doslownie.

 

TT daje niewatpliwie, ze mozna wachlowac.

DSG to juz inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat to super sprawa szczegulnie w korkach a ze jest drorzszy w utrzymani to normalne niema nic za darmo.Za wygode trzeba zaplacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bergas

Witam mam pytanie w sprawie skrzynie biegów, mianowicie chce kupić Passata najchętniej z silnikiem 1.9 diesel lub 1.8 benzyna , zastanawiam się nad skrzynią automatyczną (nigdy nie miałem automata)

czy kupic manual czy automat, doradzcie cos Wy juz macie i Wy wiecie najlepiej :)

rocznik auta bedzie 97-98 (budrzet) :(:(:(:(

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w roczniku w którym podałeś to najlepszy będzie manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz nikt nie wie " jak i gdzie jeździsz "

Ja jeżdząc praktycznie cały czas po Warszawie wziąłem automat i nie żałuje :)

Jednak gdy ktoś nie stoi w korkach i nie musi latać ciągle lewrkiem to myśle że skrzynia manualna nie będzie cie dręczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masm automat i zycie stalo sie piekniejsze i prostsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności