Skocz do zawartości
r222

VW Connect® Twój mobilny asystent kierowcy za 1zl

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, [email protected] napisał:

Spokojnie Panowie, jeżeli ktoś jeździ Waszymi samochodami (żona, syn, brat, mechanik, itp) to można zawsze sprawdzić gdzie byli (lub gdzie są), ile jeździli, jak jeździli i nawet prędkość maksymalną oraz styl jazdy... Może być przydatne, także wyliczenia miesięcznych kosztów paliwa jak ktoś dużo jeździ i oczywiście chce to wiedzieć. Po za tym za 1,-  to fajny bajer. Szkoda tylko, że nie można aplikacją otworzyć i zamknąć samochód (tak na odległość, jak chce się np komuś coś wydać z bagażnika, gdy auto stoi np gdzieś dalej na parkingu). 

Mam watpliowsci co do tego, jak sprawdzic gdzie jezdza inny kierowcy Twoim autem jesli nie sparuja swoich telefonow z urzadzeniem? Wydaje mi sie to niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Thomsoon napisał:

Ja czekam na kuriera już dwa tygodnie. Dzwonili 27.12 w celu potwierdzenia zamówienia, po tym dostałem e-mail z informacją że przesyłka dotrze w ciągu 7 dni. Wczoraj napisałem na adres z którego dostałem maila, niestety na numer z którego dzwonili nie da się dodzwonić. Napisali, że nie spodziewali się takiego dużego zainteresowania i przez to dostawy się opóżniają... 

Ja zamówiłem 3go, a dziś na kurier dowiózł paczuszkę...

IMG_20180110_100711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21-go do mnie dzwonili z VW i po potwierdzeniu dostałem maila, że przyjdzie w 7 dni. Po dwukrotnym przekroczeniu tego terminu do nich zadzwoniłem, później do salonu, który miał to wysyłać (Plichta Gdańsk) i mówili, że mają bardzo dużo zamówień ale "już wysyłają" no i faktycznie wysłali. Dostałem wczoraj - kurier DHL też się nie popisał bo dostałem chyba milion wiadomości, że będzie 9go w godzinach 11-15, a przyszedł po 20. Samo urządzenie fajne i mniejsze niż się spodziewałem. Lubię takie zabawki, więc czas zacząć zdobywanie trofeów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Robertsas napisał:

Mam watpliowsci co do tego, jak sprawdzic gdzie jezdza inny kierowcy Twoim autem jesli nie sparuja swoich telefonow z urzadzeniem? Wydaje mi sie to niemozliwe.

Masz rację Robertsas, włączony telefon musiałby być też zostawiony gdzieś w aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wychodzi na to, że za symboliczną złotówkę sprzedali nam tylko urządzenie, które monitoruje nas jako kierowców. Serio, nie widzę w tym żadnego sensownego zastosowania. Już wolę korzystać z Fuelio by monitorować wydatki na paliwo. Do niczego nie potrzebna jest mi historia gdzie byłem i jaką trasę przejechałem, a tym bardziej gdzie i kiedy przekroczyłem prędkość. Chyba za dużo już tej kontroli dookoła :/ 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Mi się bardzo podobają takie statystyki. A to, że producent aut patrzy na to jak jeżdżę? Dla mnie to też plus bo dzięki temu kolejne auta będą bardziej przystosowane do tego jak ich używam. Sam wiele razy byłem po drugiej stronie takiego systemu i może to kwestia szczęścia i dobrze trafiałem ale zawsze takie dane były wykorzystywane tylko i wyłącznie na korzyść użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się w razie czego silnik rozsypie to na gwarancji nie będą mi wpierać, że źle użytkowałem auto, pokażę im w aplikacji moje statystyki z ekonomicznej jazdy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, [email protected] said:

Jak się w razie czego silnik rozsypie to na gwarancji nie będą mi wpierać, że źle użytkowałem auto, pokażę im w aplikacji moje statystyki z ekonomicznej jazdy ;)

to oni pokażą "swoje" statystyki z twojego auta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dean napisał:

Więc wychodzi na to, że za symboliczną złotówkę sprzedali nam tylko urządzenie, które monitoruje nas jako kierowców. Serio, nie widzę w tym żadnego sensownego zastosowania. Już wolę korzystać z Fuelio by monitorować wydatki na paliwo. Do niczego nie potrzebna jest mi historia gdzie byłem i jaką trasę przejechałem, a tym bardziej gdzie i kiedy przekroczyłem prędkość. Chyba za dużo już tej kontroli dookoła :/ 

Też mam coraz większe wątpliwości co do tego urządzenia, pewnie zdemontuje je w weekend. Myślałem, że udostępnią więcej parametrów pracy silnika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, integrale napisał:

...... Myślałem, że udostępnią więcej parametrów pracy silnika.

Ja też na to liczyłem. A te dane, to jakaś bzdura, np. napięcie akumulatora - jakieś losowe dane nic nie mówiące - raz mi pokazuje 12,2 Volta, raz 13,3V, raz 14,5V. Ja wiem jakie powinny być napięcia, a tu raz w stanie "spoczynku" raz "ładowanego" a raz zaraz po ładowaniu. Pewnie jakiś humanista to projektował, no offence.

Edytowane przez przemo1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemo1996 napisał:

Ja też na to liczyłem. A te dane, to jakaś bzdura, np. napięcie akumulatora - jakieś losowe dane nic nie mówiące - raz mi pokazuje 12,2 Volta, raz 13,3V, raz 14,5V. Ja wiem jakie powinny być napięcia, a tu raz w stanie "spoczynku" raz "ładowanego" a raz zaraz po ładowaniu. Pewnie jakiś humanista to projektował, no offence.

Bardziej wygląda mi na to, że volkswagen chce uzyskać w łatwy sposób wszystkie dane samochodu. Całe to urządzenie to taka marchewka na kiju...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie jako takie, ma całkiem spory potencjał, ale ktoś się w VW w miarę wcześnie zorientował, że to co na dzień dzisiejszy oferuje aplikacja to jest nic i postanowili to sprzedawać za 1 zł a nie np. za 299 zł.

Komunkacja przez BT jest niestety dużą wadą tego urządzennia, nie nada się one ani do kontroli innych użytkowników, ani do ew. namierzenia samochodu. I zadziała tylko wtedy gdy aplikacja jest aktywana w tle i uda jej się nawiązać połączenie.

Na dzień dzisiejszy widzę, że ok. 50% moich przejazdów jest w aplikacji niewidocznych. Urządzenie teoretycznie zapisuje je w swojej pamięci, ale nie są one później synchronizowane z naszym telefonem ze względów prywatności. VW wychodzi z założenia, ze nie wiadomo, kto jechał wtedy samochodem.

Amerykanie już dawno doszli do wniosku, że bez GPS i łączności komórkowej takie urządzenie nie ma sensu. Automatic jest na rynku już od lat https://www.automatic.com. Model PRO ma GPS i 3G i dzięki temu działa zawsze i cały czas. Stan samochodu można podglądać przez aplikację albo przez WWW. Połączenie BT z konkretnym telefonem nie jest w ogóle potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje urządzenie odłączyłem. Poczekam na rozwój aplikacji, o ile planują ją udoskonalać w dodatkowe, bardziej przydatne funkcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany powiem, że relacja cena do jakości jest bardzo dobra :-) Faktycznie jak ktoś liczył na moduł diagnostyczny to może być zawiedziony, ale jak dla mnie wiele funkcji i informacji za 1 zł jest fajnych. Ja mam aplikację stale aktywną i każdy przejazd rejestruje się automatycznie bez mojego udziału. Chcę, potrzebuję przeglądam, nie chcę to nie przeglądam. Jednym słowem wolę mieć niż nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2018 o 12:41, mario05 napisał:

Zamówiłem dzisiaj, zobaczymy czy jeszcze dostępny ...

Panowie, dzisiaj zadzwonilo do mnie z Poznania, znaczy to ,ze link z pierwszej strony cały czas jest aktywny i można zamawiać urządzenie

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2018 o 16:20, Dean napisał:

Ja swoje urządzenie odłączyłem. Poczekam na rozwój aplikacji, o ile planują ją udoskonalać w dodatkowe, bardziej przydatne funkcje. 

Też zdecydowałem się na ten krok- liczę na to że VW wprowadzi jakieś zmiany dotyczą użyteczności tego urządzenia,fajna zabawka na parę dni- już trochę mi się znudziła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Robertsas napisał:

Też zdecydowałem się na ten krok- liczę na to że VW wprowadzi jakieś zmiany dotyczą użyteczności tego urządzenia,fajna zabawka na parę dni- już trochę mi się znudziła. 

U mnie to było tak, że podłączyłem i już więcej do aplikacji nie zerknąłem. Więc uznaję, że bez sensu tego używać, bo dane które są zbierane nie są mi potrzebne. Na pewno bardziej potrzebne są Volkswagenowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2018 o 14:52, fatboyx napisał:

Urządzenie jako takie, ma całkiem spory potencjał, ale ktoś się w VW w miarę wcześnie zorientował, że to co na dzień dzisiejszy oferuje aplikacja to jest nic i postanowili to sprzedawać za 1 zł a nie np. za 299 zł.

Komunkacja przez BT jest niestety dużą wadą tego urządzennia, nie nada się one ani do kontroli innych użytkowników, ani do ew. namierzenia samochodu. I zadziała tylko wtedy gdy aplikacja jest aktywana w tle i uda jej się nawiązać połączenie.

Na dzień dzisiejszy widzę, że ok. 50% moich przejazdów jest w aplikacji niewidocznych. Urządzenie teoretycznie zapisuje je w swojej pamięci, ale nie są one później synchronizowane z naszym telefonem ze względów prywatności. VW wychodzi z założenia, ze nie wiadomo, kto jechał wtedy samochodem.

Amerykanie już dawno doszli do wniosku, że bez GPS i łączności komórkowej takie urządzenie nie ma sensu. Automatic jest na rynku już od lat https://www.automatic.com. Model PRO ma GPS i 3G i dzięki temu działa zawsze i cały czas. Stan samochodu można podglądać przez aplikację albo przez WWW. Połączenie BT z konkretnym telefonem nie jest w ogóle potrzebne.

Niestety, z tego co wyczytałem działa tylko w U.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mnie zirytowala ta apka. Przejechalem odcinek ok 1km i pojawil sie komunikat "Uszkodzona pradnica" i sugestia coby sie udac na serwis. Apka pokazala napiecie 11.9V Potem podjechalem w inne miejsce, dystans ja wiem 4km i.. komunikat znikl

a wskazanie napiecia zaktualizowala na 14.3V 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero dostałem, jeszcze nie testowałem głębiej, zapisane dwa przejazdy.

  • użyteczność dla klienta - jest OK:  mapki przejazdu, magazyn info o aucie (termin przeglądu rejestracyjnego, serwisu), łatwy kontakt do serwisu. Przy cenie 1 zł, nie do pogardzenia
  • wątpliwości - do czego (wg prawa) producent wykorzystuje lub może wykorzystać dane jakie urządzenie mu udostępnia. Jest jasne, że łatwo odkryć każde przekroczenie prędkości (log z danymi z danej jazdy naniesiony na mapę drogową). Jak to mi moze zaszkodzić i w jakiej sytuacji? czy w jakichs sytuacjach ja mógłbym skorzystac na tych informacjach, np w razie wypadku nie z mojej winy? Mam tu sporo watpliwości czy chce udostepniac takie dane, nie wiem tez czy gdzies jest info do czego producent ma prawo uzyć tych info.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności