Skocz do zawartości
r222

VW Connect® Twój mobilny asystent kierowcy za 1zl

Rekomendowane odpowiedzi

zamontowałem, i... na razie nie widzę sensu ... od dłuższego czasu używam Fuel monitora. Myślałem, że to cudo będzie mieć kartę sim albo coś innego ... żeby wiedzieć co się z taczką dzieje w każdej chwili.. a nie jak się sparuje z telefonem. Jak się sparuję to zazwyczaj wiem gdzie jestem.. chyba, że ktoś jest nawalony jak szpadel to może będzie to jakaś cenna informacja. 

tak jak Panowie pisali wyżej.. gadżet za 1 zł OK. może coś tam jeszcze będzie w stanie w przyszłości przyciągnąć do tej apki. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dali dla młodych elementy grywalizacji - zbieranie punktów za coś tam :D

Jak dla mnie przydaje się jak oddajesz auto do serwisu. Pytają o przebieg i ile masz paliwa, otwierasz apkę i mówisz :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2017 o 22:52, r222 napisał:

VW Connect®

Twój mobilny asystent kierowcy

promocja na VW Connect, za 1zł dostajemy moduł do OBD warto?

https://www2.volkswagen.pl/kampanie/vw-app-manager.pl/vwconnect/

Zamówiłem, dostałem i testuję. Pierwsze wrażenia pozytywne. Aby działać smarfon musi mieć włączony bluetooth i GPS. Pobranie np. adresu miejsca zaparkowania pojazdu wymaga połączenia z internetem.

Poza tym zawsze w telefonie jest informacja o aktualnym przebiegu i ilości paliwa w baku. Jeszcze nie tankowałem i jeszcze nie poznałem sposobu prezentacji danych dotyczących kosztów paliwa.

Myślę, że 1 zł to nie jest wygórowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy po aktualizacji VW connect ktoś zauważył jakieś konkretne zmiany dotyczące tego gadżetu za 1 PLN? Oczywiście z pominięciem zmian ikonek w aplikacji?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achievementy działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem, że rejestrując tankowanie musiałem sam wpisać przebieg. Przecież w komputerze samochodowym ta informacja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaki przebieg ? Powyżej tych danych jest aktualny przebieg auta?

Przepraszam, tam jest pytanie o przejechane km... ale jakie kilometry ?! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem posta "z pamięci" później sprawdziłem. Rzeczywiście wpisałem przejechane kilometry od poprzedniego tankowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wynika to z tego, że nie ma obowiązku rejestrowania każdego tankowania, stąd system nie liczy automatycznie liczby km przejechanych od tankowania do tankowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze liczy przejechane od tankowania kilometry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po aktualizacji aplikacja przestała działać i trzeba było ją odinstalować i jeszcze raz zainstalować. Niestety straciłem wszystkie dane z miesiąca użytkowania  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtf? To się nie synchronizuje z jakąś chmurą? To po co to logowanie? VW w kwestii jakości aplikacji jak widać trzyma poziom :wmorde

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw było marudzenie "olaboga to piekielne urządzenie pozwala VW na śledzenie", a jak się okazuje że niekoniecznie, bo wszystkie dane są lokalnie na telefonie to też źle :). No nie dogodzisz...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tmpx napisał:

Najpierw było marudzenie "olaboga to piekielne urządzenie pozwala VW na śledzenie", a jak się okazuje że niekoniecznie, bo wszystkie dane są lokalnie na telefonie to też źle :). No nie dogodzisz...

To, że coś się nie synchronizuje nie oznacza, że jest trzymane tylko lokalnie na telefonie i nie wypływa na serwery Volkswagena. Byliby idiotami gdyby nie zbierali tak wartościowych danych, dotyczących stylu jazdy kierowców, dokąd jeżdżą i jakie miejsca odwiedzają najczęściej. Sama aplikacja jest na tyle uboga, że nie pozwala na synchronizację, która technicznie byłaby możliwa.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie https://www.vwconnect.com/pl/pl/ są dostępne filmy instruktażowe. W pierwszym z nich sympatyczna pani mówi, że dane są przechowywane tylko na telefonie (czas 1:40), a transfer do VW każdorazowo odbywa się po zapytaniu o zgodę:

Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę, że w Niemczech z powodów historycznych podejście do ochrony prywatności jest zdecydowanie dalej posunięte niż np. w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy z tym zapytaniem o zgodę nie chodzi po prostu o opcję, która jest w ustawieniach, że zezwalasz na przekazywanie danych do VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tmpx napisał:

Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę, że w Niemczech z powodów historycznych podejście do ochrony prywatności jest zdecydowanie dalej posunięte niż np. w Polsce.

Jak dla mnie Regulamin w aplikacji jest jasny. Chronią dane, jednak mogą je wykorzystywać jak chcą i kiedy chcą. Nawet jak usuniesz konto.

Plik 31.01.2018, 13 30 56.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można było od tego zacząć zamiast spekulować... :)

W przywołanym dalej na screenshocie "Oświadczeniu o ochronie danych" jest mowa dokładnie kiedy i co jest przekazywane - szczególnie polecam sekcję C "Usługi VW Connect z logowaniem". Dane osobowe oraz o samochodzie są wysyłane przy rejestracji/utworzeniu konta oraz po wyrażeniu zgody na umówienie wizyty serwisowej lub wezwanie pomocy drogowej np. w związku z wystąpieniem komunikatów o błędach/awarii. Informacje o przejazdach podlegają anonimizacji i są przesyłane "do celów statystycznych. Nie ma możliwości powiązania danych z pojazdem lub użytkownikiem jako konkretną osobą". 

Wszystkie pozostałe informacje np. o szczegółach przejazdu, stylu jazdy, "osiągnięciach", miejscu parkowania, tankowaniu i jego koszcie, oponach, itd. nie są nigdzie przesyłane i są zapisywane wyłącznie lokalnie. Stąd nie ma możliwości odtworzenia "z chmury"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem... I nic. Mimo, że urządzenie jest widoczne w telefonie nie można się z nim połączyć. Czy ktoś z kolegów miał taki problem? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili telefonu pod ręką ale jak dobrze pamiętam to w ustawieniach jest opcja "sparuj". Generalnie to jak pierwszy raz instalujesz i masz Data Plug wpięty w aucie to po uruchomieniu w tel VW Connect za pierwszym razem powinno pojawić się też takie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności