Skocz do zawartości
lysy78_03

Tłumik końcowy

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas montażu haka do cc natknąłem się na małą przeszkodę w postaci tłumika końcowego. Niestety diabeł ogonem przykrył przedłużki i jedyną opcją dokończenia montażu był demontaż tłumika końcowego.

Całe szczęście, że sąsiad z garażu obok miał i pożyczył. Tak więc się obeszło bez demontażu. Podczas kolejnej libacji alkoholowej ;)  podzieliłem się moimi spostrzeżeniami, zdobytymi podczas montażu, ze znajomym, także posiadaczem cc z tego samego roku (2014). W sumie to miał dwa. W żadnym z nich nie miał tłumika końcowego. Zdjęcia są z jego samochodu. 

Obydwa  to cc 2014. 2.0 tdi cffb. Różnią się  skrzynią biegów. manual 4*4, a drugi ośka w dsg.

Dlaczego mój ma tłumik a tamte dwa nie?? 

 

IMG-20171219-WA0023.jpg

IMG-20171219-WA0024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź trochę po czasie. Mój CFFB także fabrycznie pozbawiony końcowego tłumika. Wielu modelom b7 przyglądałem się i też nie widziałem końcowego tłumika. W serwisie przy okazji powiedziano mi że były wersje z tlumikami końcowymi i bez. 

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest.Etka nie przewiduje braku tłumika końcowego w żadnej z wersji silnikowych bez względu na rodzaj napędu.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JurekW napisał:

W moim jest.Etka nie przewiduje braku tłumika końcowego w żadnej z wersji silnikowych bez względu na rodzaj napędu.

No właśnie. Słyszałem podobnie. Mamy 3 do 1. Ciekawe czemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lysy78_03 napisał:

No właśnie. Słyszałem podobnie. Mamy 3 do 1. Ciekawe czemu. 

Raczej teraz 3:2 - bo piszesz ,że też masz w swoim tłumik.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JurekW napisał:

Raczej teraz 3:2 - bo piszesz ,że też masz w swoim tłumik.

A no tak. 3:2. Tak bardzo skupiłem się na etce, że nie dotarło do mnie. Przepraszam. ;):mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż nie wiem co napisać.

W kolejnym CC jest kolejny wariant. 

Silnik cfgc 4 motion i .............dwie pojedyncze rury wydechowe i dwa tłumiki. Tłumik lewy ma zaspawaną rurę wylotową a prawy ma tylko jedną rurę. W serwisie nie ogarniają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności