Skocz do zawartości
Gość pazder

LAMPY PRZEDNIE PASSAT B5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Juz nie wiem co myslec, jeden znajomy mechanik mowi, ze DEPO to porazka,w nocy te soczewki kiepsko swieca i zebym lepiej kupil uzywana Helle, natomiast drugi mowi, zebym kupil komplet DEPO (soczeki H7+H1).

Komu wierzyć? Co byście doradzili?

Z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupować używki Helli to weż je pod warunkiem że jeśli coś będzie nie tak to oddasz.

Po zamontowaniu na auto włącz światła i sprawdź czy na soczewce nie ma zabrudzeń i czy klosz nie jest zmatowiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę nie mam czasu, a na Allegro kupowanie używek to trochę kupowanie kota w worku. A co powiecie o Depo vs używana Hella?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdziłem 1,5 roku na soczewkach Depo H7+H1 , przestały dobrze świecić po około roku . Miałem kupić następne lampy ale wpadłem na pomysł żeby rozkleić lampy i wstawić używane soczewki porządnej firmy + do tego Osram Night breaker plus i znowu jest jasność przed autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już dość zamienników wczoraj zerwało mi się mocowania w lampie która miała około półtora miesiąca...

 

Gdzie tanio i bez problemów można dostać lampy oryginalne do B5(3BG)?

 

Ewentualnie kupię używki ale w naprawdę dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to oryginał Helli kosztuje ok. 700 zł za sztukę. Trochę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zważywszy na to że nowa lampa w salonie kosztuje 1850 zł to i tak jest ok.

Na allegro można dostać komplet za 1100 zl w dobrym stanie.

Poszukaj, podzwoń może ktoś sie zgodzi na ew. zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! A co powiecie o zamiennikach Abakus, bo takie można kupić np. w InterCars. Warte to cokolwiek? Bo na stronie IC jest napisane Abakus/producent: Depo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem u kolegi w sklepie te Abakus i normalnie przyszły w kartonie Depo. Pojechałem na regulacje, gość ustawił i świecą elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem lampy Depo (manual/elektr) i mam pytanie. W reflektorze Helli było miejsce na zasilanie i w to drugie miejsce był podłączony taki układ zakończony "kuleczką".

 

Tak wygląda reflektor Depo.

http://img839.imageshack.us/img839/6668/dsc0318kr.jpg

Po prawej od wtyczki, miejsce, do którego w oryginale Helli jest zainstalowane coś takiego:

http://img221.imageshack.us/img221/3871/dsc0320w.jpg

 

Co to jest i czy to oznacza, że w reflektorze Depo mam wykręcić tę zaślepkę?

 

Czy na forum jest instrukcja jak wymienić te reflektory?

Znalazłem coś takiego: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27744, ale nie chcę zdejmować zderzaka. Jak wymienić prawy reflektor? Teraz jest zasłonięty przez filtr powietrza bodajże. Jak to zrobić, żeby niczego nie uszkodzić?

 

Edit: Jeszcze mam pytanie jak zdjąć tę wtyczkę czterobolcową, bo jest zabezpieczona taką metalową blaszką. Jak ją rozbroić?

Będę wdzieczny za info!

Edytowane przez Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz wykrecic to co masz w depo to jest reczna regulacja, to co masz na drugim zdjeciu to silniczek do regulacji. Wykrec tamto wypnij czpien z kuleczka z rowka i włóż silniczek i wepnij w rowek i przekrec w prawo aby sie zapial. Abys zdjal kstke przewodow musisz zdjac metalowa blaczke to jest zabezpieczenie przed odpieciem. Wszystkie komcowki i wtyczki beda pasowac. W prazie problemow pisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

A jak dostać się do prawego reflektora? Bo tam jest dolot do filtra powietrza i niebardzo jest tam miejsce. W ogóle jak próbowałem "rozbroić tę blaszkę" przy zasilaniu to chyba uszkodziłem to miejsce przy wtyczce w Helli, bo zaczęła się kręcić.

Jutro spróbuję jakoś odgiąć tę blaszkę, poniewa teraz po ciemku nie dałem rady. Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki

A jak dostać się do prawego reflektora? Bo tam jest dolot do filtra powietrza i niebardzo jest tam miejsce. W ogóle jak próbowałem "rozbroić tę blaszkę" przy zasilaniu to chyba uszkodziłem to miejsce przy wtyczce w Helli, bo zaczęła się kręcić.

Jutro spróbuję jakoś odgiąć tę blaszkę, poniewa teraz po ciemku nie dałem rady. Jak to zrobić?

Zdejmujesz kawałem dolotu filtra powietrza (normalnie pociągniesz w górę i Ci się rozłączy - ten kawałek po środku), jak nadal będzie Ci za mało to możesz wymontować obudowę filtra powietrza.

 

Ten plastik wyjmujesz co powinien być na tym zdjęciu co Ci zaznaczyłem:

123vrg.jpg

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie ta blaszka. To sie kreci to oznacza ze przekreciles lewo lub prawo i zatrzaski sie przesunely, jak trafisz w odpowiednie miejscie to nie bedzie sie krecic:) Blaszka jest po to aby zlacze nie wyskakiwalo.

Odnosnie prawej lampy to kolega michal dobrze ci napisal. Jak zdejmiesz ten element to miejsca ci wystarczy. Pamietaj ze musisz odpiacz migacze. Bo za nim jest srubka mocujaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndiK-wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy do czasu zanim zaopatrzę się w palniki i przetwornice i mam tu na uwadze tylko wiodące chyba marki osram o barwie 4300K i przetwornica hella-czy można zamontować na jakiś czas zwykłe żarówki H7 i czy trzeba stosować jakieś adaptery? Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można zamontować na jakiś czas zwykłe żarówki H7 i czy trzeba stosować jakieś adaptery?

 

Nie trzeba stosować żadnych adapterów. Światła mijania na 100% H7. Jeżeli kupiłeś DEPO H7+H7 to w drogowe też wsadzasz taki typ żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić oto światełka jak pisałem wyżej w moim poście/zapytaniu http://moto.allegro.pl/reflektory-reflektor-vw-passat-b5-xenon-kierunki-i1748000511.html

stąd moje pytanie i czy podtrzymujesz swoją odpowiedź bo te światełka są raczej przystosowane pod D2S i nie wiem czy złącze to samo co pod H7. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy podtrzymujesz swoją odpowiedź

 

Tak ponieważ kupowałem depo h7+h7 (soczewka) i gość mówił że bez problemu mogę wstawić ksenon czy inną cholerę.

 

EDIT

 

Z h7 na d2s ale w drugą stronę może być problem

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba a raczej zaprzecza Twojej wypowiedzi. Ja zamierzam kupić H7+D2S anie jak piszesz H7+H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc chyba a raczej zaprzecza Twojej wypowiedzi. Ja zamierzam kupić H7+D2S anie jak piszesz H7+H7

Więc kupujesz i dajesz tam choćby używkę zestawu xenonowego.Niema przejściówek z d2s na H7,za to adaptery w drugą stronę jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności