Skocz do zawartości
Gość pazder

LAMPY PRZEDNIE PASSAT B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam w swoim pasku lampy z żarówkami h1/h7, chciałbym zakupić sobie nowe reflektory h4/h7, podobno taka zamiana wiąże się z jakimiś problemami montażowymi. Pytałem w serwisach i powiedzieli mi, że kostka do instalacji jest 5 pinowa oraz, że wyłącznik pod kierownicą nie będzie działał - dodatkowy koszt ok. 400 zł.

 

Więc drodzy koledzy i koleżanki - jak to jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyżej piszą koledzy to nie powinno być problemów, ale ja bym wolał to sprawdzić osobiście tzn. na pewno masz jakiegoś znajomego z Passkiem(jak ma lampy H4/H7 to majorka), u którego możesz porównać wygląd kostek i przy okazji dowiesz się czy ASO nie chcę Cię nabić w butelkę. PzdR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem w serwisach i powiedzieli mi, że kostka do instalacji jest 5 pinowa oraz, że wyłącznik pod kierownicą nie będzie działał - dodatkowy koszt ok. 400 zł.

 

Raczej mówią prawdę, w poprzednim passacie miałem takie lampy zamontowane fabrycznie. Róznica polega na tym że masz dodatkowy przewód w instalacji do każdej lampy, no i przełącznik przy kierownicy wyciągany na dwa razy - standardowo wyciąga się na raz. W przypadku H4+H7 po wyciągnięciu włącznika na dwa razy(na raz masz przeciwmgielne tylne) zapala ci się wewnętrzna żarówka (bliżej grilla, w transparentnej części klosza) coś ala przeciwmgielne przednie w lampie głównej. W standardzie w wewnętrznej części klosz masz światła długie, w omawianym przypadku masz normalnie długie + "przeciwmgielne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam w swoim pasku lampy z żarówkami h1/h7, chciałbym zakupić sobie nowe reflektory h4/h7
...więc dlaczego nie kupisz takich samych jak masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że nie kupię, tylko zastanawiam się nad innymi, biorę jeszcze pod uwagę soczewkowe Depo http://moto.allegro.pl/lampy-soczewkowe-vw-passat-b5-depo-fk-xenon-dc-i1870323751.html . H7 i H1 to żarówki jednowłóknowe, czyli w tym przypadku chyba nie powinno być problemów z zamontowaniem, prawda?

 

 

EDIT.

 

Znalazłem już odpowiedzi :). Jeśli kieszeń pozwoli to wezmę soczewkowe Depo, jeśli nie to h1/h7 i po sprawie, mimo to, dzięki za pomoc !

Edytowane przez ciechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x H7 Tunsgsram +90% ....Jeśli masz tyle kasy to najlepszy wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zakupić takie lampy http://allegro.pl/lampy-soczewkowe-vw-passat-b5-depo-fk-xenon-dc-i1890668183.html

Czy to dobry wybór i jakie żarówki do tego polecacie?

 

Soczewki to nie mój gust, ale jeśli chodzi o żarówki to tylko OSRAM NIGHT BREAKER PLUS H7. Wczoraj na TVN TURBO w Gadżecie robili test między żarówką zwykłą a NIGHT BREAKER'em PLUS i..... zwykła 75m OSRAM 115m :o to więcej niż 35m, o których jest mowa :D (http://www.35m.pl). Osobiście również jestem z nich bardzo zadowolony:).

PzdR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o samych lampach? jak będzie różnica między soczewkami a zwykłymi lampami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spora :)...naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was kupywał lampy u tego sprzedawcy?

http://moto.allegro.pl/lampy-vw-passat-b5-soczewka-komplet-nowe-i1929746897.html

Jeśli tak to polecacie czy nie?

Chce kupić do swojego passka lampy na soczewkach.Dzwoniłem do gościa,mówi że nie wie jakiej są firmy te lampy ale klosze są z Helli.

Czy lepiej dla świętego spokoju kupić Depo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to niby warto bo cena niska ale z drugiej strony to mnie dziwi,że są silniczki regulacji w komplecie i co lepsze kierunki małe w błotnik :P Zastanawia mnie tylko to ,że są one w sprzedaży już z 2-3 miesiące i jakoś ich nikt nie kupił.Pamiętam je jeszcze jak szukałem swoich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba to że klosze są Helli bo Hella robiła soczewkę do B5 3B tylko pod D2S a tu klosz Hella a żarówki H1 + H7 ?? Coś tu było majstrowane i wg mnie te lampy nie są nowe (może jakieś regenerowane i do tego składaki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z Helli są tylko klosze a reszta z jakiejs innej firmy.Facet mówił że niby już rok czasu je sprzedaje ale dziwi mnie to że on sam nie wie jakiej firmy są.Znalazłem u niego w komentarzach 3 osoby które je kupiły i napisałem do nich czy warto kupić no i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie Jestem nowym forumowiczem , chociaz mam juz czwartego passata w zyciu. Kupilem go ( niestety ) z lampami zwanymi Dayline Oczywiscie diody led z jednej strony przestaly dzialac po paru dniach Po sprawdzeniu wiem ze uszkodzila sie taka mala przetwornica\modul\rezystor czy jak to bydle sie zwie http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/bilder?finnkode=31480476 to takie prostokatne male pudeleczko z tylu lampy Koledzy czy moze ktos wie gdzie to mozna dokupic i czy to wogole jest mozliwe?????? dzwonilem po allegro ale nie chca sprzedac samego pseudomodulu tylko cale lampy......Sorki za pisownie ale nie mam polskich znakow na kompie Pozdrawiam Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem u Mapet-a lampy (soczewki+ringi black) do mego Passka i zastanawiam się czy nie będzie aby kłopotów w ustawieniu ich po montażu i czy sterowanie elektryczne będzie dobrze działać. Ma ktoś z Was koledzy jakieś doświadczenia w tym względzie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem pierwszą odp.na temat tych lamp

http://moto.allegro.pl/lampy-vw-pass...929746897.html

Witam, faktycznie kupiłem te lampy.

Nie mam pojęcia jakiej są firmy ponieważ nigdzie na nich nie pisze, coprawda na kloszach jest oryginalny znaczek HELLA ale pierwsza literka została zamazana (niewiem dlaczego). Coprawda miałem delikatny problem z ich ustawieniem ponieważ gdy ustawiałem wysokość to światło uciekało na boki i odwrotnie, ale dałem sobie z tym radę i jak narazie jestem z nich zadowolony. Lampy dostałem kompletne czyli silniczki i żarówki ale żarówki i tak wymieniłem.

Podejrzewam że lampy te są podróbką z Chin ale co dziś nie pochodzi z tamtego rejonu.

Nie było z nimi problemu jeśli chodzi o pasowanie do błotników i maski, pasują idealnie nawet bylem zaskoczony bo wygląda to lepiej niż oryginał, nic nie odstaje i tak dalej. Kierunki też były w zestawie. Co do nich nie mam zastrzeżeń choć to też podróbka.

Granica światło cień jest bardzo wyrażna i co do tego nie ma zastrzeżeń, odcięcie jest naprawdę bardzo wyraźne.

Pierwsza literka jest zamazana raczej przed zmontowaiem klosza i obudowy tylnej, wygląda to tak jakby ktoś przejechał po tej literce czymś rozgrzanym, nie jest to jakoś perfidnie widoczne i uciążliwe.

Lampy są do Passata przed liftem czyli B5 96-00.

Pozdrawiam.

Hmmm...dalej nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój kup od kogoś innego normalne depo bynajmniej bedziesz wiedział ,że sa nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amtb

Witam przymierzam sie do zakupy lamp typu clean czy moze ktoś sie o nich wypowiedziec. Lampy malo spotykane i jest teraz mam kostke piecio pinowa (halogen, dlugie, mijania) to nie bedzie probleu zeby wstawic lampe z 4-oma pinami??

Oto link do tych lamp http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-komplet-lampy-4-kierunki-typu-clear-i1931357747.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności