Skocz do zawartości
Glizda

Podświetlenie nawiewów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo nie doszukalem sie czy pokretlo od golfa podejdzie do nawiewu od 3BG ? Chodzi mi o to ze w pasku jest tylko jedna pozioma kreska podswietlona, a w golfie jest ich wiecej i bym tylko te kolko/pokretlo przelozyl. Tylko nie wiem czy sie da, a nie chce kupowac do testu calych nawiewow z golfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmienialem ostatnio radio i przestałyh mi swiecic pokretła nawiewku chodzi mi o te do ustawiania predkosci oraz czy na szybe na nogi itd. Gdzie w ogole jest tam jakas wtyczka do tego bo wydaje mi sie ze cos poprosstu zruszylem, strasznie ciezko cokolwiek tam zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy jesli nie mam podswietlenia nawiewow,to czy duzo pracy trzeba wlozyc zeby takowe cos zalozyc?pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.czy jesli nie mam podswietlenia nawiewow,to czy duzo pracy trzeba wlozyc zeby takowe cos zalozyc?pozdrawiam.

 

Zapewne masz ale popalone żarówki. Wpierw to sprawdź. Ja też nie wiedziałem żę u mnie środkowe są podświetlane do póki nioe wyjąłem go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestałyh mi swiecic pokretła nawiewku chodzi mi o te do ustawiania predkosci oraz czy na szybe na nogi itd. Gdzie w ogole jest tam jakas wtyczka
wtyczka to nie ale z tego co mi się kojarzy to tam jest żarówka i jest na forum jak się do tego zabrać
czy jesli nie mam podswietlenia nawiewow,to czy duzo pracy trzeba wlozyc zeby takowe cos zalozyc?
tak jak ci napisał kolega
masz ale popalone żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie każdy FL miał podświetlane nawiewów, więc po co pisać, że ma, tylko musi żarówki wymienić :?:

Czy jest podświetlenie można sprawdzić dwoma sposobami. Wyjąć jeden z nawiewów i zobaczyć czy jest instalacja albo zdjąć tą pokrywkę z boku deski rozdzielczej, od strony pasażera. Z brzegu jest kostka od podświetlenia. Jak coś do niej podłączone to wiadomo, są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.czy jesli nie mam podswietlenia nawiewow,to czy duzo pracy trzeba wlozyc zeby takowe cos zalozyc?pozdrawiam.

 

Kolego, przeczytaj ten wątek http://forum.vw-passat.pl/threads/42076-Zmiana-podswietlenia-nawiewow-powietrza a dowiesz się jak założyć podświetlenie, wszystko jest ładnie opisane, ja też sam zakładałem bo w moim pasku nie było podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas montowania LED-ów, wymiany zarowek itp operacji polecam rozebranie naszego nawiewu w celu WYCZYSZCZENIA (ŚWIATŁOWODÓW jesli mamy juz seryjna instalacje podswietlajaca nasze nawiewy, pozniej polecam wyczyszczenie miejsc gdzie znajduja sie piktogramy od nawiewow od wewnetrznej strony. Do tego trzeba sciagnac przednia czesc nawiewu. Ja w pierwszym etapie nie wyczyscilem niczego i moje nawiewy tylko sie lekko swiecili-żgliły. Po czyszczeniu swieca az milo :) Troche zabawy ale warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne masz ale popalone żarówki. Wpierw to sprawdź. Ja też nie wiedziałem żę u mnie środkowe są podświetlane do póki nioe wyjąłem go

 

a to moga srodkowe nawiewy byc podswietlane a boczne nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są podświetlane to wszystkie. A nawet jeśli nie masz podświetlanych to założenie nie jest wcale takie trudne :) jest to na forum opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy w pasku b5 rok 98` jest ogolnie podlaczane okablowanie do podswietlania nawiewu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że tak, ale żeby to sprawdzić wystarczy zdjąć prawy boczek deski rozdzielczej (od pasażera) i wszystko bedziesz wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wczoraj zdjolem bo lopatki nastawialem bo nie wszystkie sie krecily i zauwazylem okablowanie cale ale kolega powiedzial mi ze nieraz kable sa ciagniente a nie musi byc podlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych rocznikach zazwyczaj każdy miał podświetlenie , skoro Ci się nie pali to pewnie żarówki się przepalily , "najprościej" będzie jak wyciągniesz nawiew i zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wczoraj zdjolem bo lopatki nastawialem bo nie wszystkie sie krecily i zauwazylem okablowanie cale ale kolega powiedzial mi ze nieraz kable sa ciagniente a nie musi byc podlaczone

 

To by było nielogiczne. Całe okablowanie to 2 przewody, wtyczka od nich jest widoczna po zdjęciu tej prawj oslony deski !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli padły żaróweczki :) na allegro widzialem ale ceny od 17 - 20 zlotka za jedna idzie je odlutowaz z tego plastiku i nowe przylutowac poprostu tanszym kosztem to zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tanszym kosztem to zrobic ?
http://forum.vw-passat.pl/threads/42076-Zmiana-podswietlenia-nawiewow-powietrza?p=805774&viewfull=1#post805774 :

"da się zastosować tanią,"zwykłą", wsuwaną żaróweczkę (1,2 W) zamiast drogiej z oprawką. Trzeba zgnieść starą, spaloną, resztki szkła wydłubać ostrożnie małym śrubokrętem pozostawiając tylko dwa druciki, które znajdowały sie w bańce przed jej stłuczeniem. Zlokalizować dwa druciki(odczepy) na nowej żarówce i tak ułożyć w oprawce stare, pozostawione przez nas aby po wsunięciu nowej żar. powstał styk(zapewniam,że działa)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki kolego bede w polsce to zobacze i zrobie jak mowisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności