Skocz do zawartości
Glizda

Podświetlenie nawiewów B5

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedno pytanie. Mam napotkać spory opór przy wkładaniu tych śrubokrętów? Jak głęboko trzeba je włożyć żeby dotrzeć do tych zaczepów? Ja próbowałem wygrzebać kratki takimi płaskimi nożykami do smarowania masła (chyba w RAMIE kiedyś je dodawali). Spróbuje tym razem ze śrubokrętami.

Nie pchaj tam śrubokrętów bo są za grube i za wąskie.Nożem kuchennym (czyt.takim zwykłym) spokojnie to zdemontujesz.Nie musisz dokładnie trafić na zaczepy,nóż pomiędzy deskę i kratkę i podważasz-wsadź go jakieś 2 centymetry,powinno spokojnie wystarczyć.Najpierw góra,później dół.Pamietaj o tym,aby podważając górę już odciągać kratkę aby wyskoczyła z zaczepów,później przytrzymujesz aby nie powróciła do stanu pierwotnego i demontujesz dół.Użyj do tego czterech noży-to najbezpieczniejsze rozwiązanie.Nie bój się-deska powróci doswojego oru kształtu.Martw się jedynie kratką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... co za zakichany niemiecki inżynier to wymyślił? Pierwszy i ostatni raz to robię. Prawa kratka była chyba czymś przyklejona bo za nic na świecie nie chciała odejść po dobroci. Środkowa wyszła o niebo lepiej. Prawą kratkę już wcześniej trochę poobdzierałem :/ chyba będę zmuszony kupić nową, chyba, że ktoś z Was malował bądź oklejał te panele? W sumie po oklejeniu bądź malowaniu nie będzie widać oznaczeń na panelu. Tak czy inaczej zmuszony byłem wsadzić śrubokręt żeby ten nóż mógł podejść pod haczyk. Kocham swoje auto ale niektóre rozwiązania to eh... szkoda gadać.

 

Oto moje wypociny

c11dff817db5fd46m.jpg ba17c6e845d1d9bbm.jpg

Efekt o niebo lepszy. Dopiero po fakcie zastanowiłem się jakby wyglądała kombinacja górnego oznaczenia na niebiesko, a dolnego w standardzie na czerwono. Ale to jeszcze jest do zrobienia bo nie wcisnąłem kratek do końca :D

Panowie dzięki za podpowiedzi :D

Edytowane przez dedmau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pierd... co za zakichany niemiecki inżynier to wymyślił? Pierwszy i ostatni raz to robię. Prawa kratka była chyba czymś przyklejona bo za nic na świecie nie chciała odejść po dobroci. Środkowa wyszła o niebo lepiej. Prawą kratkę już wcześniej trochę poobdzierałem :/ chyba będę zmuszony kupić nową, chyba, że ktoś z Was malował bądź oklejał te panele? W sumie po oklejeniu bądź malowaniu nie będzie widać oznaczeń na panelu. Tak czy inaczej zmuszony byłem wsadzić śrubokręt żeby ten nóż mógł podejść pod haczyk. Kocham swoje auto ale niektóre rozwiązania to eh... szkoda gadać.

 

 

najwazniejsze, że sie udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj przyjechały nowe żaróweczki z oprawkami do mojego Paska.

 

Jutro z kuchni znikają 4 noże i idę się męczyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda:

[ATTACH]68666[/ATTACH]

[ATTACH]68667[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego! Właśnie bardzo mi się to przyda bo ja mam spaloną żarówkę z bocznym i widzę że nie noże tu będą potrzebne, tylko trzeba osłonę deski zdjąć i śrubokrętem pocisnąć... DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzej sobie w autko dość mocno żeby deska Ci zmiękła trochę i dopiero potem się za to zabieraj. Z twardą dechą jest trochę więcej wysiłku. I noże jednak się przydadzą bo mogą być problemy z takim odciąganiem. Dziś w końcu przez to przechodziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się komuś przyda:

wymontowanie_nawiewu_srodek.pdf

wymontowanie_nawiewu_prawy.pdf

szkoda że tak późno :P ale najważniejsze że ktoś w końcu coś takiego dodał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda ten filmik :D najważniejsze zaczyna się od 3:20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie Passaty 3BG mają podświetlane nawiewy? W moim nic się nie świeci przy nawiewach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wszystkie Passaty 3BG mają podświetlane nawiewy? W moim nic się nie świeci przy nawiewach.

 

W Twoim roczniku to już był "bajer" za dopłatą :zeco, więc może pierwszy właściciel przyoszczędził :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Twoim roczniku to już był "bajer" za dopłatą :zeco, więc może pierwszy właściciel przyoszczędził :(

 

Dziś to sprawdziłem i faktycznie brak instalacji elektrycznej przy kratkach nawiewu. Znalazłem tylko nie podłączone złącze z prawej strony deski, widoczne po zdjęciu prawej zaślepki deski rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również posiadam tak ja ty auto z 2004 roku i nie mam podswietlanych nawiewów. Z tego co wnioskuję z Twojej wypowiedzi, nie ma u nas instalacji do podłączenia nawiewów i trzeba kable ciągnąć? Jak to jest, dużo z tym roboty? Jaki jest dostęp? Trzeba deskę sciągać? Bo chyba te nie podłączone złącze z prawej strony deski to gniazdo do podłączenia nawiewów. Ja chce podłączyć nawiewy od skody superb ( przerobione na czerwony kolor już są).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja również posiadam tak ja ty auto z 2004 roku i nie mam podswietlanych nawiewów. Z tego co wnioskuję z Twojej wypowiedzi, nie ma u nas instalacji do podłączenia nawiewów i trzeba kable ciągnąć? Jak to jest, dużo z tym roboty? Jaki jest dostęp? Trzeba deskę sciągać? Bo chyba te nie podłączone złącze z prawej strony deski to gniazdo do podłączenia nawiewów. Ja chce podłączyć nawiewy od skody superb ( przerobione na czerwony kolor już są).

 

Przeglądałem gdzieś na forum foto story jak to zrobić. Na moje deski nie trzeba zciągać. Po otwarciu prawych drzwi i zdjęciu prawej zaślepki deski rozdzielczej jest widoczne złącze elektryczne dwupinowe. Osobiście tego nie sprawdzałem ale koledzy z forum twierdzą, że w tym złączu są wyprowadzone przewody do podświetlania nawiewów. Nic tylko montować i wpinać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeglądałem gdzieś na forum foto story jak to zrobić. Na moje deski nie trzeba zciągać. Po otwarciu prawych drzwi i zdjęciu prawej zaślepki deski rozdzielczej jest widoczne złącze elektryczne dwupinowe. Osobiście tego nie sprawdzałem ale koledzy z forum twierdzą, że w tym złączu są wyprowadzone przewody do podświetlania nawiewów. Nic tylko montować i wpinać:)

 

Tak właśnie jest, sam dorabialem oswietlenie, zastosowałem oryginalną wiązkę bo nie chciało mi się bardziej gimnastykować:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kondzo

mam pytanie który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie nawiewów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Ja mam Paska z 97 i mam nawiewy podświetlane... Ale żarówki padły... Poszedłem sposobem LED i jest Dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki (nie będe nowego tematu zkładał), jak sprawdzić czy mam podświetlane nawiewy? Musze wyjąć kratki koniecznie, czy inaczej da się to sprawdzić? Mam passata z 99r. wersja Basis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki (nie będe nowego tematu zkładał), jak sprawdzić czy mam podświetlane nawiewy? Musze wyjąć kratki koniecznie, czy inaczej da się to sprawdzić? Mam passata z 99r. wersja Basis

 

Zdejmij prawy boczek deski rozdzielczej (od pasażera). Na srodku (mniej więcej) powinna byc kostka elektryczna od niej idzie wiazka zasilająca podświetlenie nawiewów. Zobacz (albo nawet pomacaj przy kratkach, od wewątrz) czy masz te kabelki i bedzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności