Skocz do zawartości
ahl16

Handel samochodami, a ubezpieczenie OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od roku prowadzę działalność i handluję samochodami. Dotychczas bardzo szybko sprzedawałem kupione przez siebie auta i nie martwiłem się OC bo sprzedaż auta zgłaszałem ubezpieczycielowi. Teraz jednak coś rynek się popsuł i auto mam 31 dni (mimo że jest bezwypadkowe i w bardzo przyzwoitym stanie). I tu pojawia mi się pytanie co mam zrobić z OC poprzedniego właściciela? Podobno jak kupuje się samochód to ma się 30 dni na wypowiedzenie umowy oc poprzednika, albo rekalkulacje. Czy w takim razie mam udać się do PZU i wypowiedzieć im umowę, po czym zakupić miesięczne ubezpieczenie np. w link 4?? Czy mogę zostawić ubezpieczenie poprzednika, aż do czasu sprzedaży?

Jak to robią duże autohandle? Czy za każdym razem rezygnują z polisy poprzednika i kupują krótkoterminowe oc? Trochę to upierdliwe.

Oczywiście temat dotyczy aut zarejestrowanych w Polsce.

 

Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy jeśli masz auto w komis, gorzej gdy go kupiłeś, a teraz sprzedajesz. Zarejestrowany pojazd musi posiadać ważne OC i w pierwszym przypadku jest to problem właściciela auta - o ile nie wypowiedział umowy OC, to polisa nie traci ważności (wznawia się automatycznie). W drugim przypadku, to ty musisz zadbać o kontynuację ubezpieczenia i albo wznowić ochronę ubezpieczeniową już na siebie, albo wypowiedzieć umowę i wykupić w innym towarzystwie. 

3 godziny temu, ahl16 napisał:

Trochę to upierdliwe.

Ale bezpieczniejsze dla kieszeni (UFG nakłada dość słone kary).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Byłem w PZU. Od zakupu za 31 dniu musiałem zapłacić 54zł, bo  sprzedający auto nie wykupił ostatniej raty polisy. Po czym wypowiedziałem polisę, a następnie zakupiłem komisową na miesiąc za 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności