Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tak na szybko mógłby mi podać parametry oryginalnych głośników z przodu od b6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kurcze na różnych jestem forach ale na żadnym tak nie olewają zapytań jak na tym.Aż mi się wierzyć nie chce,że ktoś nie miał z tym do czynienia lub nie orientuje się czy to podejdzie do B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiem, że nie mam pojęcia czy te głośniki pasują, to będziesz spokojniejszy? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jestem spokojniejszy bo przynajmniej wiem,że jedna osoba zainteresowała się moim wpisem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu głośniki i wzmacniacze są prawie jak seria Match od Helixa. Czy podejdzie, tak na pewno podejdzie. Dochodzi tu kwestia podłączenia, bo tego typu rozwiązania montuje się zamiast tych paskudnych wzmacniaczyków dynaudio, bose itp. Nie podłączałem tego ale w BMW często się to stosuje, robiąc dobre audio.

Burzysz się nie wiadomo o co. Chcesz mieć tylko tube w bagażniku. Czy coś więcej?

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, Jankus napisał:

Burzysz się nie wiadomo o co. Chcesz mieć tylko tube w bagażniku. Czy coś więcej?

A gdzie tu burzenie zauważyłeś?Radio mam fabryczne,głośniki wymienione (całkiem dobre jak do takiego radia).Natomiast chciałem dodać głośnik basowy.Tu zobaczyłem,że jest to P&P ale do b7 i b8.W kpl.są kable i kostka do podłączenia.Nie wiem czy te nowsze Paski mają na to wyjście?Bo nie rozumiem dlaczego do b6 miałoby nie podejść na P&P.Dodam inną stronę bo jest tgeż pokazana wiązka do tego.Piszą,że trzeba to uruchomić vcdsem

 

https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/subwoofer/000051419/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że te suby są przygotowane pod instalacje z fabrycznym wzmacniaczem. Jak masz wzmacniacz w bagażniku to powinno pasować p&p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 godzin temu, Jankus napisał:

Domyślam się że te suby są przygotowane pod instalacje z fabrycznym wzmacniaczem. Jak masz wzmacniacz w bagażniku to powinno pasować p&p.

Raczej nie jest tak jak mówisz.W ostatnim linku masz po kolei wszystkie elementy tego zestawu.Jest długa wiązka,zapewne ona idzie bezpośrednio do radia,są też dwa krótkie kabelki.VW podaje,że dedykowane jest to do b7 i b8 ale co mają innego jeśli radio jest takie samo?Napisałem zapytanie i mi przysłali,że teoretycznie jest do tych dwóch ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zamontować do b6,tylko trzeba to uruchomić w serwisie.Czyli jak mniemam w grę wchodzi VCDS.I teraz pytanie,jak grzebiecie w tym VCDesie to przy audio poza DYNAUDIO jest jakaś inna pozycja żeby np.uruchomić ten zestaw?Bo może tu tkwi problem,że b6 nie ma takiej opcji i bez kombinowania tego nie da się zrobić.

Teraz, Arbeitgeber napisał:

Raczej nie jest tak jak mówisz.W ostatnim linku masz po kolei wszystkie elementy tego zestawu.Jest długa wiązka,zapewne ona idzie bezpośrednio do radia,są też dwa krótkie kabelki.VW podaje,że dedykowane jest to do b7 i b8 ale co mają innego jeśli radio jest takie samo?Napisałem zapytanie i mi przysłali,że teoretycznie jest do tych dwóch ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zamontować do b6,tylko trzeba to uruchomić w serwisie.Czyli jak mniemam w grę wchodzi VCDS.I teraz pytanie,jak grzebiecie w tym VCDesie to przy audio poza DYNAUDIO jest jakaś inna pozycja żeby np.uruchomić ten zestaw?Bo może tu tkwi problem,że b6 nie ma takiej opcji i bez kombinowania tego nie da się zrobić.Jeszcze jedno,oni to sprzedają jako do nagłośnienia 5,1.Wzmacniacz i DSP.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arbeitgeber napisał:

Jeszcze jedno,oni to sprzedają jako do nagłośnienia 5,1.Wzmacniacz i DSP.

Teraz to już sam nie wiem, jaka może być różnica między instalacją w B6 a B7. Na pewno nie jest to przewidziane do Dynaudio. Tutaj potrzeba rady kogoś mądrzejszego ode mnie. Ja bym zgłosił się do Michała http://audiomanufaktura.pl/page/7/kontakt

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A więc temat załatwiłem ale w innej konfiguracji.Ten zestaw pasuje do b6,b7,b8. B6 musi mieć RNS 510 lub 810.Zestaw jest wpięty w oryginalną wiązkę i wzmacniacz zasila nie tylko te głośniki niskotonowe tylko całe nagłośnienie w samochodzie (mamy wtedy system 5,1 z DSP).Ustawia się to za pomocą nie VCDsa tylko "original VW Zubehör Programmier Dongel dongle Soundsystem Subwoofer DKS051419A",cena urządzenia to 95 euro lub można to zrobić za parę groszy w serwisie.Tak w skrócie mówiąc to taka podobna wersja do DYNAUDIO.Z tą przewagą,że możesz sobie sam skomponować głośniki jeśli nie pasują ci fabryczne.Ale są też inne zdecydowanie lepsze propozycje.Lepsze ale też w efekcie końcowym droższe.Cały pic polega na tym,że możesz zakupić samą wiązkę do samochodu dobraną do odpowiedniego wzmacniacza,wpinasz się w wiązkę fabryczną i wtedy masz pełne pole do popisu.Wiązki są krótkie czyli do montażu wzmacniacza pod fotelem pasażera,są długie do montażu wzmacniacza w bagażniku lub są przedłużki do krótkich wiązek.Wtedy na fabrycznym radiu komponujesz wszystko jak chcesz .Wiązki są do wzmacniaczy Helix,MacAudio,Ground Zero,Rockford i inne.W każdym bądź razie za cenę DYNAUDIO z Allegro można mieć na fabrycznym radiu sprzęt grający na poziomie Bang & Olufsen lub Burmester czyli o wiele lepiej grający niż DYNAUDIO w VW.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności