Skocz do zawartości
sebasolarz

RNS 510 - problem z siecią w telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały problem. Kiedy bluetooth jest włączony w telefonie i odpalam samochód automatycznie się z nim łączy, jednak nie mogę wykonać połączenia wybierając numer na telefonie, wyskakuje mi na wyświetlaczu telefonu BRAK SIECI. Mogę jedynie wykonać połączenie za pomocą kierownicy w samochodzie. Zupełnie inna sytuacja jest gdy odpalając samochód,w telefonie mam wyłączony bluetooth. Po uruchomieniu samochodu włączam w telefonie bluettoth i szybko wybieram aby się połączył z samochodem. W takiej sytuacji wszystko działa bardzo dobrze mogę wybierać numery zarówno z pozycji telefonu jak i samochodu. Dodam również, że w pierwszej sytuacji jak przychodzą smsy to zapisują sie w pamięci samochodu,a nie telefonu. Bardzo jest to denerwujące. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i zna rozwiązanie mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie łączy się w trybie premium. wtedy nie możesz wykonywać połączeń z poziomu telefonu.

po połączeniu w trybie bluetooth ,korzystasz z zestawu audio i możesz wybierać numer na telefonie.

8 minut temu, sebasolarz napisał:

Dodam również, że w pierwszej sytuacji jak przychodzą smsy to zapisują sie w pamięci samochodu,a nie telefonu. Bardzo jest to denerwujące

to jest normalne. niestety trzeba się przyzwyczaić. ten typ tak ma

możesz sobie skopiować sms-y na kartę sim telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję, czy da się jakoś zmienić ustawienia aby nie łączył się w trybie premium? Kiedyś miałem Samsunga S6 i bez względu na to czy ja się połączyłem, czy samochód automatycznie, zawsze mogłem wybierać numer z pozycji telefonu. Od jakiegoś czasu jak zmieniłem telefon najpierw na J5 teraz na S8+ mam problem. Więc nie wiem czy coś pozmieniałem w ustawieniach czy to kwestia modelu telefonu? Próbowałem wszystkiego, przywracałem ustawienia fabryczne nawet odłączałem kostkę od modułu Bluetooth aby się zresetował i nic. 

Edytowane przez sebasolarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sebasolarz napisał:

Ok dziękuję, czy da się jakoś zmienić ustawienia

masz ustawienia modułu bt na FIS. w opcjach i tam wybierasz sposób  połączenia. premium czy bt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego nigdzie znaleźć:/ mam takie opcje w menu:

 

 

 

Settings/

phone book

Own number

Signal settings 

Phone settings 

Gprs

Switch ote Phone 

 

Buletooth:

User

New user

Visibility 

Media Player

Extras

Phone name

 

Proszę o pomoc ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaznaczasz tryb głośnomówiący. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łysy za pomoc i poświęcony czas ! Ale niestety nie mam u siebie takiej opcji :/

15132582410231487641074.jpg

15132582609781026753396.jpg

Tutaj się wyświetla napis Premium... przeleciałem cała menu już kilkanaście razy i nic nie mogę znaleźć:/

15132587071861688739121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak się połącze sam to wyświetla się już bez Premium . Wchodzę teraz w menu i jest całkiem inne niż jak samochod połączy się automatycznie w trybie Premium. Jest nawet tą opcją do zaznaczenia o której pisałeś. Zaznaczyłem "always" było "calls only" niestety dalej jak mam włączony bluetooth w telefonie i włączę samochod to łączy się w tym przeklęty trybie Premium....

1513259400459879640642.jpg

15132594834271690962432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj w ustawieniach SIM MODE wyłączyć rsap.

albo w ustawieniach bt w telefonie nie pozwól na dostęp do karty SIM.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łysy!!! zmieniłem w ustawieniach w telefonie: brak dostępu do karty SIM i nareszcie działa :) jak masz może piec na ekogroszek to się odezwij w ramach podziękowania sprzedam Ci w bardzo dobrej cenie eko ;) jeszcze raz wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciał bym odświeżyć temat ponieważ nie mogę go rozwiązać za pomocą wskazówek z tematu :

 

Niestety nie mam tych opcji w samochodzie a dodatkowo jak dam w telefonie odłączenie karty sim 'zatrzymuje' mi połączenie z telefonem.

Ma ktoś jakąś rade ?

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności