Skocz do zawartości
spyty

Migajaca czerwona kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja odpowiedź utwierdza mnie w przekonaniu że pompy oleju psują się przy bardzo dużych przebiegach. Pewnie sporo osób nie zdaje sobie sprawy jaki mają rzeczywisty przebieg w swoich passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale jeden z Pasków o którym pisałem wcześniej ,był kupiony i serwisowany w polskim salonie i na 200% miał przelotu 90.000.

Cholera wie co oni w tym ASO leją do silnika i czy wogóle coś leją....

Ja mam swojego także od "nowości" ale kupiłem prosto z Wolfsburga.

Przelot także na 200% pewny.

Wniosek jak zwykle jaki się nasuwa : nie ma reguły - zależy co trafisz.

Aha , jeszcze przypomniało mi się ,że znajomy zatarł silnik przy 30.000!!!! z winy pompy oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o info w sprawie napędu pompy oleju. VIN: WVWZZZ3CZ7E170273. Z góry dziekuje za pomoc.

Edytowane przez _siwy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na kołach zębatych. Podobno od połowy 2006 roku usunęli napęd na łańcuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Poczekam na odpowiedź kogoś kto może to sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz na kołach zębatych, napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś "podobno" więc czekam az ktos napisze, że "na pewno"...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz.

Ty masz na kołach zębatych na 100%

Kolejne zdanie dotyczy innej kwestii a nie Twojego samochodu.

Już jest jasne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sikor28 u mnie pompa padla ze wzgledu na ten walek w srodku. Wymienilem cala dla pewnosci ze nic sie nie stanie. Tygodniowo robie ok 1000 km wiec nie moge sobie pozwolic na inne awarie. Moje autko ma na pewno 173tys km. Do tego padla mi turbina oraz wymieniono czujnik cisnienia oleju. Powiedz czy byla akcja serwisowa na te pompy czy tylko na naped?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do akcji serwisowych sprawdzałem w serwisie ASO i co ciekawe nie wszystkie auta z napędem pompy olejowej z łańcuszkiem były objęte akcją serwisową, mogły mieć tylko sprawdzenie napędu pompy. (sprawdzałem w dwóch ASO). Co do akcji, czy auto jest objęte "wezwaniem" do naprawy, można sprawdzić w ASO podając numer VIN. W przypadku sprawdzenia napędu koła zębate lub łańcuszek, ETKA może nie być pomocne wtedy, gdy nie jesteśmy pierwszym właścicielem auta, a w książce serwisowej są tylko adnotacje z kodami wykonanych napraw w ramach wezwań do serwisu, lepiej kazać mechanikowi sprawdzić rodzaj napędu. Uwierzcie mi w ASO nie chętnie chcą takie dane rozkodować, ja się dowiedziałem że moje auto wyczerpało komplet wezwań ... 4 i tyle.

Co do wymiany zabieraka,według mojego mechanika, trzeba dokładnie sprawdzić stan gniazda w pompie, w przypadku mojego auta zabierak dopiero zaczął się ścierać, krawędzie jeszcze były na sześciokącie, gniazdo według mechanika jet ok. Koszt pompy to ok 760PLN, "to już nie jest wydatek" w porównaniu do reszty możliwych problemów, ja chyba wrócę do tematu zakupu nowej pompy tak dla lepszego samopoczucia. W przypadku mojego auta problem z kontrolką wystąpił tylko po rozruchu przy dużym przechyleniu auta, nie miałem "przyjemności", na szczęście,zobaczyć kontrolki w trakcie jazdy - szybkiej jazdy.... niewątpliwie dzięki poradom osób z Forum ( jeszcze raz Wszystkim dzięki !!!)

Zastanawia mnie jednak samo zaprojektowanie zabieraka, jest on tak małej wielkości, a przenosi w końcu duże obciążenia - przykład rozruch zimnego silnika, gęsty olej, w polską zimę -20oC.

 

Załączam obiecane zdjęcie mojego zabieraka.zabierakresized.jpg

 

---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

 

 

Silverb6 - co do oleju też się nad tym zastanawiałem. Mój ma DPF i jeździ na VW 507.00, teraz zmieniam, z racji opini poznanego mechanika, na Castrol Castrol SLX Longlife III SAE 5W-30 50700 lub Shell Shell Helix Ultra VX. Podobno zawierają, tak jak markowany przez VW, dodatki dla lepszego funkcjonowania filtra a są zdecydowanie tańsze.

A jeszcze pytanie do Ciebie Silverb6, jesteś pewien że twój olej to Motul 505.01, nie za stara specyfikacja. 505.01 dla PD został zastąpiony 506.01, a dla nowych VW z DPF jest 507.00 - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Edytowane przez adampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silverb6, jesteś pewien że twój olej to Motul 505.01, nie za stara specyfikacja. 505.01 dla PD został zastąpiony 506.01, a dla nowych VW z DPF jest 507.00 - poprawcie mnie jeśli się mylę.
Mylisz sie. Samo pd to 505.01 a dpf 507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest bez DPF i leję 505.01 . Przecież to normalny PD tylko 2.0 ale z ciekawości sprawdzę tą informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Zastanawiam się nad profilaktyczną wymianą zabieraka w moim Pasku. Niby napęd jest na kołach zębatych (auto z 02.2007, przebieg 180 tys.), ale mam obawę czy sam zabierak nie ulega wytarciu. RObić czy dać sobie spokój?? Duży jest koszt sprawdzenia i ewentualnej wymiany zabieraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu. Zastanawiam się nad profilaktyczną wymianą zabieraka w moim Pasku. Niby napęd jest na kołach zębatych (auto z 02.2007, przebieg 180 tys.), ale mam obawę czy sam zabierak nie ulega wytarciu. RObić czy dać sobie spokój?? Duży jest koszt sprawdzenia i ewentualnej wymiany zabieraka?
Sam zabierak to koszt w ASO ok 20PLN. Co do wymiany samego zabieraka wiążę się z demontażem i ponownym montażem miski olejowej. Ten etap w moim przypadku, wymiana poza ASO, nie był wielkim kosztem rzędu, dokładnie teraz nie pamiętam, ok 200-300PLN (razem z pastą / masą uszczelniająca do miski olejowej), co w przypadku możliwych późniejszych kłopotów jest żadnym wydatkiem...

Warto oprócz samego zabieraka ocenić stan "gniazda" w pompie olejowej, jak i jak dokładnie to zrobił mechanik, który u mnie dokonywał wymiany nie wiem. Ja planuje w najbliższym czasie wymienić profilaktycznie i tak całą pompę koszt pompy ok 750PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poleciał zabierak i przy okazji wyrobił gniazdo nie w pompie,ale w wałku wyrównoważającym - a to już inny rząd kosztów.... Radzę też to sprawdzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze nie odpisywalem tak dlugo ale dopiero za tydzien bede mial auto. przyczyna awarii byl ten cholerny waleczek. niestety padlo tez turbo i czujnik cisnienia oleju. po przejechaniu 300 m auto znowu sie zepsulo. posszedl ten wezyk od turbiny. po 300 km jezdzie probnej przez auto sie zepsulo. padl naped pompy olejowej i jakis waleczek kolejny. w serwisie wymienili olej i wszystkie inne plyny i filtry. za wszysto zaplacilem ponad 10 tys zl. a nawet wiecej. juz nie mam sily. oby to sie juz nie powtorzylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie poleciał zabierak i przy okazji wyrobił gniazdo nie w pompie,ale w wałku wyrównoważającym - a to już inny rząd kosztów....

 

Jaki jest koszt takiego wałka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 4000 PLN - samego wałka nie kupisz; trzeba cały mechanizm fabrycznie wyważony

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ja w moim pasku tez na trasie miałem gonga czerwona kontrolka i komunkat o braku cisnienia zapala sie ona tylko pow. 1500 obrotów poniżej nie ale to bardzo niebezp. bop można zatrzeć silinik . Jak się okazało ten felerny patyk kiepskiej jakośc sie zjechał własnie na okragło no i w srodku mechniżm troche też a w serwisie 4 tysia wołają więc wpadłem na pomysł kupiłem bardzo drogi imbus dostosowałem długość troche go naspawaliśmy wbiliśmy w ten cudownu mechanizm i wiecie co juz 50 tys i jest ok ! niestety pozostała częśc mechanizmu raz poraz troche hałasuje i mnie to strzasnie drażni dlatego sprzedaje to gówno bo teraaz zaczeła mi woda uciekac z układu chłodzenia okazało sie że korek więc wymieniłem ale dalej ucieka więc pompe wody i co ?? .....oczywisćie dlaej to samo .. po ostrej jeździe węże grube jak balerony więc głowica lub uszczelka jeszcze niewiem sprzedaje dziada kupuje toyote zawiodłem sie na vw strasznie porazka totalna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o tej samej części to dziwi mnie ta cena.

700 zł kosztuje nowa pompa oleju i 15 zł ten patyk w katalogu znany jako "zabierak".

Robocizna też nie jest nazbyt skomplikowana, wiec te 4 koła to jakaś koszmarna cena.

 

A sorki, już doczytałem w poście powyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności