Skocz do zawartości
spyty

Migajaca czerwona kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Jak turbina do regeneracji to tylko w Mielcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była akcja serwisowa związana z napędem pompy oleju.

Zastanawia mnie tylko to, dlaczego musiałem słono zapłacić za wymianę i części skoro nr VIN mojego paska był uwzględniony w tej akcji.

Czy teraz mogę ubiegać się o zwrot tych kosztów.

Cytat z UOKiK:

"Spółka Kulczyk Tradex poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach VW Passat, podczas uruchamiania zimnego silnika może zostać przeciążony napęd pompy oleju. W konsekwencji może to doprowadzić do uniemożliwienia dalszej eksploatacji samochodu. Wada dotyczy samochodów Volkswagen Passat (typ 3C), wyprodukowanych w Niemczech od 2006 do 2007r"

 

Passaty z zakresem nr VIN objęte akcją serwisową:

 

WVW*3C*6E001678 - WVW*3C*6E239950

WVW*3C*6P000075 - WVW*3C*6P226975

WVW*3C*7E000001 - WVW*3C*7E227984

WVW*3C*7P000001 - WVW*3C*7P157295

WVW*3C*6Z000038 - WVW*3C*6Z000054

 

"Przedsiębiorca Kulczyk Tradex Sp. z O.o. powiadomił dilerów o rozpoczęciu bezterminowej akcji serwisowej. Klienci, którzy kupili pojazdy objęte kampanią, zostaną powiadomieni listem poleconym o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie.

W przypadku wykrycia wady zostanie dokonana bezpłatna naprawa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem akcje na pompe zmieniono lancuch na kola i co z tego z jednego g... w drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na kołach i ten profil na elemencie napędzjącym ściął się na okrągło.

Wielkie G...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tymi akcjami serwisowymi to jest tak ze wcale nie wszystkei auta z poanego zakresu VIN sa do naprawy Bylem pare dni temu wypytac czy mam wszystkie akcje zrobione przewidziane dla mojego paska jest z marca 2006 i miesci sie w zakresie pierwszym (powyzej) i na stronie UOKIK naliczyle ze 4 akcje ze powinienem miec a gosc sprawdzil i powiedzial ze tylko 2 akcje do mojego sa i byly u nemca jeszcz zrobione Mam nadzieje ze prawde powiedzial :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam również problem z migającą kontrolką oleju w swoim Passacie. U mnie co ciekawe przy odpalaniu Passata, po zaparkowaniu na wyższym krawężniku, w momencie rozruchu, po starcie silnika, zapala się kontrolka, następnie silnik gaśnie. Sprawdzałem stan oleju, przy takim pochyleniu auta jest ponad minimalny, po sprawdzeniu na równej powierzchni jest 3/4 stanu. W przypadku takiego problemu, wystarczyło zepchnąć auto, lub nim pohuśtać. Autem jak na razie przejechałem ponad 3000km, w tym jednorazowo po autostradzie 1200km. Auto nadal ma 3/4 stanu oleju, nie kopci (choć z DPF byłoby to trudniej zauważyć), ma normalną moc.

Mam więc pytanie czy może być to problem z nieszczęsną pompą olejową, czy może to być czujnik ciśnienia / poziomu oleju. Gdzie są umieszczone w/w czujniki.

W najbliższym czasie podłącze samochód pod vag'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to niestety na pompę, radzę zająć się tym jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sam łącznik napędzający pompę oleju. Daj znać jak zdiagnozujesz przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie ASO VW, ze swoim Passatem, powiedziałem o problemach z migającą kontrolką. (zdarzyło się to jak na razie 3 - krotnie). Jakie było moje zaskoczenie , gdy mechanicy stwierdzili, że jest to normalne zachowanie, że spowodowane jest to położeniem czujnika oleju. Mówiłem że gdy auto stało przechylone, sprawdzałem stan oleju że był niewiele ponad min. (Po zjechaniu max) Stwierdzili, że nie jest to problem, że stawia się auta na aż tak wysokim krawężniku.

Zapytałem się równolegle co do akcji serwisowych. Jestem drugim właścicielem autka, wcześniej były 4 akcje serwisowe w których uczestniczył - m.in miał zmianę softu w ECU.

Okazało się, że nie słyszeli o akcji związanej z napędem pompy oleju - szok !!

Znalazłem informację na stronie uokik, kurcze już sam nie wiem co mam o tym myśleć....,

nie mówiłem jak coś o darmowej naprawie...

W sumie wydaję się logiczne, że skoro czujnik rejestruje "pozorny" nieprawidłowy stan oleju - zgłasza problem i wyłącza silnik, żeby go nie uszkodzić.

Podepnę się jeszcze pod VAG'a z Can zobaczę, co tam się zapisało w ECU.

Czy ktoś zna "kody akcji serwisowych" mam wpisy w książce serwisowej o wezwaniach do warsztatu ...

Tak jeszcze profilaktycznie gdzie są zlokalizowane czujniki poziomu i ciśnienia oleju w Passacie z silnikiem BMP ?

Edytowane przez adampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, kontrolka zapala się ta żółta czy czerwona?

Komputer nie zgasi silnika gdy nie ma ciśnienia oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaję dziwne, bo na MFA (FIS) pojawia się migająca czerwona - czyli ciśnienia oleju a nie żółta kontrolka, która jsygnalizuje poziom oleju.

Moim zdaniem w przypadku prawidłowego poziomu oleju, przy dużym wychyleniu może zapalić się kontolka poziomu, a nie ciśnienia, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Dajcie proszę adres serwisu w okolicach Warszawy, Łodzi, który można polecić do sprawdzenia pompy, ewentualnie "napędu" samej pompy.

Rzeczywiście w instrukcji niemieckiej, jest napisane że w przypadku zapalenia czerwonej kontrolki silnik może zostać zatrzymany.

 

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

 

Sikor28

 

Sikor28 naprawiałeś w Warszawie - możesz polecić serwis. Nowa pompa oleju kosztuje "tylko" 750PLN, czy rozmawiamy o napędzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam perypetie z moim passatem.

Teraz cieknie olej ze skrzyni.

 

Naprawił mi gość w Piasecznie, który robi mercedesy (Franc Merc - w Piasecznie na tyłach Lidla, ul. Syrenki - prosto trafić), wiec vw dla niego nie jest zbyt znaną marką, ale daje sobie radę - dzięki mnie wie o nim już dużo :) On twierdzi, że mercedes to zupełnie inna jakość a vw zrobił się tandetny - patrząc na podzespoły i ich wykonanie.

Wymienił mi ten stalowy element (wcześniej pisałem, że nazywa się "łącznik", ale teraz jak zerknąłem to zwie się "zabierak") kształtem jak długopis - kosztuje 15 zł. Oczywiście obawiam się, że skoro on ściął swój wielokątny profil na okrągło to i samo gniazdo pompy musi być podniszczone. Nie jestem pewien czy to był dobry pomysł, bo może się okazać, że tym razem ponownie zniszczę elementy silnika, bo wyrobione gniazdo przestanie spełniać swoją funkcję. Niestety coraz bardziej zrażam się do vw. Koszty koszty koszty.

 

zabierak, numer części: 03G 115 281 A

pompa oleju: 03G 115 105 A

Edytowane przez Sikor28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyciek oleju ze skrzyni. Może ten Twój passat ma 300tkm przebiegu a nie jak napisałeś 150tkm. Oglądałem różne passaty ale jeszcze nie spotkałem się z wyciekami z silnika lub ze skrzyni. Przy francuskich autach to się zgodzę ale VW chyba nigdy nie miał z tym problemu. Mój ma obecnie 153tkm i nawet się nie poci od spodu. Kolega spyty napisał że u niego awaria pompy nastąpiła przy 260tkm. Jesteś pewny że masz taki przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem. Kupiłem samochód (sprowadzony z Francji) gdy miał 2 lata - przez ten czas zrobił 110 tysięcy. Wydało mi się, że przebieg jest wiarygodny, 55 tysięcy rocznie to sporo do przejechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie silnik pocił się przy przebiegu 80tkm, mam go od nowości. Więc nie ma reguły czy nowy czy stary. 80tkm to nie jest dużo. Tak samo nie ma reguly co do przebiegu moj ojciec ma inne auto rowno rok i ma już przejechane 96tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec no wlasnie jesli chodzi o BKP z 2006 jesli zmienili w ym roku technologie z napedem pompy to jak sprawdzic jaka sie ma ja mam furez marca i zaczynam sie bac chyba ze do serwisu automatycznie by wolali w ramach akcji sprawdalem w ASO na moj numer VIN bylo tylko aktualizacja oprogramowania + silnk wycieraczek choc zakres vin mowi ze wiece akcji moglo byc ale ponoc tak jest

 

spyty ja przeczytalem co piszesz wlosow siwych mi przybylo a pochodzenie auta miales ok sprawdzone itp ja mam 160kkm i wszystko ok od niemca full serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nr silnika, to Ci sprawdzę

 

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

 

i VIN też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Passat zjechał z taśmy w lutym 2006 (dokładnie 02.02.2006). Posiadam napęd pompy olejowej za pomocą kół zębatych (silnik BKP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec moj vin: WVWZZZ3CZ6E204079 nr silnika nie znalazlem a jest to BKP

adamq to jest szansa ze moj z marca poczatku tez to ma ciekawe jak z innymi akcjami serwisowymi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój WVWZZZ3CZ6E062800

z góry dziękuję, będę bardzo wdzięczny.

Silnik to BKP a co dalej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności