Skocz do zawartości
szymonhr

Passat B3 1.8 90km ciężko odpala na ciepłym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim Passatem B3 1.8 90 koni z 1990 roku. Auto ma instalację gazową 2 generacji ( przełącza się po osiągnięciu pewnych obrotów). Auto od jakiegoś czasu zaczęło ciężko odpalać na ciepłym silniku. To znaczy jak jest zimny to zapali na dotyk, jak jest ciepły, zgaszę i od razu zapalę to też nie ma problemu, natomiast jak auto jest ciepłe i postoi z 5 min to już jest problem, albo nie odpali albo odpali ale ruszy z bardzo niskich obrotów. Dodatkowo podczas jazdy gdy dodam mocniej gazu to coś go dławi. Auto ma wymienione przewody, świece, filtry. Mechanik sprawdzał pompę paliwa i niby wszystko ok. Gazownik sprawdzał instalację (reduktor itp) i też wszystko ok. Nie mam pomysłu. Czy może to być uszkodzony czujnik Halla? Dodatkowo auto osiąga jakieś astronomiczne temperatury silnika ( do 110 stopni) ale nie wiem czy to ma związek. Auto się nie przegrzewa, po prostu wskaźnik czasami pokazuje 90, a czasami 110. Wentylator się tylko czasami uruchamia. Wymieniłem czujniki temperatury i termostat. Z góry przepraszam jeśli napisałem coś nie tak i dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . I jak rozwiazał sie ten problem z odpalaniem co było przyczyną? 

Edytowane przez adamoooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z silnikiem również . Gdy na dworze mróz lub gdy jest nawet tylko zimno to odpala jak należy. A gdy zrobi się ciepło ciężko pali. Gdy odpali juz a zawsze odpalam na benzynie to mogę go od razu zgasić i po sekundzie juz pali normalnie. Sprawdzony cały monowtrysk wymieniona kopułka kable filtry świece czujnik temperatury  cewka ok. Jaka może być przyczyna ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności