Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sadziak

oo ciekawy link, dowiedziałe się że mam 17" które kosztuję 520 OJRO za sztukę ? WESTWOOD.. niesamowite.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć ..czy jak offset jest 47 to oznacza że felga jest bardziej na zewnątrz niż 42 ? im mniejszy offset tym felga bardziej wewnątrz ?

 

co sądzicie o felgach 19" offset 41 + oponami 235/35/R19 .. to będzie pasować, jak myślicie - będzie się dało jeździć - czy raczej 18 to max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tak dokladnie bo te felgi ktore chce zalozyc tez sa VW. a Dokladnie"Samarkand", teraz mam "Macau". dzieki za info

Kamil, spokojnie wejdą, sam na takich jeździłem a teraz cieszy się nimi kolega też w B6.

Mam Macau i powem Ci, ze pomimo niższego zawieszenia w sportline jeździ się na nich o wiele bardziej komfortowo niż na Samarkandach na których było już dość twardo - no ale wygląd :). Jeżeli masz standardowe zawieszenie, to może będzie troche lepiej.

 

oo ciekawy link, dowiedziałe się że mam 17" które kosztuję 520 OJRO za sztukę ? WESTWOOD.. niesamowite.

I jak na ironię, moim zdaniem są to najbrzydsze felgi jakie proponował VW :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oo ciekawy link, dowiedziałe się że mam 17" które kosztuję 520 OJRO za sztukę ? WESTWOOD.. niesamowite.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć ..czy jak offset jest 47 to oznacza że felga jest bardziej na zewnątrz niż 42 ? im mniejszy offset tym felga bardziej wewnątrz ?

 

co sądzicie o felgach 19" offset 41 + oponami 235/35/R19 .. to będzie pasować, jak myślicie - będzie się dało jeździć - czy raczej 18 to max ?

 

ET 47 jest bardziej wewnątrz niż ET 42

19'' będzie ok ,ale dobrze by było coś z zawiasem zrobić,chociaż -20mm w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadziak

dobra, w takim razie, w którym miejscu w książce serwisowej jest napisane jaki jest zakres offset w B6 ?

 

ja mam firmowe 17x7,5 widgewoody i mają offset 47 - nic nie obciera .. czy im szersza felga tym lepszy offset ? na bigwheels.net napisali ze przedział offset powinien być od 42 do 50 ? ale też sporo osób kupuje z offsetem 35 i też działa - ale taki mały offset to chyba jak są wąskie felgi tj 6,5-7 cali ?

 

czekam na zbawienie w tym temacie.. bo jestem przed zamówieniem DUBów 19x8,5 i nie wiem kto jest mądrzejszy ..offset 34 czy offset 50 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadziak

eibach pro-kit -30mm ??:P myślisz że 19x8,5 z offsetem 50 będą pasować? rozumiem, że przy szerokości 8,5 offset musi być większy - żeby felga bardziej wchodziła do środka ...czyli jak jest wąska - mały offset, im szersza - tym wiekszy offset ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET 50 to się mocniej schowają,ogólnie to lepiej brać te z ET 50 i włożyć dystans idealnie dopasowany,tak aby nie wystawały za błotnik,a jeśli bez dystansu to najlepiej ET 37-45 na przod bo na tył więcej jest miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadziak

no tak bo 34 będą wystawąć ? ale może jak szerokie na 8,5 cala to będą wygladały spok- bo teoretycznie mocniej wsadzone ale szersze - czyli powinno wyglądać jak 18x8 z et 44 ?

 

na bank 50 ET do b6 sie zmieszczą - nie beda obcierać przy skręceniu koła? teraz mam47 et i wszystko jest ok.. ? gdzie to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem na lato TOMASON TN4 8,5 x 18" z opona 225/40/18 i powiem że jeździ się fajnie mimo zawieszenia SPORTLINE :) POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie zupełnie z innej beczki, odnośnie opon, na tył mam założone opony 215/55/16 i jestem przed zmianą opon przednich,pytanie czy mogę na przód założyć 205/55/16 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie zupełnie z innej beczki, odnośnie opon, na tył mam założone opony 215/55/16 i jestem przed zmianą opon przednich,pytanie czy mogę na przód założyć 205/55/16 ?
możesz bo fabrycznie wychodziły właśnie na takich 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz bo fabrycznie wychodziły właśnie na takich

Wychodziły też na 215/55 16 , ja tez mam podobne pytanie jakia musi być szerokość felgi żeby założyć opony 215/55 16 ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodziły też na 215/55 16 , ja tez mam podobne pytanie jakia musi być szerokość felgi żeby założyć opony 215/55 16 ?

Ja mam założone orginalne felgi 16 ich szerokość to 7"

Czy różnica będzie widoczna jak założę na przód opony 205 a na tyle będę miał 215, będzie widać ze mam założone dwie różne wielkości opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy różnica będzie widoczna jak założę na przód opony 205 a na tyle będę miał 215, będzie widać ze mam założone dwie różne wielkości opon?
tylko po co? nie wie co na to ABS:D

 

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

 

Wychodziły też na 215/55 16 , ja tez mam podobne pytanie jakia musi być szerokość felgi żeby założyć opony 215/55 16 ?
na alu dobrze zeby byla 7cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam tył 215 to zostać przy 215 na przód tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak mam tył 215 to zostać przy 215 na przód tak?

 

No tak, po co kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

A ja kupiłem 18 i oponki zamówiłem 235/40 zalecane ,ale cholernie boję się wiosny i jazdy na tym hehe jeszcze po Wrocławiu podziurawionym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłem 18 i oponki zamówiłem 235/40 zalecane ,ale cholernie boję się wiosny i jazdy na tym hehe jeszcze po Wrocławiu podziurawionym
jakie? jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

ori Chicago za 2 koła za używki , do tego oponki brigdestone re50a lub pirelli rosso mam do wyboru za 1600 kompleta, foty w moim podpisie post 157

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego oponki brigdestone re50a lub pirelli rosso mam do wyboru za 1600 kompleta
nie kupuj tych po testach kup nowki jak dobrze potargujesz to za 2000tys kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności