Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

różnica 235/40/18, a 235/45/17 to niecałe 2mm, więc kwestia gustu. Imho na 18 wygląda lepiej. B6 to nie auto segmentu B, żeby źle wyglądało na 18" (jak to mówisz "koza"), ale to wszystko to rzecz gustu, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje...

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak strzeliła sprężyna z przodu założyłem zamiennik kyb, koza była taka że na drugi dzień kupiłem nowe ori sprężyny sportline 

Edytowane przez truna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują sprężyny od sportline nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ok 450 zł sztuka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że dojdzie zaraz z 30 stron tego wątku. Proponuję aby Jacek (Truna) podał jakie DOKŁADNIE kolory ma na sprężynach przednich i jakie na tylnych oraz dodał fotkę jak auto wygląda na felgach. Do tego plus minus jaki silnik (diesel czy benz), skrzynia (man lub aut), czy napęd na 4, kombi sedan. Jak ktoś będzie miał podobne auto ale problem z wysokością i  nazbiera się tu kilka takich fotek z autami i danymi to zawsze można sobie poszukać ładnych sprężyn na aukcjach. Nie jest to drogi zabieg. Komplet ładnych sprężyn (ori sport) do B5 kosztował mnie 150zł (tył z przodem), swoje stare dobrze opisałem, podałem kolory i fotki jak auto na nich stoi i poszły w dwa dni za 200zł. Sprężyny nawet ładne nie są drogie, tylko... znać się na kolorach..   Przykład :     https://allegro.pl/kategoria/uklad-zawieszenia-sprezyny-zawieszenia-18965?string=passat b6&stan=używane&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-2-1003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, BociekCC napisał:

Proponuję aby Jacek (Truna) podał jakie DOKŁADNIE kolory ma na sprężynach przednich i jakie na tylnych

Tu masz wszystko opisane

18 minut temu, BociekCC napisał:

Do tego plus minus jaki silnik (diesel czy benz), skrzynia (man lub aut), czy napęd na 4, kombi sedan.

Wszystko przeczytasz na pierwszej stronie mojego tematu :ok

 

 

Tak wygląda na felgach 18"

20171021_172325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie.

Tak bym chciał by wyglądał mój B6 ale powiem szczerze nie chce mi sie bawić w szukanie sprężyn.

Jako to model felgi kolego?

I od jakiego auta?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nester1905 napisał:

Jako to model felgi kolego?

I od jakiego auta?

Felgi z Passata b8 dartford. W dziale giełda mam takie do sprzedania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Sprawa wygląda następująco, kupiłem mojego wspaniałego paska :D lecz po jakimś czasie zaczęły mnie razić te szpary między kołem a nadkolem.
Koło które jest zamontowane ma rozmiary 225/40/18. Orientuje się może ktoś czy to norma ze jest tam taka luka, czy mogę bezpiecznie wpakować tam felgę 19?? 

Jeżeli tak to jakie koło złożyć?

DSC_1763.JPG

DSC_1764.JPG

Edytowane przez radekrp90
Poprawienie na małe litery oraz dodanie znaków diakrytycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do B6 pasuje

235/45/17

235/40/18

235/35/19

i ich zamienniki jeśli różnica nie przekracza 2%

https://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon#replacementsCalculator

 

Edytowane przez maniujr
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo tutaj masz wykaz montowanych felg fabrycznie:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam możliwość kupienia felg z Jetty o rozmiarach 7J X 17H2 ET 54. Ma ktoś o podobnych rozmiarach założone u siebie? Jak by wyglądały na aucie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja szukam dalej felg i bardzo dużo przewija się np takich modeli: 7,5x18 ET 51 czy też 7x17 ET49.

Są to oryginały np z Golfa, Tourana itp...

Wg różnych kalkulatorów niby by pasowały, ale kwestia jeszcze jak to będzie wyglądać na żywo.

Ogólnie polecam stronkę: http://www.willtheyfit.com

Pozostaje tylko jeszcze pytanie "jak to będzie wyglądać na żywo?

Ma ktoś z Was w B6 takie felgi założone?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 16:17, peter2906 napisał:

Co koledzy sadzą o felgach o poniższym wzorze :

 

3038305295.jpg

 

Niby są to oryginalne felgi VW 1K8 601 025 o parametrach 7.0J x 17H2 ET33

Może ma ktoś takie na Pasku B6 bo chętnie bym zobaczył jak wyglądają na aucie ... Czy podane parametry będą właściwe w ogóle do B6 ?? Jakie opony będą odpowiednie przy okazji ? Proszę o opinię :) Pozdrawiam :)

 

Coś mi to ET tutaj dziwnie wygląda ... nie za mało 33 ??

Dokaładnie takie same felgi mam do kupienia, czy et33 do b6 to nie za mało ? Będzie to dobrze wyglądało i wejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7 calowej feldze ET będzie dobre. Jeszcze będzie miejsce na dystans. Zakładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie czy felgi 19" 9J o ET33 podejdą do Passata B6? Chodzi mi konkretniej o to czy nie będą wystawać i czy przy zawieszeniu Eibach -30 nie będzie dobijania?

Może ktoś posiada taki zestaw to wtedy prosiłbym też o zdjęcia.

Z góry dzięki wielkie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, boli92 napisał:

Cześć wszystkim,

szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie czy felgi 19" 9J o ET33 podejdą do Passata B6? Chodzi mi konkretniej o to czy nie będą wystawać i czy przy zawieszeniu Eibach -30 nie będzie dobijania?

Może ktoś posiada taki zestaw to wtedy prosiłbym też o zdjęcia.

Z góry dzięki wielkie i pozdrawiam

Przeniosłem Twoje zapytanie do istniejącego już tematu - szukaj odpowiedzi tutaj, bo pytanie już się zapewne pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności