Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka szerokosc felg alu i jakie et bedzie u mnie pasowalo do zimowek 215/55/16?

Edytowane przez toomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam felg do Passata B6, 16'. Nie znam modelu, ale chodzi mi o te typowe do B6 dziesięcioramienne.

Jeżeli ktoś ma na stanie i są w dobrej kondycji chętnie obejrzę. Zachodniopomorskie - pomorskie.

Pozdrawiam.

Edit: Znalazłem chodzi o Milwaukee.

Edytowane przez MatiasekF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne sa

Edytowane przez Gras4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dla siebie na zimę i drugi komplet na lato. Mi się podobaj, tylko przy myciu schodzi się troszkę dłużej. Ogólnie lakier od środka jest kiepskiej jakości- aluminium się utlenia ale tylko od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdzie, auto ze wstydu się rozpadnie.

 

A na poważnie to typek nie podał ani szerokości felgi ani opony. A przy ET35, i na oko dosyć szerokiej oponie, będzie haczyć. No chyba że masz seryny zawias to wtedy może da się jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wejdzie, auto ze wstydu się rozpadnie.

 

A na poważnie to typek nie podał ani szerokości felgi ani opony. A przy ET35, i na oko dosyć szerokiej oponie, będzie haczyć. No chyba że masz seryny zawias to wtedy może da się jeździć.

 

A mnie się podobają. Szerokość felgi 9,5 cala opona 245/35. miałem nadzieję że siądą dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie się podobają. Szerokość felgi 9,5 cala opona 245/35. miałem nadzieję że siądą dobrze.

Ja mam 19" 9.5" szerokie, ET40. Na zdjęciu założone gumy 215/35. Sprężyny mts -40(a jak siadło zawieszenie -30 to będzie dobrze). Jak widać nijak to wygląda, brakuje konkretnej gumy. Cały czas rozkminiam jaką oponę zapodać, tak aby w miarę chronić rant i nie był to jakiś wielki balon. Przyrównując inne rozmiary do tego ze zdjęcia - 235/35 jest o 14mm w średnicy większe od 215/35, natomiast 245/35 jest większe w średnicy o 21mm. Na 90% skłaniam się ku opcji z oponami 245/35, auto zyska centymetr opony w nadkolu(bardziej wypełni) oraz centymetr auto pójdzie w górę.

Patrząc na zdjęcie mojego auta wydaje się to być optymalnym rozwiązaniem, inna kwestia to to czy nie będzie nic mi z przodu o błotniki obcierać.

IMG201703_aarnhns.jpg

 

https://tyrestretch.com/9.5-245-35-R19/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 235/40R18 i feldze 8" et45 z tyłu już czasem obciera o tylne nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem serii ile auto masz posadzone? u mnie z tyłu od ziemi do początku nadkola jest 63cm (mierzone przez środek koła). a te obcieranie "czasem" to podczas jazdy z pasażerami czy jak? Widzę że masz gwint, on aż taki miękki jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, prawie zakupiłem takie felgi

https://3.allegroimg.com/s400/010936/e51614e64ae48cae25bcdc3b7bd3

Modelowo są one do b8, osadzenie 41, 6,5 5x112

opony jakie były zimówki założone do nich to 215/60/16, ale chce założyć 205/55/16 letnie

Powiedźcie czy taki zestaw do B6 będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Względem serii ile auto masz posadzone? u mnie z tyłu od ziemi do początku nadkola jest 63cm (mierzone przez środek koła). a te obcieranie "czasem" to podczas jazdy z pasażerami czy jak? Widzę że masz gwint, on aż taki miękki jest?

 

Czy aż tak miękki. Jeździ się normalnie, a obciera jak przejeżdżam przez jakiś dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem wątku powitania więc piszę tutaj, witam Wszystkich. Niedawno stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem B6, szukam jakiś felg na lato do samochodu. W oko wpadły mi fele z poniższego linku:

http://allegro.pl/alufelgi-18-5x112-audi-a3-s3-a4-s4-a6-a7-a8-q3-q5-i6746303694.html

Fela z aukcji ma ET35, w tym temacie wyczytałem, że mogę szukać felg pomiędzy ET 35-42. Mam seryjny zawias i nie ukrywam, że zależy mi na komforcie, bo wcześniej latałem seatem z gwintem :D Na felgi wrzucę oponki 235/45/18.

No i pytanie do Was: Czy takie zestawienie (wielkość felgi/profil opony) to będzie kompromis pomiędzy wyglądem, a komfortem czy jednak rozglądać się za jakimiś 17"? Czy wybrana felga nie będzie ocierać o elementy zawieszenia ani o nadkole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesiadce z 16" na 18" nie odczułem żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem większość wątku ale nie znalazłem odpowiedzi. Chciałbym założyć do Passata B7 felgi oryginalne od Golfa VI "Mallory" 5k0601025n. Posiadają one ET 51 w oryginale do B7 ET powinno być 47. Czy przy standardowym rozmiarze opon 235/45/17 nie będzie to przeszkadzało czy lepiej założyć węższe opony 225?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dołożyć dystans i nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przy 235/40R18 i feldze 8" et45 z tyłu już czasem obciera o tylne nadkole.

 

 

Mam ten sam rozmiar opon czyli 235/40 18 felga 8j i et 30 dodatkokwow auto na gwincie . Gwint na samej gorze i obciera mi na prawde delikatnie przy mocniejszym bujnieciu auta. jesli chodzi o pasazerow z tylu to przy jednej osobie 95kg to juz czescij tarlo ale tragedii nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności