Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

pomyliłem się z et felgi bbs mają et47 nie 45 ale to tylko 2mm :) więc jak by nie patrzeć 8,5'' wchodzi bez problemu z oponą 235x35xR19

 

a jak z komfortem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładuj śmiało, nic obcierać nie bedzie. U mnie 8x18 ET44 na wiosnę pakuję dystanse bo tramwaj z Passata się robi.

 

A jakie masz laczki na swoich felgach 235/40/18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz laczki na swoich felgach 235/40/18 ?

 

Bridgestone Potenza S001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rozmiar ten co napisałem?

 

bo zakupiłem felgi 8Jx18 ET44 i teraz bede musiał kupić oponki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 235/40R18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do Passata B6 podejdą te felgi ?

http://allegro.pl/vw-passat-felgi-ideal-3c8601025-a-i6203474644.html#thumb/1

lub te

http://allegro.pl/felgi-17-5x112-passat-cc-touran-scirocco-i6730640335.html

 

Jeżeli tak to jaki rozmiar opon ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są felgi z passata. Co do opon to 235/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie - czy do Passata B6 pasuje felga stalowa tylko od B6/B7/CC czy też może od Golfa lub Audi A4/A6 również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam szybkie pytanie - czy do Passata B6 pasuje felga stalowa tylko od B6/B7/CC czy też może od Golfa lub Audi A4/A6 również?

 

I oczywiście nie ma dla ciebie znaczenia że śmiecisz w temacie o felgach aluminiowych.....

Jedna nie będzie pasować, komplet tak, byle miały 16 cali i rozstaw 5x112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zaśmieciłem - zauważyłem, że wcześniej były pytania w drugą stronę, a nie chciałem robić nowego tematu.

Mi chodzi tylko o koło zapasowe, bo mam oryginalne alufelgi ale brak zapasu.

 

PS: Do moda - proszę wydzielić do dalszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są felgi z passata. Co do opon to 235/45/17

 

3C8 5X112 8X17ET41

mam rozumieć że nie będzie nic obcierało przy tej oponie 235/45/17 w B6 przy standardowym zawieszeniu ?

bo coś tam wyczytałem wcześniej w postach że może opona trochę obcierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię że będzie idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do oryginalnych felg VW dekielki sa w jakimś standardowym rozmiarze? Bo na allegro to od 55 do 66mm widze...

 

Taka felga 18' de2d116941678274c0e9a4d5b6bf.jpg

Edytowane przez mireckino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo od tygodnia szukam nowych felg oraz opon do B6 i mam problem z ET. Jak znajdę coś fajnego to ET jest 35 lub 45 a nie chce żeby koła były schowane jak w ori 44). Czy ET 35 będzie pasowało przy oryginalnym zawieszeniu przy feldze 18 (8J lub 8,5J z oponami 235/40/18) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale będzie straszna koza. Możesz się nie opędzić od imigrantów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koza przy ET 35? W Passacie b6? czy np. felgi Tomason tn4 na feldze 8,5 i ET 40 byłoby lepszym rozwiązaniem? Oczywiście oponki 235/40/18

Edytowane przez koziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Simon19

Ja po zeszłym sezonie na 235/40 R18 et42 (koya wheels) stwierdziłem, że więcej nie poświęcę komfortu jazdy na rzecz wyglądu. Po pewnym czasie od założenia 18tek nawet się przyzwyczaiłem do tego jak się jeździ. Tak się złożyło, że żona potrzebowała duży bagażnik na 2 dni i się autami zamieniliśmy- jej reakcja nigdy więcej! Gdy przyszedł czas na założenie zimowek ( 205/55 r16- standard) dopiero odczułem, że faktycznie auto jeździ o wiele przyjemniej, nie tłucze się na gdyńskim bruku i licznych koleinach. Następnie był okres bicia się z myślami i zapadła decyzja powrotu do dużego profilu. Mój wniosek jest taki, że w waszych miastach drogi są gładkie, a ja u siebie następnego sezonu na 18kach nie dam rady ( amory / sprężyna reg. -20 tys km temu, wahacze góra /dół ori- 5 tys temu). Przymierzam się nawet do 215/55 r 17 et40 - takie jak w b8 - wnioski będą na wiosnę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że komfort będzie gorszy bo jeździłem na 225/40/18 w golfie ale nie było źle a wygląd auta dawał satysfakcje. Mam w b6 16" i koła wyglądają jakby były za małe do tego auta. Zdecydowany jestem na 18-ki. Jeszcze raz proszę o pomoc i odpowiedz na pytanie czy do b6 będą pasowały felgi o et 35-40 (szerokość 8,5). Jestem bliski zakupu felg tomason tn4 (8,5j, et40) lub felg MAM A5 (8j) tyle że są tylko w ET 35 lub 45. Czy przy ET45 felgi nie będą za bardzo schowane i czy nic nie będzie obcierało (opony 235/40/18). Proszę o pomoc co wybrać aby było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Simon19

te z et 40 to rozsądniejszy wybór niż et35, a jeśli wybierzesz et 45 to najwyżek poratujesz się dystansami. Musisz też pomyśleć o obniżeniu zawieszenia ok -30 mm bo będzie, jak to piszą, " koza"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności