Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

235/45/17

 

Felgi z passata cc 8J17 et 41 dotarły .Po zamontowaniu do auta z oponą 205/50/17 (z takimi kupiłem) wszystko jest ok.Zewnętrzny rant felgi jest prawie równo z błotnikiem. Czy po zamontowaniu 235/45/17 przy pełnym obciażeniu nie będą ocierać ? Oryginalne felgi do b6 maja rozmiar 7,5J17 Et47 ,więc moje są wysunięte na zewnątrz o ok. 12mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori felgi 18 do B6 mają wymiar 8J et 44, więc różnica tego co masz, względem ori (ale 18) jest tylko 3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie 235 powinna się zmieścić .A jak z prowadzeniem po naszych pieknych koleinach , na tych 205 prowadzi się idealnie .Przy 235 może być mniej ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to na winklach jest ciekawiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie 235 powinna się zmieścić .A jak z prowadzeniem po naszych pieknych koleinach , na tych 205 prowadzi się idealnie .Przy 235 może być mniej ciekawie.

 

Niedawno założyłem u siebie 235 na felgach 17'' i nic złego nie zauważyłem. Nawet spalanie jakoś nie wzrosło- czego się obawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 235 może być mniej ciekawie.

 

Ja odczuwałem b.dużą zmianę przy 235 ale w oplu Omedze gdzie napęd był na tylną oś. W przypadku Passata nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy 235/45/17 nie ząbkuje wam opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 235/45/17 w poniedziałek zakładam i zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przy 235/45/17 nie ząbkuje wam opon.

 

Nie - ale zależy to chyba w dużej mierze od samych opon (producenta) i stanu techn. zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... oraz ciśnienia w oponach i obciążenia auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. 225/45 R17 wogóle się nie nadają do b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 215/55/16 zastanawiam się nad zmianą na 235/45/17.

2.0 FSi w Tiptronicu - orientuje się kto o ile może wzrosnąć spalanie przy zachowaniu takiego samego stylu jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy także od konkretnego modelu opon.

W moim przypadku zużycie paliwa na Goodyear F1 Asymmetric 2 235/45R17 w porównaniu do Continental 205/55R16 i Bridgestone Tiranza ER300 215/55R16 praktycznie się nie zmieniło... Na ER300 jeździłem krótko i to tuż po zakupie auta, więc nie brałbym tego okresu do porównania. Zerknij na spalanie - link do motostat jest w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie mam 215/55/16 zastanawiam się nad zmianą na 235/45/17.

2.0 FSi w Tiptronicu - orientuje się kto o ile może wzrosnąć spalanie przy zachowaniu takiego samego stylu jazdy ?

 

Może a nie musi 0,5 do 1L na 100 km/h u mnie pomiędzy zimą 205/55/16 a latem 235/40/18 jest różnica 0,5 L (wiecej pali).

Ale nie ma co dramatyzować bo nie jest to różnica 5 litró na 100.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Felgi z passata cc 8J17 et 41 dotarły .Po zamontowaniu do auta z oponą 205/50/17 (z takimi kupiłem) wszystko jest ok.Zewnętrzny rant felgi jest prawie równo z błotnikiem. Czy po zamontowaniu 235/45/17 przy pełnym obciażeniu nie będą ocierać ? Oryginalne felgi do b6 maja rozmiar 7,5J17 Et47 ,więc moje są wysunięte na zewnątrz o ok. 12mm .

 

Ja mam takie u siebie od CC z takim ET jak piszesz i nic się nie dzieje.

Auto załadowane na full ludzmi plus bagaj pełny i nic nie trze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W takim razie 235 powinna się zmieścić .A jak z prowadzeniem po naszych pieknych koleinach , na tych 205 prowadzi się idealnie .Przy 235 może być mniej ciekawie.

 

Nic się nie dzieje Passat bardzo dobrze się prowadzi na kole 235 czy to 17 czy 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał jakąś styczność z takimi felgami http://allegro.pl/612-s-nowe-felgi-16-5x112-vw-golf-passat-touran-i4317983073.html ? Jak takie 16'' wyglądają na aucie (18'' widziałem). Co z jakością ? Po sezonie złuszczony lakier i krzywe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś miał jakąś styczność z takimi felgami http://allegro.pl/612-s-nowe-felgi-16-5x112-vw-golf-passat-touran-i4317983073.html ? Jak takie 16'' wyglądają na aucie (18'' widziałem). Co z jakością ? Po sezonie złuszczony lakier i krzywe ?
to jest replika chicago. 16 moim zdaniem wyglądają kiepsko. Z jakością to bez przesady - jak będziesz po dziurach jeździł to każde pokrzywisz, co do lakieru podejrzewam że dadzą radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś gdzieś może fotkę takich 16 na passacie ? Najbardziej myślę o zakupie oryginałów z highline muszą być 16''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczatkujacy

Witam panowie mialbym pytanie czy felga 5x112 7j17 et41 podejdzie do passata b5 2003? Chcialbym sie dowiedziec czy nic nie bedzie ocierac i wystawac.Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotrze Pikopiko widze ze sie znasz na sprawie.. Mam felgi 7.5J17 et 47....obecnie mam oponki 225/45 i komfort taki nie bardzo ...Chcialem zmienic oponki na 215/50 i czy taka felga nie bedzie wystawala poza obrys tej opony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności