Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dembol

Witam

Jestem zupelnie nowy na forum wiec po pierwsze - WITAM wszystkich :)

 

Chce na zime kupic drugi komplet felg aluminiowych do mojego Passata. Standardowo auto ma 16" felgi. Wg. telefonicznej rozmowy z serwisem powiedzieli mi ze ET=42, natomiast szerokosc felgi to 6,5"... Czy to troche nie za malo na 215/55/16?

 

Planuje na zime opony w tym samym rozmiarze (215/55/16). Wiadomo - na sniegu nie bedzie rewelacji, ale nasza zima to bardziej deszowo-przymrozkowa ;) niz sniegowa.

 

Jakie ET musi miec felga zeby bez problemu pasowac z takim rozmiarem opony? Musi byc 42 czy np. 50 tez podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie ET musi miec felga zeby bez problemu pasowac z takim rozmiarem opony? Musi byc 42 czy np. 50 tez podejdzie?

 

 

 

ET to nic innego jak odsadzenie lub też bardziej profesjonalnie "offset" ,informuje nas o odległości płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej - podawana jest w mm

ET jest charakterystyczny dla każdego modelu felgi a nie modelu samochodu.

Jeżeli kupujesz fele to zwróć uwagę, jaki jest dopuszczalny offset felg, które zamierzasz zamontowac w swoim aucie.

Offset może mieć wartości zarówno dodatnie jak i ujemne i informuje o położeniu koła we wnęce nadkola.

 

Kiedyś już się gdzieś nad tym rozpisywałem , ale nie wiem czy tu na forum czy gdzieś na innym.

Jedno jest pewne jeżeli weźmiesz zbyt duże ET to będzie przestawała poza obrys auta , co wygląda "obciachowo" , co innego jak masz poszerzane błotniki - ale nie o tym mowa.Jeżeli chcesz "rozstawić" opony to zapodaj większe odsadzenie , wizualnie auto będzie szersze.

 

Nie wiem jakie maxymalne ET możesz do 3C zapodać...sorry- jedno jest pewne jak przesadzisz to masz tarcie gum na zakrętach :P

Dedykowana do Passka 3C to chyba 6,5 cala ,ale jest szeroka oferta alu na 7 cali.jak dasz za szeroką to opona 215 nie będzie się trzymac

 

Co do 215/55 na zimę...ja bym dał większy balon, zima to zima, ale twój wybór

 

 

 

tu masz zamienniki tych 16 -ek

 

215/60R15 639 mm +3,9 mm różnica - 0,6 % (dopuszczalna)

 

205/65R15 647,5 mm -4,6 mm -0,7 %

 

jest tego więcej , ale nie wiem czy cię to interesuje :)

 

 

P.S

 

te aukcje co zapodałeś..uważaj na felgi z aukcji , szczególnie od handlarzy, jest na rynku sporo felg prostowanych(sposobami niekonwencjonalnymi) i spawanych.Potem robią się jaja z wyważeniem i bywają różne niespodzianki na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dembol

Wiem co to ET, chociaz nie jestem pewien czy ET znaczy to samo co offset :D Ale mniejsza o to...

 

Szkoda ze nikt nie potrafi powiedziec jaka konfiguracja szerokosc/ET wchodzi do nowego passata :( Wlasnie ta informacja interesowala mnie najbardziej :)

Jedyne co mnie dziwi to szerokosc felgi.... nie wiem czy serwis udzielil mi zlych informacji czy faktycznie felga jest tylko 6,5"...

 

Co do felg z allegro... hmm ten koles niby sprzedaje nowe, zdjete z samochodow felgi, wystawia faktury VAT, ma tez bardzo duzy wybor. Teraz pytanie czy nie jest przypadkiem tak jak mowisz :(

Moze jednak lepiej kupic felgi+opony na oponymax.pl (mam tam rabat) i miec z glowy :) Niespecjalnie mi zalezy zeby felgi byly oryginalne VW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem co to ET, chociaz nie jestem pewien czy ET znaczy to samo co offset :D Ale mniejsza o to...

 

Szkoda ze nikt nie potrafi powiedziec jaka konfiguracja szerokosc/ET wchodzi do nowego passata :( Wlasnie ta informacja interesowala mnie najbardziej :)

Jedyne co mnie dziwi to szerokosc felgi.... nie wiem czy serwis udzielil mi zlych informacji czy faktycznie felga jest tylko 6,5"...

 

Co do felg z allegro... hmm ten koles niby sprzedaje nowe, zdjete z samochodow felgi, wystawia faktury VAT, ma tez bardzo duzy wybor. Teraz pytanie czy nie jest przypadkiem tak jak mowisz :(

Moze jednak lepiej kupic felgi+opony na oponymax.pl (mam tam rabat) i miec z glowy :) Niespecjalnie mi zalezy zeby felgi byly oryginalne VW...

Pytasz jakie ET ,jakbyś niemógł sam przeczytać na feldze lub ks.serwisowej,a felga orginalna jak najbardziej może mieć 6,5'' bo takie są orginalne felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dembol

Tak jak napisalem oryginalna felga ma ET=42.

Pytalem jakie ET pasuje przy feldze 6,5" 16nastka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co pchać et50 jak ci powiedzieli w serwisie że ma mieć et42,załóż taką felgę aby nie miała więcej niż et42 np.nie zakładaj et45-50 ,bo może wtedy obcierać o zawieszenie,najlepiej et42-35.Ja u siebie w B5 mam 195/65/15 i mam et37 na stalówkach,a na alusach mam et45 i prawie dotyka do zawiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dembol

Decyzja została podjęta.

 

Bedzie Dezent N 16"

dezent_n-v.jpg

 

Opona GoodYear UG Performance 215/55/16 H

ugperformance.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwek

Witam !!Kupiłem felgi z oponami opona 235/45/17" i założyłem felgę na 1 koło i wydaje mi się ze będzie ocierać o górny wahacz i teraz się zastanawiam dać węższa oponę, mniejszy profil czy założyć dystans z góry dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie bardzo wydaje mi się, że to będzie możliwe, jakie masz ET i szerokość felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Dembol, jak założysz to wrzuć fotkę. Czy dobrze widzę, że wewnątrz są przyciemniane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eryc2000
Witam !!Kupiłem felgi z oponami opona 235/45/17" i założyłem felgę na 1 koło i wydaje mi się ze będzie ocierać o górny wahacz i teraz się zastanawiam dać węższa oponę, mniejszy profil czy założyć dystans z góry dziękuje pozdrawiam

spoko kolego mam dokładnie takie same opony u siebie i nic mi nie ociera dociera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coper

witam ja tez mam 235/45 R17 i wszystko w porządku śmiało możesz zakładać pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Witam!

Widze ten watek i mam pytanie, czy wiecie może gdzie można kupić nowe felgi Monte Carlo 17' do paska B6. szukam pewnego źródła nowych felg, ale nie dealera VW bo tam ceny zabijają.

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,wczoraj zakupiłem na zimę takie felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak,wczoraj zakupiłem na zimę takie felgi.

 

A gdzie kupiłeś i za ile jeśli można wiedzieć?

Nie szkoda ich na zimę?

Wszystkie Monzy są polerowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie kupiłeś i za ile jeśli można wiedzieć?

Nie szkoda ich na zimę?

Wszystkie Monzy są polerowane?

sorki,te które kupiłem to Milwaukee,ale monitoruj allegro,za swoje dałem 1300zł z przyzwoitymi oponami(felgi jak nowe),jak będziesz często mył to nie szkoda,poza tym moja wersja ze stalówkami,wyglądałaby jak James Bond w trampkach,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio

Witam!!!

Obecnie mam alufelgi takie: 5x112; 7.5 x 17; ET 47...

Chce je zminic na: 5x112; 8 x 18; ET 44...

Czy da rade bez żadnych komplikacji wyminic te felgi?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Witam!!!

Obecnie mam alufelgi takie: 5x112; 7.5 x 17; ET 47...

Chce je zminic na: 5x112; 8 x 18; ET 44...

Czy da rade bez żadnych komplikacji wyminic te felgi?? Pozdrawiam

Tak, da rade. Felgi 18 cali dokladnie o tych rozmiarach, ktore podales VW rowniez montowal w Passacie B6 :ok:

Tutajmasz link, w ktorym mozesz sie upewnic: http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio

tak tak dokladnie bo te felgi ktore chce zalozyc tez sa VW. a Dokladnie"Samarkand", teraz mam "Macau". dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności