Skocz do zawartości
reshack

Passat B7 fabryczne webasto nie grzeje kabiny podczas pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem z funkcjonowaniem fabrycznego webasto w VW Passat B7 2.0TDI z 2013 roku:

po uruchomieniu z pilota lub z panelu climatronica jak również z harmonogramu na zaplanowaną godzinę webasto nie daje ciepłego powietrza do kabiny pojazdu - cały czas leci zimne powietrze z kratek nawiewów. Na komputerze żadne błędy nie występują. Webasto pracuje na pewno w trybie "OGRZEWANIE" bo próbowałem przełączać na "PRZEWIETRZANIE" ale wtedy działają tylko nawiewy bez uruchamiania webasto. Zaobserwowałem również że jeśli tylko zostanie uruchomiony silnik z kratek od razu zaczyna lecieć ciepłe powietrze mimo iż silnik jest zimny np. po całonocnym postoju. Czy macie może pomysł co może być przyczyną albo co powinienem sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka jest oczywista i wielokrotnie omawiana na forum. Wysil się i poszukaj wątków o webasto, a znajdziesz rozwiązanie, bo wiele osób o nim pisało w tym też ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zamiast sie wymadrzac moglbys podeslac link do tematu w ktorym jest rozwiazanie... Czytalem tematy o webasto niestety zadne z usterek i towarzyszacym im symptomom nie pokrywaly sie z moimi wiec postanowilem zalozyc nowy temat. Jeżeli nie masz nic konstruktywnego w nim do dodania to po prostu sie nie wypowiadaj a ponabijaj sobie posty w innych działach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy chwilę pomyśleć - masz problem z obiegiem cieczy. Uszkodzona pompka wody, ale jeśli ja się mylę to chylę czoło :D

Pierwszy na jaki trafiłem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radekrp90 napisał:

Wystarczy chwilę pomyśleć - masz problem z obiegiem cieczy. Uszkodzona pompka wody, ale jeśli ja się mylę to chylę czoło :D

Pierwszy na jaki trafiłem:

 

Tylko w moim przypadku piec może chodzić nawet godzinę i nie następuje jego wyłączenie - normalnie pracuje a mimo to nawet po godzinie pracy w kabinie nadal leci zimne powietrze :(

Dodam również że sama praca pieca nie wzbudza jakichkolwiek zastrzeżeń - piec nie kopci, nie robi "chmury", nie wydaje dziwnych odgłosów a z jego rury wydechowej wydobywają się gorące przeźroczyste spaliny - co świadczy o jego prawidłowej pracy

Edytowane przez reshack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, póki sterownik nie wykryje awarii pompki (elektrycznie, czyli brak przejścia) to piec będzie pracował pulsacyjnie - temperatura rośnie do 100*C, nastąpi wyłączenie, później jak spadnie chyba do 75*C znów się uruchomi i tak w kółko.

Ja wiem, że to do forum "konukrencyjnego" ale według mnie to baza wiedzy, z którą warto się zapoznać:

Webasto dogrzewacz ogrzewanie postojowe - usterki, naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności