Skocz do zawartości
tiger4944

diesel Brak reakcji na pedał gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas jazdy nagły brak reakcji na wciśnięty pedał gazu "tak jakbym puścił pedał", nawet gdy wcisnę go "do deski" pomaga tylko przy gazówka na sprzęgle lub wrzucenie na tzw "luz" i z powrotem na bieg (chociaż nie zawsze).
Poza tym gdy to się dzieje nie działa też ESP, tempomat. Zauważyłem też, że pod podszybiem (tam gdzie sterownik silnika) zbiera się tam woda i pełno tam liści. Jestem teraz w Niemczech, byłem tu u mechanika na sprawdzenie przyczyny pod komputerem wyniki na zdjęciu 1. Teraz pytanie do was czy to jest problem ze sterownikiem silnika?. Nie ukrywam że wolałbym to zrobić w Polsce, i wrócić te 1000km do domu. 

Passat B6 2.0 TDI 140KM  2006r.
Skrzynia manualna.

20171209_191435.jpg

20171123_204218.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na luzie wchodzi na obroty większe niż 2000 obr/min ?

Świeci się kontrolka świec żarowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też swego czasu zapaliła się sprężynka, a komputer pokazał błąd pedału przyspieszenia. Nie pamiętam do jakich obrotów wchodził silnik, ale zmuszony byłem jechać baaardzo po emerycku. Ponieważ pedał kosztował kilkaset PLN postanowiłem wybudować pedał i zobaczyć co tam się dzieje. I tu zonk, tam nic nie ma, tylko jakaś nierozbieralna kostka. No to popsikałem kontaktem po stykach, kilka razy energicznie poruszałem pedałem i zamontowałem z powrotem. O dziwo naprawiło się. I tak trzyma kilka lat. Jedyny problem to demontaż tego pedału. Jest on na śrubie(najpierw trzeba zdjąć osłonę na plastikowych śrubach) i zatrzaskach, które odblokowuje się w różnych płaszczyznach. W sieci znajdziesz zdjęcia widoku pedałów i wywnioskujesz jak je zdemontować. Dla ułatwienia: jak popatrzysz na pedał gazu trochę bliżej to zauważysz, że lewe ucho/zatrzask blokujący należy wygiąć w prawo, a prawe blokowanie końcówki wystarczy pchnąć do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności