Skocz do zawartości
bunia23

wymiana wkładu pompy paliwowej

Rekomendowane odpowiedzi

witam zabrałem się za wymianę wkładu pompy paliwowej i mam problem powiedzcie mi jak ta pompę wyjąc z tego plastiku jak tam coś ją trzyma na dole jakaś sprężyna . Mam tez problem ze zdjęciem tego szlałfika od paliwa ale wyczytałem żeby podgrzać , może ktoś mi pomoże jest gdzieś na forum opisane ze zdjęciami jak się do tego dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jakiś czas temu wymieniałem silnik w pompie i zrobiłem opis(jest na forum). Wkład(silniczek) pompy jest w takim cylindrze i jest zabezpieczony na 3 zatrzaskach. I tu zaczynają się schody-trzeba trochę pokombinować. Jakimiś małymi śrubokręcikami podważyć te zaczepy i po prostu wysunąć z tego gniazda. Uwaga na te zaczepy aby ich nie połamać. A wężyk podgrzej suszarką do włosów, ale taką co ma solidne grzanie. Możesz to samo zrobić opalarką, ale tutaj mocno uważaj żeby nie stopić wężyka.

Wymiana pompy paliwa.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak mam odpowietrzyć układ po wymianie pompy paliwa?Próbuje przez vag5053 ale nie mogę znaleźć odpowiedniej grupy,włączam zapłon i nie słyszę żeby pompa pchała paliwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ja wymieniałem już 3 razy!!! silniczek w pompie paliwa i bez problemu zapalił. Ważne żeby w filtrze(puszce) paliwa było paliwo. Ja po prostu do filtra nalałem ropy do pełna, później kilka razy włączyłem zapłon i odpalił na dotyk. Zastanawiające jest to, że nie słychać pracującej pompy. Aby sprawdzić czy pompka podaje paliwo zdejmij pokrywę(dekielek) filtra paliwa-kilka śrubek do odkręcenia-i włącz zapłon. Jeżeli z tego dynksa w dekielku paliwo sika tzn., że jest OK. I uwaga-aby napełnić filtr to trzeba kilkanaście razy włączać i wyłączać zapłon, dlatego lepiej po prostu nalać tam paliwa i wtedy wystarczy dosłownie kilka razy włączyć(i wyłączyć) zapłon. A jeżeli wymieniałeś wkład to można przypuszczać, że w filtrze było prawie sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2018 o 19:47, pasek489 napisał:

Witam.Jak mam odpowietrzyć układ po wymianie pompy paliwa?Próbuje przez vag5053 ale nie mogę znaleźć odpowiedniej grupy,włączam zapłon i nie słyszę żeby pompa pchała paliwo. 

Z problemem się uporałem,pompkę wymieniłem bo wyła ale cały czas słyszę jakieś syczenie przy nadkolu z prawego tyłu,co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te syczenie to nie będzie odpowietrzanie baku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.Jest tam jakiś zaworek,pompka.Poprzedni właściciel musiał jeździć na rezerwie,załatwił pompkę w baku i chyba ten niby zaworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności