Skocz do zawartości
kruszan

Alufelgi model 17" 811 hb (hyper black)

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)
    Rok prod: 2006

Potrzebuję pomocy, jako iż z marką VW jestem od niedawna, nie wiem pewnie wszystkiego i liczę na doświadczenie lub idee użytkowników, posiadaczy, forumowiczów :)

Felgi oznaczone modelowo jako 811 kolor HB (Hyper Black) rozmiar 17" 5x112 ET45, dokładnie takie jak na foto:

posiadam 3 sztuki, teraz batalia o 4tego gralla, przejrzałem, obdzwoniłem i obmailowałem większość sklepów z alufelgami, owszem występują ale tylko komplet, nikt nie chce sprzedać jednej sztuki...

potrzebuję porady, pomysłu gdzie taką jedną dokupić, uszkodzenie opony felgi - kontakt z dziura/wyrwą, nie wierzę, że nie da się dokupić nowej felgi z jakiegoś kompletu (skoro jest w sprzedaży) lub nawet zaliczkować i zamówić takiej, czy to brak dobrej woli sprzedawców, że wolą sprzedać na gotowo komplet niż pomóc w kontakcie z producentem lub importerem i zamówić sztukę? chciałem to zaliczkować i poczekać ile będzie trzeba ale póki co fiasko...

pozdrawiam

568e1f8240cd8c31425c05cb0699.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ma ktoś wiedzę czy alufelgi INTERLAGO model Turbine lub CARBONADO model Puma to to samo do 811?
    wizualnie takie same, parametry tak samo, więc chyba kilku producentów robiło ten sam wzór lub są bardzo podobne i coś mi umknęło?

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po wykonaniu n liczby telefonów, napisaniu n liczby wiadomości email do chyba większości sklepów, hurtowni, portali z alufelgami - kontakcie z producentem (wszędzie ta sama odpowiedź, przykro im ale nikt nie sprzeda jednej felgi, nikogo nie interesuje sprawa losowa - nie wyprodukują jednej felgi, niezależnie od tego, że chciałem to zaliczkować, zapłacić całość z góry, poczekać do następnej partii produkcyjnej itp...) więc trochę słabe podejście do klienta, bo komplet nowych sprzedać łatwo, uszkadzamy jedną i każdy ma to gdzieś...

znalazłem sklep www.autoelektrony.sk - obsługa bez problemu angielski i polski, miło sympatycznie - bez problemu sprzedali jedną felgę, cena z wysyłką 1/4 ceny kompletu więc bardzo uczciwie - POZDRAWIAM ten sklep i polecam innym

https://autoelektrony.sk/p/811-hb-disky-17-5x112-vw-golf-passat-touran-tiguan-et45/

cóż, klient jest dobry jak coś kupuje, jak reklamuje lub ma inny problem jest już sam problemem, chęci pomocy i dobrej woli zabrakło ze strony tak wielu sklepów i serwisów, że aż jestem w szoku...

problem rozwiązany

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.4 TSI 122KM
    Rok prod: 2009
    19 godzin temu, kruszan napisał:

Po wykonaniu n liczby telefonów, napisaniu n liczby wiadomości email do chyba większości sklepów, hurtowni, portali z alufelgami - kontakcie z producentem (wszędzie ta sama odpowiedź, przykro im ale nikt nie sprzeda jednej felgi, nikogo nie interesuje sprawa losowa - nie wyprodukują jednej felgi, niezależnie od tego, że chciałem to zaliczkować, zapłacić całość z góry, poczekać do następnej partii produkcyjnej itp...) więc trochę słabe podejście do klienta, bo komplet nowych sprzedać łatwo, uszkadzamy jedną i każdy ma to gdzieś...

znalazłem sklep www.autoelektrony.sk - obsługa bez problemu angielski i polski, miło sympatycznie - bez problemu sprzedali jedną felgę, cena z wysyłką 1/4 ceny kompletu więc bardzo uczciwie - POZDRAWIAM ten sklep i polecam innym

https://autoelektrony.sk/p/811-hb-disky-17-5x112-vw-golf-passat-touran-tiguan-et45/

cóż, klient jest dobry jak coś kupuje, jak reklamuje lub ma inny problem jest już sam problemem, chęci pomocy i dobrej woli zabrakło ze strony tak wielu sklepów i serwisów, że aż jestem w szoku...

problem rozwiązany

Jaka firma w ogóle te felgi produkuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Interlago, Carbonara, PDW różnią się nieznacznie odcieniami koloru HB lub po prostu z racji na jego specyfikę każda partia nieznacznie może odbiegać... ale to trzeba się przyjrzeć tak bardziej uważnie... oraz nośnością, aczkolwiek to różnica bodajże 15kg lub 25kg dla rozmiaru np 17"

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta