Skocz do zawartości
pablo102425

Woda po stronie kierowcy z przodu i z tyłu przyczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam VW Passat B5 2000 rocznik, kombi. Auto ma blachę w idealnym stanie. Zero korozji. Jednak od jakiegoś czasu, niezależnie od tego czy auto stoi czy jedzie zbiera się woda. Tylko po stronie kierowcy. Z przodu i z tyłu. Z tyłu (jest niżej) jest jej bardzo, bardzo dużo.

Wyciągałem ostatnio wszystko co tylko byłem w stanie z pod maski (akumulator i wszystkie mocowania, filtry kabinowe i obudowy i wszystko czyściłem, udrażniałem dwa otwory wylotowe też obok akumulatora. I ciągle gdzieś cieknie. Mechanicy nie są w stanie zdiagnozować przyczyny.

 

Czy może ktoś da radę mnie nakierować na coś? Będę ogromnie wdzięczny.

 

Dodam że uszczelki w dziwach również w stanie idealny.

Edytowane przez pablo102425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pablo102425 napisał:

Wyciągałem ostatnio wszystko co tylko byłem w stanie z pod maski (akumulator i wszystkie mocowania, filtry kabinowe i obudowy i wszystko czyściłem, udrażniałem dwa otwory wylotowe też obok akumulatora. I ciągle gdzieś cieknie. Mechanicy nie są w stanie zdiagnozować przyczyny.

- To, że wyciągłeś udrożniłeś to nic nie znaczy. Założyłeś nowe uszczelki pod podstawa filtra kabinowego i obudową komputera?

- Masz szyberdach?

- Guma między drzwiami a karoserią cała i prawidłowo założona?

- Masz jeszcze na wysokości podłuznicy pod kierownicą przejście kabli. 

- Suszyłeś już auto i ponownie woda wrociła??

Woda mogła się już od dłuzeszego zasu zbierać i może być mały przeciek gdzieś, jeśli w "sekundzie" się najprawdopodbniej któraś z uszczelek komputer lub filtr.

Wyprzedze Twoje pytanie, to że woda jest po stronie kierowcy nie znaczy, że przeciek może być tylko po stronie kierowcy.

Oraz oczywiście szyba przednia może przepuszczać.

Najlepiej zdiagnozować poprzez rozebranie środka i na myjnie bezdodtykowa/badz waz ogrodowy jak masz dostep, jedna osoba leje po kolei po roznych zesciach auta a druga w srodku obserwuje.

Pominąłem już kolego, że jest odpowiedni dział na naszym forum w którym wszystko jest opisane! Mniej lenistwa więcej chęci i używanie "szukajki" może zdziałać cuda... w tym też konkretnym temaci powinno znaleźć się to pytanie...

 

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wymieniałem uszczelek, bo nawet nie wiedziałem że trzeba.

Szyberdachu nie ma.

Guma między dzwiami a karoserią cała i prawidłowo założona. Tutaj też wzdłuż uszczelek wszystko jest suche także to raczej odpada.


Przejścia kabli nie patrzyłem. Nie znam się na tym.


Suszyłem, kilka razy, i ciągle się zbiera.

 

Ja na autach się nie znam. Wpierw próbowałem sam patrzeć, zgodnie z tym co znalazłem w necie, czyli te odpływy pod akumulatorem. Później mechanicy. Ale jak oni nie znaleźli nic to napisałem tu na forum. Dziś auto odstawiłem do kolejnego mechanika żeby sprawdził. Jak nie znajdzie to będę sprawdzał zgodnie z wytycznymi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pablo102425 napisał:

Nie, nie wymieniałem uszczelek, bo nawet nie wiedziałem że trzeba.

One są najczęstyszym powodem dużej ilości wody w aucie, auto jest wiekowe jak i uszczelki. Pod wpływem temperatury która jak wiadomo u Nas potrafi się wachać od -20 do +30 co naturalnie zbiegiem czasu osłabia je. Nie wspomne o naprężeniach które występują na całej karoseri co z znowy z biegiem czasu i stanem uszczelek przepuszcza wode.

Więc trzeba albo zamówić nowe w ASO bądz oczyścić odtłuścić i silikonem zastąpić, jednak jeśli nie masz żadnego doświadczenia z takimi "zabawami" to bardzo uważaj bo łatwo popełnić błąd i pomimo silikonu i tak będzie gdzieś przeciekać.

Myślę, że masz sytuację jasną.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko w temacie

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności