Skocz do zawartości
PeWoo

Wrocław - serwisy nie zezwalają na własny olej do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

dziwne ze w pl robia problemy z wlasnym olejem w de dzwonilem do paru serwisow i nie ma problemu oczywiscie musi miec specyfikacje pod vw zreszta moj kumpel pracuje juz lata w serwisie VW AUDI w bochum i mowil ze 80% niemcow przywozi swoj olej tak samo mozna dac swoje czesci oczywiscie tylko dobre markowe i maja obowiazek zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na wtorek umówiony na wymianę oleju w serwisie GALL-ICM we Wrocławiu. Zero problemów żeby przyjechać z własnym filtrem i olejem. Wówczas koszt wymiany to 140 zł ?. Szukałem na własną rękę filtra OE VW i powiem tyle - i tak w tym serwisie mają go taniej (60 zł) niż wszędzie gdzie znalazłem. Finalnie filtr biorę u nich, a olej przywożę swój. W ogóle serwis i poziom obsługi klienta na bdb. poziomie. Ceny super - jak wymieniałem przetartą uszczelkę w drzwiach kierowcy to Motorpol krzyknął 600 zł z robocizną, a w GALL-ICM zrobili mi to za 380 zł za część i robociznę...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update z mojej strony, jestem po wymianie oleju w GALL-ICM. Ponieważ mam dostęp do oleju VW z hurtowni to za 6l zapłaciłem 170 zł, w ASO cena za litr to 70 zł, także 420 zł trzeba by wydać za 6l. Tutaj oszczędność jest bardzo zauważalna. Filtr natomiast (OE VAG) kosztował jakieś 65 zł w ASO i nie opłaca się tego dowozić samemu, chyba że wymieniacie na zamienniki - sprawdzałem ceny filtrów OE VAG w hurtowni i taniej nie będzie. Ogólnie cały koszt operacji to: 140 zł wymiana oleju i filtra, 65 zł filtr, 170 zł olej czyli 375 zł. Jak za wymianę oleju w ASO z wpisem do książki serwisowej i zachowaniem dożywotniej gwarancji mobilności to dla mnie bomba. To co potwierdziłem z serwisem - olej może być innej marki, ale musi być Long Life w normie VW 507.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja kupiłem Castrola za chyba 180 ale robota, filtr oleju po stronie Skody 220 zł. Mam nadzieję, że przy tym zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja mobilności co daje? chyba tak naprawdę nic w aucie poza gwarancją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Świadczenia w ramach programu Gwarancja Mobilności Volkswagen Samochody Osobowe pomogą Państwu w razie awarii, wypadku, kradzieży oraz w innych przypadkach unieruchomienia pojazdu wskutek: rozładowania akumulatora, uszkodzenia pojazdu przez gryzonie, zagubienia, złamania lub zatrzaśnięcia w pojeździe kluczyków służących do jego uruchomienia, przebicia opony, braku paliwa w zbiorniku pojazdu albo zatankowania niewłaściwego paliwa. Innymi słowy – w niemalże każdej sytuacji, która uniemożliwi Państwu bezpieczną kontynuację podróży samochodem."

 

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 52 tyś przebieg i nagle wyskoczył mi przegląd za 30 dni, a mam jeszcze 7 tyś do wymiany oleju. O co tutaj chodzi ?  Co niby robią na tym przeglądzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniają olej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kubek197878 napisał:

Mam 52 tyś przebieg i nagle wyskoczył mi przegląd za 30 dni, a mam jeszcze 7 tyś do wymiany oleju. O co tutaj chodzi ?  Co niby robią na tym przeglądzie ?

to nie wiesz, ze masz zmienny okres wymiany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mam dwa komunikaty : 1. przegląd za 7 tyś lub 30 dni  , 2. wymiana oleju za 7 tyś lub chyba coś 450 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodach robi się przeglądy oraz wymienia się olej, czasami się to pokrywa czasowo a czasami nie. Przegląd wykonuje się co roku, a olej wymienia się oficjalnie VW co 30 tys. km. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to rozjezdza. Obecnie mam 41 tys przejechane, auto już po 1 wymianie oleju i po 1 przeglądzie i teraz mam olej za 11 tys lub ileś tam dni a przegląd za 14 tys lub ileś tam dni.

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przegląd za 11 dni ,a termin mi dali za 13 dni bo wszystko zajęte . Niby powiedzieli, że nie powinno być problemu. Olej mam za 5 tyś km to od razu wymienię bo nie będę się umawiał znów za 3 miesiące, tym bardziej że go przybyło czyli jest paliwo przez wypalanie DPFa

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 22:19, biokd napisał:

Obecnie mam 41 tys przejechane, auto już po 1 wymianie oleju

Chyba dopiero... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2019 o 15:53, Dreyfus napisał:

Chyba dopiero... 

No zgadza się, dopiero. Longlife to jakaś chora moda teraz, ale mam pakiet przegladow, więc nie mam zamiaru dopłacać ani złotówki do wymiany w innych terminach, tym bardziej że VW się pod tym podpisuje. Gdybym miał auto bez kredytu i pakietów to raz że wymienialbym u swojego zaufanego mechanika 2 lub 3 razy taniej, a dwa to znacznie częściej tak jak robiłem przy B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2019 o 08:36, biokd napisał:

No zgadza się, dopiero. Longlife to jakaś chora moda teraz, ale mam pakiet przegladow, więc nie mam zamiaru dopłacać ani złotówki do wymiany w innych terminach, tym bardziej że VW się pod tym podpisuje. Gdybym miał auto bez kredytu i pakietów to raz że wymienialbym u swojego zaufanego mechanika 2 lub 3 razy taniej, a dwa to znacznie częściej tak jak robiłem przy B6.

I rób to a do Aso wjeżdżaj za dwa lata i 30km na olej..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW się pod tym podpisuje, bo auto ma dojeździć do końca gwarancji,, a potem taki klient przyjeżdża do nich na serwis i zaczyna się nabijanie kasy. To samo ze skrzyniami DSG - chcesz to nie wymieniaj oleju, potem przyjedziesz po nową skrzynię :D Poza tym Long Life co 30 tys. i inne tego typu "Eko" rady są jedynie w Europie, kup sobie w tej samej konfiguracji Passata z USA i tam już będziesz miał niższe interwały wymiany oleju w silniku, pojawi ci się komunikat w komputerze o wymianie oleju w skrzyni, bo tam się nie szczypią z ekologią. No ale co kto lubi - ja swoje auto za jakiś czas sprzedam i wolę to zrobić z czystym sumieniem wiedząc, że zrobiłem wszystko co możliwe żeby auto było w jak najlepszej kondycji jak najdłużej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna co rok lub maks. 15'000km w silniku.

Jednocześnie, jaki brak jest konsekwencji w peocedurach ASO, gdy wymieniany jest niezależnie od stopnia zurzycia płyn hamulcowy, czy świece co każde 60'000km... Widziałem takie po tych 57'000km w momencie wymiany wg. zaleceń i wierzcie NIC im nie brakowało.

PS. Jakie oleje stosujecie poza serwisowym Castrolem LL?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję olej VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że VW się nie czepia jeśli olej był wymieniany poza ASO częściej ale olejem rekomendowanym przez VW (swoją drogą to oni nie sa w stanie sprawdzic jaki to olej przecież(?) )? Nie ma to wpływu na gwarancję?

Poleca ktoś inne miejsca w Krakowie poza VW ale autoryzowane? tam pewnie VW może sprawdzić co było, bo u takiego Pana Mirka w garażu to już nie bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności