Skocz do zawartości
PeWoo

Wrocław - serwisy nie zezwalają na własny olej do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, monszel napisał:

Taka ciekawostka !

Mój syn 2 lata temu kończył w Poznaniu technikum samochodowe w klasie Audi i VW.Opowiadał mi jak na praktykach w ASO wymieniali olej !!

Spuszczali - przez sitko i z powrotem wlewali !! Oczywiście majster tak kazał !!

Może mieli jeden samochód do testów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 20:33, d7d napisał:

Jest na to jakieś oficjalne pismo od VW ?

oni tak to argumentuja. importer o tym wie, ale nie zajeli oficjalnego stanowiska (tj. nie uzyskałem odpowiedzi)

-----------------

Witam,

potwierdzam przekazaną Panu ustnie informację, iż nasze przedsiębiorstwo obecnie nie podejmuje się zawierania umów napraw / serwisu samochodów, w których usługa miałaby być zrealizowana za pomocą materiałów powierzonych przez zlecającego usługę.

Zawiercie umowy dotyczącej naprawy / serwisowania samochodu - podobnie jak każdej innej umowy -  wymaga ustalenia przez strony wszystkich jej warunków. W ramach zasady swobody umów (art. 3531 k.c.) mieści się uprawnienie strony o decydowaniu o zawarciu lub nie zawarciu umowy z drugą stroną.

Nie jest zatem tak, że „odmawiamy” wykonania na Pana rzecz usługi. Nie zgadzamy się na jej podjęcie  na przedstawionej przez Pana propozycji świadczenia usługi przy zastosowaniu materiałów powierzonych przez Pana. Uprawnienie ku temu - jak wyżej to zostało opisane - wynika z zasady swobody umów.

W sytuacji Pana woli realizacji przeglądu samochodu za pomocą materiałów powierzonych przez Pana proponuję skorzystanie z oferty serwisu, który podejmie się takiej usługi.

Zwracam się natomiast z prośbą o rozważenie kontynuacji współpracy z naszą firmą. Oferowane przez nasz części samochodowe  są oryginalnymi produktami marki Volkswagen pochodzącymi od importera samochodów Volkswagen w Polsce. Proszę o rozważenie okoliczności, że w sytuacji reklamacji  bezprzedmiotowa staje się kwestia ustaleń, czy wpływ na dane zjawisko ma wada powierzonego materiału.

Pozdrawiam, XXX Kierownik Serwisu

 

natomiast VW w odpowiedzi z BOK z formularza reklamacyjnego odpowiada tak jak w załączniku

 

vwww.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Sączu wymiana na Millersa bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność wyboru serwisu VW i wolność działanie niezależnego serwisu VW.

Można sprawdzić czy ogólne przepisy pozwalają na odmowę usługi z materiałów powierzonych przez klienta.

VW chyba nie wymaga stosowania materiałów zakupionych w danym ASO.

Należy zmienić serwis na taki któremu to nie sprawia problemu.

Ewidentnie chodzi o zyski ASO a nie o dobro klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, d7d napisał:

Wolność wyboru serwisu VW i wolność działanie niezależnego serwisu VW.

Można sprawdzić czy ogólne przepisy pozwalają na odmowę usługi z materiałów powierzonych przez klienta.

VW chyba nie wymaga stosowania materiałów zakupionych w danym ASO.

Należy zmienić serwis na taki któremu to nie sprawia problemu.

Ewidentnie chodzi o zyski ASO a nie o dobro klienta.

 

tak, tylko we wroclawiu oba serwisy vw to teraz ten sam zarząd (lellek, ciesciółka, switon-paczkowski, motorpol) i oni tak sobie ustalili i olej jezdzilem zmieniać do.... swidnicy. 

w miedzyczasie serwis skody gall-icm uzyskał autoryzacje vw i oni problemow nie robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bombardujcie VW na FB. Im więcej tym lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda w Poznaniu przy ul. Obornickiej tez nie robi problemu.

Można sytuację nagłośnić wśród znajomych, niech zmieniają ASO na bardziej przyjazne cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2018 o 10:59, bruneros napisał:

 

tak, tylko we wroclawiu oba serwisy vw to teraz ten sam zarząd (lellek, ciesciółka, switon-paczkowski, motorpol) i oni tak sobie ustalili i olej jezdzilem zmieniać do.... swidnicy. 

 

Kolego chcę Cię przestrzec przed VW w Świdnicy. Ja jestem ze Swidnicy a inaczej mówiąc z tamtąd pochodzę , proponuje Tobie wejście na ich stronkę WWW i poczytaj komentarze o ich fachowości. Włos się jeży na głowie co te papraki potrafią wyczyniać. Z kradzieżą włącznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem nie ważne jakiej firmy jest olej, ma spełniać tylko normę vw i to się liczy. mi wlali w Polsce mobila a w Irlandii inny olej lali ale nie pamiętam jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2018 o 08:16, monszel napisał:

Taka ciekawostka !

Mój syn 2 lata temu kończył w Poznaniu technikum samochodowe w klasie Audi i VW.Opowiadał mi jak na praktykach w ASO wymieniali olej !!

Spuszczali - przez sitko i z powrotem wlewali !! Oczywiście majster tak kazał !!

Tak jak mój Tato wspomniał, masz prawo patrzeć co się dzieje z Twoim autem na serwisie więc radzę spojrzeć. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie wiedząc ile wchodzi do 2.0 TSI dałem 5l.

I jak mi oddawali to dostałem info że było tylko 5l i mam sobie 0.7l dolać bo jest na minimum miarki.

Może to jest sposób na nich. Dać mniej i zapytać na koniec czy weszło.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śląsk:
W serwisie w Sosnowcu za użycie oleju dostarczonego przez klienta jest dopłata 60zł (mogłem się pomylić o kilka złociszy w tą lub tą stronę bo dowiadywałem się o to kilka tygodni temu).
Opłata jest naliczana za "utylizację zużytego oleju".
Serwis w Świętochłowicach - tutaj nie da się umówić na wizytę, choćby się dzwoniło parę razy dziennie. Zapiszą sobie ale i tak nie oddzwonią.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosnowiec nie leży na Śląsku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w województwie Śląskim :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć to odróżniać, to że znajduje się w obrębie województwa śląskiego to nie znaczy, że to Śląsk. Kot leżący w budzie psa nie staje się psem przecież ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Świdnicy od maja też już nie robią zleceń na materiale klienta. To kolega co pochodzi ze Świdnicy zmartwił mnie ich fachowością bo ostatnio tam zrobilem przeglad po 30000. Popatrze, obczaje czy chociaż filtr oleju wymienili. Obczajam właśnie stronke uokiku. Podzwonię i popytam. Może wreszcie teraz sie za to wezmę bo ostatnio nie miałem kompletnie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2018 o 10:59, bruneros napisał:

 

tak, tylko we wroclawiu oba serwisy vw to teraz ten sam zarząd (lellek, ciesciółka, switon-paczkowski, motorpol) i oni tak sobie ustalili i olej jezdzilem zmieniać do.... swidnicy. 

w miedzyczasie serwis skody gall-icm uzyskał autoryzacje vw i oni problemow nie robią

Mam pytanie, bo kupiłem swojego w Plichcie gdzie, jak już wspominali koledzy, problemów nie ma z wymianą jak klient przyjeżdża z własnym olejem i filtrem. Zaciekawiła mnie możliwość wymiany oleju w Skodzie, bo poinformowano mnie, że jeśli będę wymieniał na Castrola i w ASO to będę miał zachowaną Gwarancję Mobilności. Czy dobrze rozumiem, że wymiana w ASO Skody powoduje, że gwarancja jest zachowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO VW Koszalin, Słupsk i Piła nie zezwalają na własny olej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2018 o 19:01, khad napisał:

Mam pytanie, bo kupiłem swojego w Plichcie gdzie, jak już wspominali koledzy, problemów nie ma z wymianą jak klient przyjeżdża z własnym olejem i filtrem. Zaciekawiła mnie możliwość wymiany oleju w Skodzie, bo poinformowano mnie, że jeśli będę wymieniał na Castrola i w ASO to będę miał zachowaną Gwarancję Mobilności. Czy dobrze rozumiem, że wymiana w ASO Skody powoduje, że gwarancja jest zachowana?

Dzwoniłem tam ostatnio i za jakieś 3-4 miesiące się tam wybieram na wymianę oleju. Nie ma problemu, jak na razie, ze swoimi materiałami. Wydaje się, że nawet przeglądy tam można robić skoro jest autoryzacja VW przecież to wszystko to samo. A dla ciekawostki dodam, że w Świdnicy wlali mi do 0W30 ......? :(. Czego dowiedziałem się później od gościa w mailach, kótre pisałem z zapytaniami do niego.

Kolejne pierdzielenie, że tylko Castrol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO Krotoski-Cichy w Częstochowie mają umiar,można mieć własny, oczywiście zgodny z normą olej doliczana jest  utylizacja 50zł,a swoją drogą ciekawe jak byś chciał zabrać zużyty olej,tak po prostu żeby firma nie miała kłopotu z tą utylizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności