Skocz do zawartości
PeWoo

Wrocław - serwisy nie zezwalają na własny olej do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest we Wrocławiu (VW Centrum, oraz Motorpol).

Jak to wgląda w innych miastach? Zastanawiam się, czy jechać gdzieś indziej na wymianę oleju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W można dostarczyć własny olej ale jest dopłata za utylizację. 50 PLN. Podsłuchałem na stanowisku obok rozmowę klienta z konsultantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co za problem z olejem od vw? Nie wiem jak w B8, ale w moim aso lało castrola do pompowtrysków i ja leję taki sam, nawet gdybym jechał do ASO, to niech leją to co producent zaleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Świdnicy problemu nie robili. Dziwna polityka.

Problem z olejem od vw jest to, że to zwykły castrol albo shell(świdnica) za ogromne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenach się nie orientuje, problemu nie powinni robić, ale z drugiej strony muszą zarobić. Dlatego albo wysoka cena albo dodatkowa opłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem, to był przypadek, gdzie salon/serwis miał problemy i poniósł koszty przez zastosowanie materiałów klienta.
Nie znam szczegółów, ale teraz po prostu chcą się zabezpieczyś i tyle.

Ja mam już Millersa wlanego (notabene właśnie w serwisie we Wrocławiu) i chcę kontynuować jazdę na tym właśnie oleju. Nie dość, że płacę za niego połowę ceny w porównaniu do tej z ASO, to moim zdaniem jest lepszy od "Castrola".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym miały polegać te problemy serwisu VW ?

Może klient dostarczył olej nie spełniający warunków normowych a serwis nie sprawdził i wlał zły olej?

Z tego co mówią w innych serwisach to musi być indywidualna decyzja właściciela serwisu.

I jest to niezgodne z europejskimi unormaniami. Do VW należy podać takie ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem dzwoniłem do kilku ASO w sprawie wymiany oliwy w DSG i serwisy odpowiadały, że albo nie wymienią oleju na przynisiony przez klienta lub nie dadzą żadnej gwarancji na usługę.

Możliwe, że "poszerzony" został pakiet olejowy, a raczej pakiet wykluczeń w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , Wrocław sobie wymyslił że nie przyjmują klienta z własnym olejem . Bezsens . A dlaczego większość nie chce oleju z VW ? Ponieważ cena zabija , 2 razy więcej co można samemu kupić . Kupowałem auto w Łodzi i specjalnie pytałem czy można z własnym olejem przyjechac na wymianę , gościu powiedział że nie ma problemu . Także Wrocław robi nam pod górkę .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to we Wrocławiu serwis Skody Gall Icm ma już serwis VW . Przypuszczam , że tam nie będzie problemu z własnym olejem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna vw wprowadzil nowa polityke “nie przyjmowac, montowac czesci dostarczanych przez klientow” a zatem Macie odpowiedz Czemu nie chca wam przyjmowac tego czy owego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to jakieś oficjalne pismo od VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemu z własnym olejem (Carsed Wawa, Lellek Opole), nie płaciłem też nigdy za utylizację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 20:33, d7d napisał:

Jest na to jakieś oficjalne pismo od VW ?

Tak jest na to oficjalne pismo z VW ale chodzi o używane części i części elektroncizne, żadne aso nie może tego montować i żadne aso nie da gwarancji, ale to logiczne.

Jeśli chodzi o olej to indywidualna sprawa danej firmy, olej musi spełniać normę producenta i można lać tylko że na zleceniu i uwagach na FV musi być adnotacja o takim oleju dostarczonym, jeśli normy nie spełnia to użytkownik traci gwarancje na silnik jeśli będzie oponować nad tym żeby go wlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli serwis nie ma prawa odmówić zalania olejem dostarczonym przez klienta jeżeli ten olej spełnia normowe wymogi VW.

Nie mówimy o używanych częściach lub o używanym oleju silnikowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z dyrektywy GVO EU z 2010r. wynika, że naprawy w okresie gwarancyjnym jak i wymiany oleju można robić nawet w osiedlowym warsztacie. Są pewne obwarowania jak wpisywanie na fakturze numerów katalogowych części zamiennych, które muszą być zgodne ze specyfikacją danej marki oraz wykonywanie procedur zgodnie z zaleceniami ASO. A to, że nie chcą wymieniać na częściach właściciela to jest łamanie prawa. Jak to pięknie wrocławskie ASO VW mówi "luźne traktowanie umowy"....Jaja jak berety. Ten problem był gdzieś już poruszany. Kolejny przykład na to jak za nasze pieniądze chcą nas dymać w nasze dupy...No ale teraz pałuj się z takimi baranami po sądach i rzeczoznawcach, zejdzie ze 4 lata.

 

 

GVO.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO Plichta w Gdyni nie robi problemów i zalewa olejem klienta byle tylko specyfikacja była zgodna z VW. Co więcej nikt w ASO nie próbował polemizować na ten temat w kontekście gwarancji ogólnej czy też tzw. gwarancji mobilności VW. (ostatnia wymiana oleju w lipcu 2017).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plichta Gdańsk to samo. Żadnych problemów ze 'swoim' olejem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka !

Mój syn 2 lata temu kończył w Poznaniu technikum samochodowe w klasie Audi i VW.Opowiadał mi jak na praktykach w ASO wymieniali olej !!

Spuszczali - przez sitko i z powrotem wlewali !! Oczywiście majster tak kazał !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze nawet w aso trzeba pilnować auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności